Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit szóltok az ORTT kis...

Mit szóltok az ORTT kis akciójához, hogy meg fog szűnni a Sláger rádió és a Danubius rádió?

Figyelt kérdés
Én fel voltam háborodva és ment is az email az ORTT-nek!
2009. okt. 30. 12:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%
azt mondták hogy a fidesz meg az mszp felosztotta egymás között a két rádiót. mondjuk kóka jános mondta, szal nem biztos hogy igaz.
2009. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Majtényi: nem volt más választásom

"Az ORTT döntés után úgy éreztem, nincs értelme tovább a testület élén maradni."

Majtényi: nem volt más választásom


Az országos analóg rádiófrekvencia pályázattal kapcsolatban született ORTT döntés után úgy éreztem, nincs értelme tovább a testület élén maradni - mondta a Független Hírügynökségnek Majtényi László csütörtök este, miután nyilvánosságra került a lemondása. Majtényi László közölte, amellett, hogy új pénzkereset után kell néznie, több időt szeretne tölteni családjával és a sífutást is szívesen kipróbálná a télen.

Majtényi elmondta: tavaly márciusban, ORTT elnökké választásának napján az Országgyűlésben egyértelművé tette: fő célja egyrészt az, hogy az Országos Rádió és Televízió Testületet közelebb vigye a közpolitikához, a törvény által számára feladattá tett közpolitikai feladatok ellátásához, döntések meghozatalához. Másrészről pedig minden erejével arra fog törekedni, hogy távol tartsa a testületet a pártpolitikától. "Az elmúlt másfél év alatt sok eredményt elértünk, amiről érdemes beszélni, de kiderült, hogy az imént említett, alapvető célt lehetetlenség elérni" - jelentette ki Majtényi László. "Úgy gondolom, ilyen helyzetben az a legokosabb, ha az ember lemond" - tette hozzá.


Az ORTT leköszönő elnöke a Független Hírügynökség kérdésére elmondta, a jövőben nagyobb szorgalommal szeretne eleget tenni nagyapai kötelezettségeinek, és természetesen a közvetlen családjával szemben is vannak kötelességei, amelyeknek nagyobb figyelmet szentel a jövőben. "Valamilyen pénzkereset után kell néznem, és ha alkalmam adódik rá, idén télen a sífutást is szeretném kipróbálni" - jegyezte meg Majtényi.


Majtényi László csütörtökön mondott le elnöki tisztségéről és testületi tagágáról is. A köztársasági elnök hivatalában fogadta az ORTT távozó elnökét, aki személyesen adta át lemondólevelét, és megbeszélésükön ismertette döntése indokait is. Sólyom László tudomásul vette Majtényi László lemondását.


Mint ismeretes, szerdán döntött az ORTT az országos földfelszíni rádiófrekvenciákról: a Danubius Rádió helyett az Advenio, a Sláger Rádió helyett pedig az FM1 konzorcium nyerte el a műsorszolgáltatói jogot. Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi két kereskedelmi rádió november 18-ig lesz már csak hallható. Majtényi László a döntés után a Független Hírügynökségnek azt mondta, hogy szerencsétlen és szomorú, hogy két olyan pályázó nyert, akiket valójában ki kellett volna zárni.


Miért mndott le szerintetek az ORTT elnöke?

Mert az ORTT tagjai mind korruptak!

(8-an voltak 3 millió ellen nem veszik figyelembe a hallgatókat!)

2009. okt. 30. 14:39
 13/24 A kérdező kommentje:

[link]


De itt megtalálhatóak a nyilatkozatok, ha érdekelnek titeket!

2009. okt. 30. 14:40
 14/24 A kérdező kommentje:

12:51!


Tudod te telibe találtál! Felosztották a két rádiót egymás között! Elég durván megsértették a paragrafusokat és hidd el ebből per lesz, mert a Sláger rádió perre viszi az ügyet és állítom meg is fogja nyerni a pert!

2009. okt. 30. 17:08
 15/24 Hanák József válasza:
83%
Szerintem semmiképp sem jó, ha néhány cenzor mondja meg mi szólhat 1 rádióban. Márpedig most politikai, és nem szakmai-társadalmi döntés született. Nem a rádiók miatt aggódok, hanem a DEMOKRÁCIÁÉRT! Sok embernek nincs internete, ezért jó lenne összefogni, és nyomtatott formában eljuttatni az ország minden részére a petíciót! Letölthető innen! -------- [link] -----
2009. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
<div style="width:468px;"><object width="468" height="120"><param name="movie" value="http://www.slager.hu/tavmosoly.swf"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.slager.hu/tavmosoly.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="468" height="120" wmode="transparent"></embed></object></div>
2009. okt. 31. 13:15
 17/24 A kérdező kommentje:

ez nem ide akart menni

bocsi

2009. okt. 31. 13:16
 18/24 A kérdező kommentje:

Novembertől nincs többé Sláger és Danubius Rádió

[origo]2009. 10. 28., 11:55Utolsó módosítás: 2009. 10. 28., 18:10

Címkék:rádiófrekvencia, ORTT

eszközök:


Két új cég indíthat rádióadót november közepétől a Danubius és a Sláger Rádió frekvenciáján - döntöttek az ORTT szerdai ülésén a testület Fidesz, KDNP és MSZP által delegált tagjai. Az SZDSZ-es tag nem szavazott, az ORTT elnöke pedig nem vett részt a szavazáson, már korábban távozott az ülésről. A Danubius frekvenciáját az Advenio nevű cég, a Slágerét az FM1 nevű konzorcium kapja hét évre, így megjelenhet a Klassz Rádió és a Neo FM.

