Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tetszett a LOST vége, mit...

Tetszett a LOST vége, mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés

Én most láttam hétvégén az egész 6. évadot (nincs AXN-em, fogalmam sincs, hogy ott hol tart most, vége van-e már, vagy sem), nekem tetszett a befejezés, csak annyi jelkép és utalást volt a sorozatban, hogy szerintem egy átlag ember nem biztos, hogy megérti. Nem akarok leszólni senkit, de az amerikaiaknak, akik összekeverik Budapestet Bukaresttel, nem tudom, hogy jött át a mondanivaló...:D

Nektek mi a véleményetek a befejezésről?


2010. júl. 19. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg vége van?Én régebben néztem de iszonyatosan megutáltam, nagyon vontatott volt az egész és annyira kacifántos volt a sztori, hogy abba mindenki belekavarodott!:)

Amúgy mi lett a vége el tudnád mondani 2-3 mondatban?:)

2010. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az AXN-en úgy tudom, van még hátra 1-2 rész, de asszem Amerikában már hónapok óta vége.

Aki még nem látta, annak *SPOILER*

A szigeten egy testvérpár képviselte a jót és a rosszat, a jó neve Jacob volt. A gonosz (ő volt a fekete füst is) megölette egy emberrel Jacobot, így a jó és a rossz egyensúlya felborult, Jacobnak szüksége volt valakire, aki átveszi a szerepét. A repülő túlélői a kezdetektől fogva jelöltek voltak erre, de ahogy haladt a történet, a jelöltek száma egyre kevesebb lett, mert vagy meghaltak, vagy kiderült, hogy valami miatt nem megfelelőek. Így csak pár ember maradt, közülük először Jacket választotta ki Jacob, de Jack fel kellett áldozza az életét a sziget megmentésére. Ezért ő továbbadta a feladatot Hurley-nek ( a dagi:) és ő, Desmond, meg Ben maradtak a "csapatból" a szigeten. A többi túlélő (Lapidus kapitány, Kate, Sawyer és Claire) hazamentek egy repülőn.

A 6. évadban feltűnt egy párhuzamos történetszál, sokan "AlterLost"-nak nevezik. Úgy tűnt, hogy ez azt mutatja be, milyen életük lett volna, ha a repülő nem zuhan le a szigeten. Az igazság azonban az volt, hogy az összes szereplő meghalt (volt, aki a szigeten, volt aki hazakerült és öregkorában halt meg, stb.), de a lelkük nem tudott tovább lépni, mert voltak "elintézetlen" dolgaik egymással. Például Bennek volt egy lánya, és nem állt ki mellette, ezért a lány meghalt; az AlterLostban pedig ismét lehetőséget kapott a lánnyal, hogy megvédje, itt sikerült is neki. Mikor mindenki elrendezte a dolgait, bevillantak nekik az emlékek a szigetről, és rájöttek, hogy csak egymásra várnak, együtt kell lenniük, így léphetnek tovább. Aztán ekkor összegyűltek egy templomban, és mindenkiben tudatosult, hogy ez az "új életük" csak azért van, mert tulajdonképpen nem élnek, csak a lelkük nem tudja elengedni azt a testet, amelyben még a szigeten voltak, akkor kinyílt a templom kapuja, és mindnyájan "elmehettek", a mennybe jutottak.

Hát nem 2-3 mondat, de dióhéjban ennyi:)

2010. júl. 19. 11:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy leírtad!:)
2010. júl. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!