Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a blogomról?

Mit gondoltok a blogomról?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el írni.És kiváncsi lennék a véleményetekre!:)

[link]



2013. nov. 26. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:

felháborítóan helytelen!

ne haragudj meg, de életedben hány helyesírási szabályt tanultál meg, mert a történeted tele van hibákkal, és az a legrosszabb benne, hogy csupa alap dolgot nem tudsz?


pl.

igekötő + ige EGYBE (elengedtek, elmentünk, stb.)

AZT! könyorgöm, nem aSZt

Van egy mondatod. Ha két mondatrészből tevődik össze, mint például a történeted első mondata: "Anglia egy kis városában nőttem föl és éltem életemet egészen 2012 december 31-ig."

Akkor az "és" elé vessző kell, vagyis helyesen (és még egypár dolog kijavítva a mondatban):

"Anglia egy kis városában nőttem fel, és éltem az életemet egészen 2012 december harmincegyedikéig."

a harmincegyet azért írtam betűkkel, mert a számokat 2000-ig betűvel szokás írni, már a külalak miatt is.



Annyit, de annyit kell még fejlődnöd, mivel neked az alapvető dolgok is hiányoznak.

Hány éves vagy, csak kérdem?


Ja, igen, még valami, és erre nagyon ügyelj!

Az írásjelek után MINDIG szóköz jár, elébe viszont nem, és ez a szabály érvényes a pontra, vesszőre, kérdőjelre, kettős pontra, felkiáltó jelre, stb.


A blog kinézetéről meg annyit, hogy hasonlít a történethez... unalmas.

2013. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyira szeretem az ilyen baromira kedves embereket boccs hogy nem tökéletes a helyesírásom de ez van senki sem hibátlan de te biztos az vagy....de én amúgy tartalmilag voltam rá kiváncsi.(tényleg voltak benne elírások megsugm figyelmetlenség és nem olvasta vissza.) 7.-es vagyok.
2013. dec. 17. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:

akkor most a tartalmat, de nagyon érzékenyke, aki nem szereti, ha kritizáljákk, de mégis itt kérdez: tehát a tartalom: nulla

így jobb?

2013. dec. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úhhh, hát ez nehéz lesz. Először is, a helyesírásod valami borzasztó, már bocsánat. Figyelj a vesszőkre, kiemelném, hogy a "hogy" előtt mndig kell vesszőt tenni. Ez 1. osztályos tananyag. Aztán, figyelj az "í" betűkre. Mindent csak rövid "í"-vel írtál. Például a "hívj" az nem "hivj". Aztán, pl. mentőautó,és a "mindegy" az egy szó, ahogy azok is, aminek az eleén van egy "meg" "össze" "el" stb. Figyelj, a külalakra is. Egy mondatot, sosem kezdünk kisbetűvel. Tudom, hogy ez nem a tudásod hiánya, csupán figyelmettenség, de na. Ha kiadsz egy munkát a kezedből, legalább előtte, ellenőrizd le. Aztán, ki az a Lexi? Egy szóval sem említetted, hogy ő ki lenne. A mondatot úgy kellett volna pl., hogy "Hirtelen megcsörrent a barátnőm, Lexi telefonja" Vagy, "Hirtelen megcsörrent a másik tesóm, Lexi telefonja" vagy, azt írtad volna oda, aki ez a Lexi. És, még nagyon sok ilyen fajta hiba van benne. A történet maga, nem lenne annyira rossz, de ez a sok hiba, teljesen élvezhetetlenné teszi. Ne, hagyd abba az írást, sok kitartással, még jó blogos lehet belőled. Hidd el, ha minden rész után becsületesen leellenőrzöd az egészet, később egyre kevesebb hiba lesz benne. :) Csak hajrá, de ne sértődj meg ezeken a kommenteket, mint ahogy az előzőre i reagáltál, mert én, hidd el, csak segíteni aakrok. :)
2014. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*elején *is *akarok* Bocsi, csak siettem, mikor írtam a választ, előző voltam.
2014. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ömmm az i-t nem azért irom röviden mert nem tudom hogy hosszan kellirni csak laptopuk van az a pici rajta és autómatikusan irok és nem figyelek hogy rá!Amúgy pedig irásproblémmákkal küzdök azért is irok blogot hogy fejlesszem...
2014. jan. 21. 17:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és a blo irást abba hagytam! :)
2014. jan. 21. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!