Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért nem tudnak örülni az...

Mért nem tudnak örülni az életnek a milliomosok és a jobb életszínvonalban élő emberek, a mély szegénységbe tartozó emberektől az átlag anyagi háttérben élő emberekkel ellentétben?

Figyelt kérdés

Úgy örülnék egyszer milliomos lennék vagy pedig a középosztályhoz tartoznék. Tudok olyan esetről egy 5 tagú családról nagyon jól élnek anyagilag, hármas ikrekből vannak már a kamaszodó gyermekek. Szüleikkel együtt élnek még sem elégedettek hármas ikrek egyike sem szüleikkel együtt.


Ilyen szerencse egymás után 1:100.000.000 esélye ennek.


Míg a mély szegénységben élő emberek mégis boldognak látszanak örülnek annak, hogy élnek mikor nem lenne rá okuk arra boldogok legyenek.



2012. szept. 14. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Az ember sosem elégedett azzal, amije van. Mindegy, hogy 1-10 vagy 100 milliód van, mindig többet akarsz. Ha Szuzukid van új VW-t szeretnél. Ha Passatod van Mercit szeretnél. Ha Mercid van Jaguárt. Ha Jaguárod van akkor...


De sorolhatnám még. Ha megvan életed első 40 nm-es lakása, akkor kertes házra vágysz, ha az is megvan, akkor medencés 2 szintes házra, stb..


Tulajdonképpen kifejezetten ritka az olyan ember, aki elégedett azzal, amije van. Az mindegy, hogy szegény, középosztálybeli vagy milliárdos.

2012. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Én ezt fordítva látom, a gazdag ismerősem nagyon jól elvannak, utazgatnak, étterembe járnak, önfeledtek és boldogok, mert nem kell a pénzen agyalni. A szegény ismerőseim meg folyton csak morognak, a szomszédra, a kormányra, a gazdag emberekre vagy a feleség szidja a férjét, hogy miatta tartanak itt. A szegénység sajnos megkeseríti az embert.
2012. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudnak örülni a milliomosok?Azért, mert jó dolgában vész meg a kutya is.Mindenük megvan, már azt sem tudják, mit akarjanak!A szegénynek meg a pénztelenség teszi tönkre az idegeit.
2012. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is észrevettem...Az egyik régi barátom egyke, szóval gyerekként sokat foglalkoztak vele. Mindkét szülője egészséges és dolgozik. Azt nem tudom, hogy gazdagok-e, de jól élnek. Mindhármuknak van kocsija és szép házban laknak. Neki is jó munkája lett. Nekem 3 testvérem van, apám sokat ivott, volt beteg is a családban, és az utóbbi 5-6 évben nagyon rossz anyagi körülmények között éltünk. Mondjuk én is elég depressziós hangulatú vagyok. Ő meg annyit panaszkodott, és mindig mindenért mérgelődött, hogy egyszer valamit beszóltam neki, mert már idegesített h mindig panaszkodik. Azóta nem tartjuk a kapcsolatot, csak egyszer-kétszer beszéltünk. Nem is baj, az ilyenek inkább kerüljenek. Volt olyan barátom is, akinek azért kellett összeköltöznie a barátjával, mert az apja elzavarta otthonról (aznap este az unokatesómnál aludt, másnap meg ment vidékre a barátja szüleihez lakni). Ő meg egy szép, életvidám lány, a másik meg egy elhízott, kesergő, rinyáló....
2012. szept. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy nagyon gazdag ismerősöm van, férfi, már idős (60 éves), de sosem kesereg, 20 milliós sportkocsija van, mellett még 3 másik a garázsban, úszómedencés ház, kiskastély a Balcsinál,nem kell dolgoznia, utazgat össze -vissza: Canada, Mexico...stb. Fiatal csajai vannak, és nem panaszkodik. Szerencsére egészséges is. havonta milliókat költ a szórakozásaira. A gyerekeinek se kell dolgozniuk, sőt az unokáknak se, ha felnőnek.Mélyszegény ismerősöm is van, sőt középosztbeli is, de állandóan a pénz miatt keseregnek (én is sajna), dolgoznak reggeltől estig nem jut idejük szórakozni, és pénzük sincs rá. A kőgazdaggal cserélnék, ha lehetne...:-)
2012. szept. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Jah és ha shoppingolni akar, irány Párizs London és ott se kell gondolkodniuk mit vesznek meg, nekik a Vuitton, Dior, Versace alap.
2012. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Én semmiképpen nem lennék a gazdag "barátnőm" helyében. Hiába van meg mindene, valamiért nem irigykedtem rá soha. Jobb nekem így, még ha kevesebb pénzem is van. Mind testileg mind lelkileg kevesebbet kapott az élettől, mint én. Inkább megteremteném magamnak a saját boldogulásomat. Ha nem is tudnék nagy vagyonokat összeszedni, csak szépen élnék, már akkor is szerintem 1000szer szerencsésebbnek mondhatnám magam nála.
2012. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
a maga szintjén mindenki nyomorog...
2012. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyke vagyok, a családom tulajdonában áll kb. 1 millió Euro értékű ingatlan és föld. Soha nem volt okom panaszra, boldog vagyok. És nem csak azért, mert anyagilag mindenem megvan, hanem azért is, mert kiegyensúlyozott a családi életem és jó emberekkel vagyok körülvéve. Én csak a szegényebbektől hallom azt, hogy panaszkodnak, a gazdagoktól sosem. Nem is beszélünk a pénzről. Nem téma. Megengedek magamnak sok mindent (márkás ruhák, stb.), de azt is tudom, hogy milyen nehéz pénzt keresni. A szüleim nyaranta kiküldenek a földjeinkre a munkásainkkal cukorrépát kapálni, illetve most lapátoltam a kukoricát is. És ezt egyetemistaként és főleg lányként! Büszke vagyok a szüleimre, hogy nem kényeztettek el. 21l.
2012. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Inkább akkor azt mondanám, hogy nem az anyagi helyzet alapján dől el, hogy ki boldog és ki nem.
2012. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!