Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen káros (lélektani)...

Brain Storming kérdése:

Milyen káros (lélektani) hatásai vannak a szépirodalomnak?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok, mint pl. azt az illúziót kelti sok (klasszikus) mű (is), hogy az életet megnyomorító, reménytelem szerelem tkp. erény; vagy hogy az életben megtörtént szerencsétlenségeket követően egyszerűen átugorják azokat az időszakokat, amik az igazi megpróbáltatásokat jelentik, és ott pedig azt az illúziót keltik, h egy ember mentalitása nem változik az évek alatt; továbbá, hogy bizonyos, a hatalmukkal visszaélni képes emberekkel szemben hatásosak a sokatmondó, aforizmajellegű bemondások..... És úgy általában azért, mert tkp nem arról szólnak, h hogyan kellene élni, hanem arról, h a szerzőik szerint hogyan kellett volna élniük, vagy ők hogyan képzelik el azt, h egy általuk elképzelt szituációban hogyan viselkednének az emberek, és hogyan kellene viselkedniük.

Mit gondoltok ezekről?


2011. jan. 20. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az írók is emberek...
2011. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Pontosan ezért ajánlom minden tanítványomnak az Anyegint, az nélkülöz mindenfajta illúziót.
2011. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mint a kérdésből is látható, és a realizmusban "hiszek":)))


Éppen ezért is tettem fel a kérdést - kíváncsi vagyok a mellette és az ellene szóló véleményekre.

2011. jan. 20. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:

A nagy, bölcs írók próbálták már megmagyarázni, megmutatni az élet valóságát. Az ő gondolataik legtöbbször időtállónak bizonyulnak.

Nincs a világon se jó, se rossz: gondolkozás teszi azzá. /Shakespeare, William/


Az élet egy félkegyelmű meséje. /Shakespeare, William/


A művészet a kimondhatatlan tolmácsa. /Goethe/


- Az a baj az élettel, hogy mindig neked kell döntened. Hallasz vagy olvasol ilyet is, olyat is, de senki nem mondja meg neked a tutit. A történetekhez a saját véleményedet hozzáteszed, és ezek szerint fog tetszeni vagy nem tetszeni. Én nagyon sok szép regényt olvastam, ami örömöt okozott. Ha nem volt valós, hatással akkor is volt rám. Ez is segített az életben eligazodnom.

Szerintem nem kell halálosan komolyan venni semmit!

Olvasgasd az írók életrajzait, hasznosak.


"És most az dobja rám az első követ, aki nem fél attól, hogy szájon vágom." /Rejtő Jenő/

:)

2011. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen műveket nem azért olvasod, hogy azok alapján élj, hanem a szórakozás, kikapcsolódás, az élmény miatt.

Ha megnézed, a filmke 99%-a sem arról szól, ami a valóság, hanem egy erősen megszépített, kikozmetikázott világról.Attól még jól szórakozhatsz rajtuk és élvezheted őket.

2011. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Körülbelül ugyanannyi, mint magának az életnek is.
2011. jan. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!