Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért beszélnek sokan olyan...

Miért beszélnek sokan olyan furán magyarul?

Figyelt kérdés
Mivel mindent eredeti nyelven nézek, nagyon ritkán kerülök szinkronizált filmek közelébe, amikor mégis, megrettenek, hogy mikor lett ilyen pocsék a magyar szinkron? Aztán ha nézek néha YouTube videót, ott is nagyon furcsán beszélnek, egyáltalán nem úgy, mint a való életben (legalábbis az ismeretségi körömben, bár hallottam már utcán is furcsa hangsúllyal beszélő magyarokat) Rossz helyen hangsúlyoz, úgy tesz fel egy állító mondatot, mintha kérdezne. Kifejezetten nem külföldiekről, hanem magyarokról beszélek. Voltam kollégista, laktam együtt szegediekkek, miskolciakkal, pestiekkel, kolozsváriakkal, de ennyire affektálva senki sem beszélt, mint amilyen a szinkron vagy néha emberek a videókban. Miért?

2022. jún. 28. 08:00
 1/3 B2man ***** válasza:
28%
Világnyelv lett a magyar! A határontúliak többsége nagyon szépen beszél! Nekik a magyar nyelv érték! Ha nekünk nem, az szomorúúú...
2022. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BringaManó ***** válasza:
32%

ezzel az ömlesztett panaszkupaccal így általánosságban mit lehet kezdeni?...


(engem is nagyon tud idegesíteni egy-egy videós stílusa, pl. ahogy a legkülönfélébb top10-es listák narrációját felolvassák, de szinkronban is van idegesítő, különféle okokból. – mutass egy vidót, és majd ahhoz jó alaposan hozzászólunk :-)

2022. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ráadásul a fiatal színészeknek nem lehet érteni a beszédét!!!
2022. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!