Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit rajzoljak? (többi lent)

Mit rajzoljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
12 éves vagyok... nem rajzolok profin, sőt túl szépen se, de kéne valami kép, amiről próbálkozhatnék másolni-rajzolni.. valaki tud valami oldalt KEZDŐKNEK? :))

2013. jún. 18. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Heló!


Írd be youtube-ra, hogy "how to draw" és rengeteg tutorialt kiad, amikkel gyakorolhatsz.


Valamint ez az oldal: kockart.hu sok hasznos dolog mellett oktatórészeket is tartalmaz, valamint kérheted a tagok véleményét, feltöltheted rajzaidat...


Jó szórakozást és sok sikert!

2013. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajnos mindkettő oldalon nagyon nehezek vannak:( azért köszönöm..:)
2013. jún. 18. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor egy remekül használható módszer:


Fogd a lapod, rakd rá a monitorodra - kicsit sötétíts be.

Rajzold át a választott kép - ami nem túl nehéz persze - körvonalait, az összes lényeges vonalat halványan.

Ha kész vagy, akkor vedd le alapot és kezd el az árnyékolást, tónusozást... úgy, hogy közben a képet nézed és elemezed.

Így nagy eséllyel nem lesz torz a kép, szinte teljesen olyan lesz, mint az eredeti - a körvonalak - a kitöltés pedig csak tőled függ.

Ha kész vagy, nézd meg, min kell javítani, mi lett a legjobb...

Aztán kezd el újra.


Amire szükséged lesz, az egy jó radír - monopol radírt javasolok, 300-400 ft-ért kapsz -, egy jó ceruza - én egy 2B-s faber castelt javaslok és egy 4b-et, igaz, hogy kb 200 forint darabja, de nagyon megéri, és papírzsepit javaslok a maszáláshoz - no meg az ujjad :).


Én is rengeteget fejlődtem így, és ha elég időt szánsz rá - a jó rajz alapfeltétele a megfelelő idő ráfordítása -, akkor 1-2 hónap alatt nagyon látványos fejlődésen mehetsz keresztül.


Néhány rajz után pedig jöhetnek a tutorialok, amiket nehéznek érzel.


Sok sikert!

2013. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
fhuu köszönöööm!! :D és te sokat fejlődtél tőle?:) mutatsz egy rajzodat?:)
2013. jún. 18. 20:54
 5/5 anonim válasza:

másolj másolj másolj! érdemes először egyszerű csendéleteket csinálni, mármint tényleg egyszerűeket. pl tejesdoboz vagy borosüveg.

először csinálj vonalrajzokat, szóval ne tónusozz, csak próbáld megtalálni a vonalak helyes irányát, meg a jó arányokat.

[link]

érdemes először a kockákkal kezdeni, azt valamiért a szem érzékeli ha rossz, szóval könnyebb korrigálni magad, aztán kezdeni más szögletes dolgokkal, és aztán hengerek, gömbölyű meg mindenféle dolgok.

fontos hogy ha pl kockát rajzolsz, először a nem látható részeit is rajzold be, nagyon megkönnyíti a dolgod.

tudom, így elsőre unalmasnak tűnik, meg nem túl kedvcsináló a kocka meg a henger, de megéri hidd el.

ha már jó vagy a vonalrajzban, próbálkozz meg a tónusozással is.

továbbá érdemes elszakadni az A4es fénymásolópapírtól, mert persze olcsó meg jó az, de nagyobban sokkal könnyebb dolgozni, kell egy idő amire megszokja az ember, de tényleg megtérül.

remélem tudtam segítséget adni a kezdéshez, és sok sikert c:

2013. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!