Forrás: Northfoto


Ajánlat


* Az ORTT oldala


JÁTSSZ ONLINE!

OK.hu


Az ORTT szerdai ülésén eldőlt, hogy november közepétől nem lesz többé Sláger és Danubius Rádió. A Sláger és a Danubius műsorszolgáltatási jogosultsága november 18-án jár le. Ez a két rádiófrekvencia fogható az ország legnagyobb részén, de a Sláger lefedettsége nagyobb.


A két országos rádiófrekvenciát hét évre új cégek kapják meg, bár a Danubius és a Slágert működtető cégek is indultak a pályázaton. A Danubius frekvenciáját az Advenio nevű cég kapja, a Slágerét az FM1 nevű konzorcium. A Danubius helyén a Klassz Rádió, a Sláger által most használt hullámhosszon a Neo FM szólhat november közepétől - tudta meg médiahatósági forrásból az MTI. A közlés szerint a nyertes az Advenio Zrt.-t és az FM1 konzorciumot semmi sem köti a pályázatukban szereplő névhez, bármikor kezdeményezhetik a változásbejegyzést a testületnél.


Az ORTT-nek hat tagja van, egy-egy fideszes, KDNP-s és SZDSZ-es, két MSZP-s küldött és az elnök, Majtényi László. A médiatörvény szerint a hat küldött három fordulóban dönthet a pályázatokról. Az első körben csak a pártdelegáltak szavaznak és kétharmados többség kell, a második és harmadik fordulóban azonban az ORTT minden tagja részt vesz. A szerdai ülésen már az első körben eldőlt a frekvenciák sorsa. A SZDSZ-es Timár János nem szavazott, a többi tag egyhangúlag választotta ki a két rádiófrekvencia üzemeltetésére az Adveniót és az FM1-et.


A pályáztatás módját több ponton bíráló Majtényi László ORTT-elnök nem vett részt a szavazáson, már előtte távozott a testület üléséről, miután a szerinte irreális üzleti tervet benyújtó indulók kizárásáról szóló indítványát leszavazták. A megszületett döntést Majtényi László törvénysértőnek nevezte. Az [origo] kérdésére, hogy politikai döntés született-e, az elnök annyit mondott: "úgy tűnik, a magyar közvéleményben efelől senkinek nincs kétsége". "Én a rádiópályázatot a magyar demokrácia próbájának is gondoltam, tudtam, hogy más országokkal szemben nálunk születhet ilyen döntés, mégis hittem abban, hogy meg is lehet akadályozni" - tette hozzá.


Timár János szintén a szavazás jogszerűtlenségével indokolta, hogy ő nem szavazott a pályázatokról. "Olyan pályázók nyertek, akiket már csak formai okokból is ki kellett volna zárni" - mondta az SZDSZ által delegált tag, aki szerint a pályázatok tartalmi és alaki értékelésénél is törvénytelenségek történtek. Hozzátette, a szerdai ülés az általa, illetve Majtényi László által benyújtott, kizárásokat indítványozó javaslatokkal kezdődött, de ezeket a többi pártdelegált lesöpörte, majd megszavazta a két nyertest.


Kóka János, az SZDSZ frakcióvezetője parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi, mert szerint a Fidesz és az MSZP háttérmegállapodása révén született meg a döntés. Kóka közleménye szerint a két párt felosztotta egymás között a két frekvenciát, hogy "az egyiket a bal-, a másikat pedig a jobboldali párt által támogatott pályázók szerezhessék meg".


A Danubius Rádió az [origo] megkeresésre Oláh Lászlónak, a rádiót tulajdonló befektetési alap képviselőjének a nyilatkozatát küldte el, ebben az olvasható: "az ORTT hivatalos értesítését követően értékeljük a körülményeket és alakítjuk ki álláspontunkat a döntéssel kapcsolatban." A Sláger Rádió honlapján fekete háttér előtt egy nyilatkozat olvasható, amely szerint "politikai döntés született, súlyos kárt szenvedett a magyar demokrácia és a sajtószabadság". Hozzáteszik, "minden törvényes eszközt igénybe veszünk, hogy önökkel maradhassunk".


Kik nyertek?


Az Adveniót nem sokkal a pályázat beadási határideje előtt, szeptember 7-én jegyezték be a cégnyilvántartásba, a céget 5 millió forintos tőkével alapították. A cég kétharmad részben Nyerges Zsolt ügyvéd, egyharmad részben pedig a jobboldalinak tartott Lánchíd Rádió által alapított Lánchíd Vagyonkezelő tulajdonában van. A cég egyik vezetője, a cégadatok szerint igazgatósági tagja Heltai Péter, akinek van rádiós múltja, az Inforádió nevű hírrádió egyik alapítója volt.


