Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Az emberekkel ellentétben az...

Az emberekkel ellentétben az űrlények agyuk hány százalékát használják?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 22:38
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"Tehát az a faj, amelyik kénytelen az agya nagyobb hányadát használni gondolkodásra, az okosabb?"

Pontosan!

"Ha 1-es programozó húsz sorban tökéletesen lekódol egy feladatot, a 2-es ugyanezt csak 40 sorban tudja megtenni, akkor az 1-es vagy a 2-es jobb?"

Nem gondolod, hogy rossz példát hoztál fel?

2015. dec. 21. 08:27
 22/28 anonim ***** válasza:

Nem, sőt biztos vagyok benne. Egészen biztos vagyok.

És abban is, hogy neked annyira nincs semmi fogalmad a világról, hogy örülhetsz, ha szóba állunk veled.

Ha volt rossz példám, akkor az a szemes-füles volt. Az ugyanis tud szemmel hallani, füllel szagolni. Az egyes területek meghatározott feladatot látnak el, de nincs éles határ. Ha lenne rajtunk egy monitor, akkor az ugyanúgy folyamatosan változó értéket mutatna, mint a Windowsban a memóriafoglaltságot, CPU-terhelést jelző.

2015. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Puff!
2015. dec. 21. 10:03
 24/28 A kérdező kommentje:
Talán, ha majd felnősz tudunk majd kommunikálni.
2015. dec. 21. 10:05
 25/28 anonim ***** válasza:
Látom nem sokat sikerült megérteni abból, amit írtam. Egészséges emberek esetén nincs különbség a használt agyterület nagysága, legfeljebb az egységnyi területre jutó szinapszisok száma között. Ez viszont fejleszthető bárkinél.
2015. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

- Látom nem sokat sikerült megérteni abból, amit írtam.

-Ugyanezt mondhatnám én is neked.

2015. dec. 21. 10:23
 27/28 anonim ***** válasza:
De, pontosan értjük, hogy csökönyösen ragaszkodsz a hülyeségedhez. Másnak nem lehet nevezni, amiket zagyválsz.
2015. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kedves félkegyelmű kérdező!


Még saját magunkkal sem vagyunk tisztában, nemhogy távoli világok lényeivel. Igen, igen! Még saját testünket ismerjük egészében, s legkevésbé feltárt az agy működése.

Valahogy úgy vagyunk vele, mint az az elektromérnök, amelyik egy kérdésre azt felelte, hogy elmagyarázni én is tudom (az elektromosságot), de nem értem.

Rengeteg dolgot tudunk az agyról, de minél több ismeretre teszünk szert, egyre kevésbé értjük.

Ez a 10%-os szám is csak fikció, feltételezés. Létezhetünk pusztán elvont dolgok értelmezésével? Ha nincs szaglás, nincs hallás, nincs látás, nincs tapintás, akkor mire is megyünk az intelligenciánkkal? Semmire. Ha a hallásközpont nem dolgozza fel a fülből érkező jeleket, ha a látásközpont nem kódolja, értelmezi a látottakat, akkor mire megyünk az „okosságunkkal”.

Ezeket nem kellene hozzáadni ahhoz a 10%-hoz?

Nézzük csak ezt: a szemfenéken a kép fejjel lefelé áll. Agyunk állítja talpra. Ha felveszel egy olyan szemüveget, amely megfordítja a képet, a szemfenéken egyenes állású kép lesz, s azt érzékeled, hogy minden fejre állt. Igen, de egy idő után az agy rájön, hogy becsapták, s megtanulja visszafordítani, s megint helyére kerül minden.

Ha a 100%-ból nagyobb hányad az elvont dolgokkal foglalkozik, akkor minden másra kevesebb jut.

Az az agy, amelyikben a látás feldolgozásához kevesebb sejt áll rendelkezésre, képes lesz ellátni a feladatát?

2015. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!