Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ilyet lehet csinálni a Pókerba?

Ilyet lehet csinálni a Pókerba?

Figyelt kérdés
Pár haverral összeültünk pókerezni. 4 éve játszom, jó játékos vagyok, rengeteg tapasztalatom van, de erről még soha az istenbe nem hallottam. Ugye van a nagy vak, kis vak, stb. és vannak a limitek, valamit a beadott zsetonoknak mindenkinél egyenlőnek kell lennie. Nos, haverjaim úgy játszanak, hogy én berakom a nagy vak, tegyük fel 100$ zsetonba. Erre az egyik checkelt (nem adta ezt meg) másik meg a kis vaknál azt mondta szintén h check. Tudtommal mindenkinek meg kell adnia és mindenkinél 100$ kell lennie. Meg azt mondják, hogy egy körbe mindenkinek van 5 check-e amit felhasználhat amikor valaki emel. Pl.: Én emeltem 1500$ erre utánam lévő check. Mondtam nekik, h ezt vagy megadja vagy pedig bedobja. Erre még engem osztanak le, h nem tudom játszani. Van olyan h lehet checkelni amikor valaki pénz emel és nem dobja be hanem továbbmegy??? Ez most ekkora baromság?? Tudtommal nincsen semmi checkelés vagy megadja vagy bedobja... Világ életembe magabiztos pokeres voltam, de annyira felb****tak h most elbizonytalanodtam....

2013. júl. 3. 23:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülyeségek nincsenek, ők találták ki.

Úgy van, ahogy írtad.


Mondd nekik, hogy üljenek be egy fizetős pókerasztalhoz valamelyik kaszinóban, ott keményen kiosztanák őket :)

2013. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, akkor nem én vagyok a hülye, megnyugodtam. Kezdtem már kételkedni magamba..

..:D Majd mondom nekik, hogy menjenek el, ott is checkeljenek.....:D

Még egy kérdés. Az egyik csávó kezébe volt ez: A és 3, a másik csávójéba ez: 8 és 3. Az asztalon ezek voltak: 2 4 5 6 7 K

Ugye mind a kettőnek sora volt, akkor itt kié volt a nyerő?

2013. júl. 4. 00:34
 3/14 anonim ***** válasza:
Ilyenkor felezés van. A lényeg az, hogy mindig az 5 legjobb lap számít, és ugye ha ezek azonosak, akkor felezés van a 2 játékos között.
2013. júl. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

JAVÍTÁS:

Elnéztem, tehát helyesen:

Az nyer, akinek 8asa és 3asa van. Mivel neki magasabb sora van. Neki ugye 4-8ig van sora, az ászosnak meg csak 3-7ig.

2013. júl. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, ugyan ezt mondtam nekik amit írtál másodszorra, h a 8a-s nyer, mert magasabb, de ott is én voltam a hülye, mind a 4 rám támadt, mert az ász a nagyobb, nem a 8-as. Akkor már nem szóltam semmit, rájuk hagytam :)
2013. júl. 4. 00:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha az ász a kettes előtt van a sorban, akkor a legkisebb.

Akkor a legnagyobb sornál, ha a király után van.

2013. júl. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Érdekes szabályaik vannak. Remélem nem pénzben játszottatok :)
2013. júl. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is mondtam nekik, hogy abban a helyzetbe a legkisebb volt, de nem akkor is az ász a nagyobb. :D Nem pénzben játszottunk. Először és utoljára játszottam velük az is tuti :D Meg feléjük a Full House kisebb mint a Flush.. :D
2013. júl. 4. 00:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Így kb. a 3 évesek játszanak, akik mindig úgy alakítják a szabályokat, hogy nyerjenek...

Gondolom az se zavarta őket, hogy néha ellentmondásba keveredtek azzal, amit korábban mondtak.


Érdekes történet, Korda Gyuri bácsi biztos jót röhögne rajtuk, miután kitombolta magát :)

2013. júl. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, azok játszanak így, csak kár h ezek meg 23 évesen játszanak így..:DD Volt pár olyan, h saját magunknak ellentmondtak, az elején leosztottak, utána egy szót nem szóltam, csak rájuk hagytam :D

Gyuri bácsi meg lehet sírva röhögne, tiszta "kóól" lenne :D

2013. júl. 4. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!