Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a szalagavatós...

Ilafallu kérdése:

Mennyire nehéz a szalagavatós keringö betanulása?

Figyelt kérdés
Az osztályok hamar ráéreznek, vagy a párok sokat bénáznak az elején, vagy egyénfüggö? Nektek hogy ment, milyen élmény volt?
2012. júl. 14. 07:48
 1/2 anonim válasza:
egyénfüggő, de ha én bot lábbal meg tudtam tanulni elég hamar, nem hinném hogy másnak különösebb gondja lenne vele.
2012. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember elején-közepén azért már el szokás kezdeni a gyakorlást, és akkor leghamarabb november közepe táján vannak a szalagavatók.

Ez elég sok idő arra, hogy az osztály betanulja a koreográfiát.

A keringő (főleg a bécsi) lépései végtelenül egyszerűek, ezért általában a tánc alapjainak elsajátítása nem okoz gondot, ha van némi ritmusérzéke az embernek, és tud "zenére lépni". (Ez adottság kérdése, ha valakinek nem megy, akkor kétszer ennyi idő alatt sem tanulná meg jobban a keringőt.)

A párok összeszokása is eltart egy darabig, de mivel koreográfiát tanultok be nem kell a fiúnak vezetni a partnerét, és a lánynak sem muszáj egyedül a fiú vezetésére támaszkodnia, mindenki tudhatja, hogy merre kell megtenni a következő lépést. Gondolom az meg így tizenkettedik környékén meg már fel sem merül problémaként, hogy a tisztességesebb tánctartásban a páros tagjainak illik valamelyest egymáshoz simulniuk, nem csak éppen a másik kezét érinteniük. (Itt jegyezném meg ugyanakkor, hogy tánctartásban a fiú keze nem a lány derekán (főleg nem lejjebb) van, hanem a hátánál.)

A nehezebb része a felkészülésnek a térformák helyes megtanulása, ehhez ugyanis az osztály (horribile dictu, az évfolyam) összes párjának tudnia kell, hogy adott pillanatban a terem melyik pontján tartózkodik, és onnan merrefelé indul el, különben soha nem állnak össze a négyzetek, körök stb. A terembeli helyedet, mozgásodat megtanulni sem túl nehéz kihívás önmagában, a probléma abban rejlik, hogy 30-60 ember mozgását kell összehangolni.


Amúgy nekünk szerintem tök jól sikerült most ősszel a szalagavatónk, én határozottan élveztem a felkészülést is, bár az is igaz, hogy én társastáncolok.

2012. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!