Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Gitárosok figyelem! (? )

Gitárosok figyelem! (? )

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy aki gitározik, az tud közben énekelni is? Mert én nem tudok, és felbosszant, hogy elkezdek játszani és mikor a hangomat kieresztem, a kezem máris elkezd össze-vissza járni.


Szóval, ez tanulható vagy tehetség kell hozzá?

Elég muzikális vagyok, de valamiért nem megy a kettő egyszerre:(


köszi

22l


2011. márc. 21. 14:51
 1/10 Thurston ***** válasza:
50%
Ez egy olyan dolog, amiben baromi nagy szerepe van az alapvető készségnek. De ettől függetlenül valamennyire lehet fejleszteni. Kérdés, hogy mennyire elvetemült dolgokat játszol. Ha csak akkordos-sikálós alap van, azt könnyen meg tudod tanulni idővel, de mondjuk ha egyszerre játszol basszus kíséretet meg mellé dallamot, vagy csak szimplán bonyolultabb ritmusa van a zenének, akkor lehet, hogy nem fog menni a dolog. Csak ha totálisan begyakorlod a dalt, és utána már könnyen ráénekelsz. (De az csalás. :D)
2011. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet tehetségtelen vagyok, mert még a zombie c. számra sem tudok énekelni:(
2011. márc. 21. 15:49
 3/10 Thurston ***** válasza:
50%

Mióta gitározol?

Egyébként könnyen meglehet, hogy képtelen vagy a függetlenítésre (bár ez nőknél ritka), de az egész szám össz-vissz négy akkord (?), szóval az már azért fura lenne, ha arra annyira oda kéne figyelned, hogy közben nem tudsz énekelni.

2011. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na, most már el is keseredtem:(

Ez szörnyű. Igazából az akkordokat közben simán lefogom, viszont a jobb kezem jár inkább össze-vissza, az veszti el az ütemet csak.


Ja, amúgy pár hónapja gitározom, vagyis komolyabban néhány hete. Amúgy megy, és állítják, hogy van hozzá tehetségem..szerintem is van, mert nagyon könnyen megjegyzem, és hallás után is tudok játszani sokszor. De ez az éneklés...


Próbáltam már, hogy fejben játszom. Lehet hülyén hangzik, de gondoltam, ha agyban megy, akkor élőben is talán könnyedébben játszom majd. Utána ténylegesen jobb lett kicsit, de a jótól távol van.

2011. márc. 21. 16:00
 5/10 Thurston ***** válasza:
Hát ha még csak pár hónapja gitározol, akkor semmi okod nincs elkeseredni... Azért egy jó év tuti lesz, mire ez kialakul.
2011. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Te mióta gitározol? Szoktál énekelni is rá?

Azért is kérdezem, hogy jobban megnyugtasson a legutóbbi válaszod:)


Amúgy ha már így "elbeszélgetünk":), akkor tudnál valami jó kis zenét ajánlani, ami a könnyű kategóriába esik?

2011. márc. 21. 16:25
 7/10 Thurston ***** válasza:

Én kilenc éve gitározok, és igen, szoktam énekelni is. Ilyesmiket:

http://www.youtube.com/watch?v=3S4HhDAaxko

http://www.youtube.com/watch?v=l7B1OKdpTJo


Viszont szerintem most egyelőre az alapvetőbb akkordokat igyekezz memorizálni. Minden akkordnak a barré formátumát is, mert akkor nagyon könnyen fognak menni a váltások, és könnyebben énekelsz közben.

A Cranberries egyébként jó ennek a gyakorlására.

Még pár dal, amiket én játszottam ének-gitár gyakorlásként:

Cure - Just Like Heaven

Cure - Lovesong

Johnny Cash - Hurt (vagy az eredeti Nine Inch Nailses, de az kicsit bonyolultabb)

Anathema - Parisienne Moonlight

Porcupine Tree - Lazarus

Joy Division - Love Will Tear Us Apart


És még pár, amit mostanában is imádok játszani, és nem bonyolult:

Coldplay - Lost

Pain of Salvation - Road Salt

Him - Salt in Our Wounds

2011. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a dalokat:)


Egyébként jó hangod van?:) Bandában játszol vagy egyedül?

2011. márc. 21. 16:46
 9/10 Thurston ***** válasza:

Játszottam bandában, ahol a linkelt két számot fel is dolgoztuk, de mostanra inkább csak egyedül csinálok mindenfélét, és ének nélkül.

A hangomat meg utálom. Sokan mondják, hogy jó, meg technikailag amúgy elégedett vagyok vele, de szerintem totál ratyi vuzeránsnak tűnök a hangom miatt éneklés közben. :3 Viszont a hörgést, meg egyéb "nem-tiszta" technikákat ma is sokat gyakorlok, és szoktam is vendégszerepelni mindenféle ismerőseim számaiban.

2011. márc. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Először csak dúdolj, majd kialakul!
2011. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!