Az FM1 egy konzorcium, az Est Média Group (EMG) és a cég tulajdonában álló Radiocafé 98.6 közös pályázatát takarja. Az EMG ügyvezető igazgatója, Kádár Tamás az [origo]-nak korábban azt mondta: ha győznek, a Radiocafé szellemiségét, értékeit szeretnék továbbvinni, még ha az új csatornán jóval több is lenne a zene.


A két legmagasabb árajánlatot tevő pályázó győzött - mondta az ORTT ülése után Szalai Annamária, a testület fideszes tagja. Szalai azt mondta, a többségében hazai tulajdonú nyertesek teljesíteni fogják ígéreteiket, de ha nem, akkor az ORTT kezében elég garancia van arra, hogy ezt ki tudja kényszeríteni.


Szalai ezzel arra utalt, hogy a két győztes pályázó a pályázatokról kiszivárgott információk szerint a többieknél jóval magasabb műsorszolgáltatási díj megfizetését ígérte. A két frekvenciát 7 évre nyerik el a győztes pályázók, akiknek pályázatukban a 2011. július 1-ig tartó első szakaszra kellett megajánlaniuk valamekkora (350 és 700 millió forint közötti) műsorszolgáltatási díjat, illetve a hétéves koncesszió hátralévő részére - egy 200 milliós fix összeg mellett - a nettó árbevételük bizonyos százalékát kellett ígérniük. Minél többet ajánlott valaki, annál több pontszámot kapott a pályázatra. A kiszivárgott, meg nem erősített információk szerint az Advenio árbevételének 55 százalékát ígérte koncessziós díjként, míg az FM1 és - akárcsak a kifejezetten ezért kizárt Zene Rádió - egyaránt 50-50 százalékot.


A testület egyik MSZP által delegált tagja, Gyuricza Péter is a megajánlott ár fontosságát emelte ki, mint mondta, közérdek, hogy minél több pénz folyjon be a műsorszolgáltatási díjból. A Sláger és a Danubius bátortalanabbak voltak, azok vitték el, akik nagyobbat kockáztattak. Hozzátette, ha mégsem tudnák teljesíteni a vállalásaikat, az ORTT-nek még mindig van lehetősége felbontani velük a szerződést. Gyuricza arról is beszélt, hogy mivel az Advenio egyik tulajdonosa a Lánchíd Rádiónak is tulajdonosa, ezért a médiatörvény értelmében összeférhetetlenség áll fenn, így az országos frekvenciát elnyert pályázónak vissza kell adnia a Lánchíd műsorszolgáltatási jogosultságát.


Megkérdőjelezték a verseny tisztaságát


A két országos rádiófrekvencia pályáztatását számos bírálat és támadás érte. A hosszú huzavona után július végén kiírt pályázat az elmúlt hetekben egyre nagyobb vitát váltott ki.


Majtényi szerint az ORTT több olyan, súlyosan jogsértő döntést hozott, amelyek veszélyeztették a verseny tisztaságát. Többek között azt kifogásolta, hogy a testület október 7-i ülésén a mindkét frekvenciát megpályázó Zene Rádió Zrt.-t a benyújtott üzleti terv megalapozatlanságára hivatkozva kizárta. Majtényi szerint azonban ugyanilyen indok alapján más pályázókat is ki kellett volna zárni, a testület mégis benn tartotta ezeket.


Többen próbáltak kiállni az objektív pályáztatásért: múlt csütörtökön Sólyom László köztársasági elnök fogadta Majtényit, hogy tájékozódjon a pályázatok elbírálásának folyamatáról. A találkozót az államfő kezdeményezte, hogy reményét fejezze ki, hogy "a pályázatok elbírálása szakmai szempontok alapján, a médiatörvény előírásainak megfelelően fog történni". Vasárnap Bajnai Gordon szólalt meg, a kormányfő aggasztónak nevezte a pályázatok elbírálását. Mint mondta, nagyon fontos lenne, hogy az "ORTT, mint testület és minden egyes tagja a maga felelősségének tudatában döntsön arról, hogy mi a közérdek" a frekvenciapályázaton.


A pályázatot ért bírálatokról itt olvashat bővebben. A pályáztatás körüli hatalmi harcokat megismerheti Majtényi Lászlóval készített interjúnkból.

2009. nov. 2. 16:39
 19/24 A kérdező kommentje:
2009. nov. 4. 15:53
 20/24 A kérdező kommentje:

Tovább szólhat a Sláger

Tovább szólhat a Sláger - illusztrációElképzelhető, hogy mégsem szűnik meg a Sláger Rádió. A tulajdonos ugyanis, ahogy ígérte, hétfőn megtámadta a bíróságon az ORTT döntését. Médiajogászok szerint elképzelhető, hogy ha gyors a bíróság, akár fordulat is lehet az ügyben.

2009. nov. 4. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!