Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti is próbálkoztatok már...

Titán1234 kérdése:

Ti is próbálkoztatok már házilag petárdát csinálni?

Figyelt kérdés
(vagy legalábbis alufólia gyufa "bombát")

2014. jan. 28. 20:20
 1/4 Vad-Ász ***** válasza:

jah...ujévezésre egy pingpong labdát teletoltottem puskaporral és bele egy gyujtózsinórt---nem robbant csak füstölt és világitott.

másik amit probálgatok:-2 pingponlabda..az egyiket feldarabolom,a másikra vágok egy lukat és belerakom a darabokat,+az a tüzijáték szerű tortadísz+az a tüzijáték ami csak világítós gyolyókat lő ki(ebből a golyócskák)....majd szigszalaggal körbetekerem,,az alját kilukaszztom és egy gyufával meggyujtom a pinponglabdát,utána futás van...nem robban,de ha teletömöd akkor egy bazinagy lángoó-világító-szikrázó valamit kapsz...ha van rá módod megspékelheted a keveréket puskaporral(petárdákból kiszeded).

a világítós házi motyókat előre elkészített anyagok összekeverésével megtom csinálni...mindig kisérletezek.

a robbanás eddig még nem sikerült--de dolgozom rajta

--csak hobbiból játszok a pirotechnikai játékokkal--

2014. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi érdekel, hogy én miket csináltam?
2014. febr. 2. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Én amikor fiatal voltam minden héten mentem robbantani az erdőbe.Erős papírhengerekbe raktam villanóport.Én főként ilyeneket nyomtam: https://www.youtube.com/playlist?list=PLA435E7CDE0929284


Zengett az erdő mint az állat.

2015. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 PyroMágus ***** válasza:
az első válaszólónak üzenem : a petárdában flash van és nem bp ,magyarán villanopor és nem puskapor
2015. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!