Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nem gondoljátok unalmasnak a...

Nem gondoljátok unalmasnak a színházat, mondjuk serdülőkor után? Vagy a moziba engeditek inkább a gyerekeiteket? Szerintem annak sincs értelme már, mert az interneten MINDEN elérhető!? Ti hogyan vélekedtek erről?

Figyelt kérdés
2021. máj. 17. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Voltál te már moziban? Ha igen, és nem tudod mi a különbség otthon a tévén megnézni, meg moziban, akkor nálad van gond.

Igenis van értelme a mozinak, ÉLMÉNYT ad elsősorban, nem hiába szoktak teltvetítések lenni.

Másrészt a színház egy TELJESEN más dolog, mint a filmek. Teljesen más élményt ad, viszont ugye a mai kor gyerekeit ehhez már szoktatni kell. Ha nem látja el a szülőtől, vagy nincs lehetősége az iskolával menni, nem fogja hipp hopp magától megszeretni, vagy megnézni milyen. Ezt élvezni egyfajta jellem kell. Ugyanúgy, ahogy ahhoz, hogy valaki szeresse a focit nézni a tévében, hogy egy labdát rugdosnak ide oda.

Én még 19 évesen is jártam színházba, de egyedül nem szeretek, és azóta nincs kivel ezt az élményt megosztani.

2021. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pedig egy bazi nagy 4K TV + minőségi Surround hangfalakkal ugyanott vagy, de te tudod.
2021. máj. 17. 16:39
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem kotelezo szinhazba jarni, nem kotelezo szeretni, de abban is biztos vagyok, hogyha egy igazan jo darabra ulnel be, nem tartanad unalmasnak. Nem kell leragadni a kotelezo gorog dramaknal, nem csak ezek leteznek, bar gimiben ilyenekre kellett jarnunk anno az osztallyal, ezt en sem csiptem.

Furcsa lenne, ha egy szulo pont a szinhaztol tiltana a gyereket.


A mozi szamomra szinten egy program, oke, hogy elerheto minden a neten, de en nem igy nezem. Szeretek feloltozni, megnezni egy jo filmet a moziban, majd utana meginni valamit a parommal vagy baratokkal.

Szamomra az, hogy csak otthon ulunk es megnezunk egy filmet, nem akkora elmeny, foleg mivel heti tobbszor is csinaljuk :D

Szinhaz ugyanez, imadom.

2021. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem azért élünk szerintem, h.a négy fal között, otthon éljük le az életünket.

Szuper dolog felöltözni, készülődni, megvenni a popcornt a büfében, szemezni helyes fiùkkal a mozi előtt, szórakozni a filmen, majd haza menni. Máris nem ugyanúgy telt a napom, az estém.

A színház sem unalmas. Megvan a hangulata, a látvány, hogy együtt izgulsz, nevetsz a többi emberrel. Érzed a színpadi illatokat pl.lőpor, ha van a darabban fegyver stb..

2021. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

A mozinak hangulata van és egy bazi nagy tv sose adja vissza.


Ott minden más, a popkorn illata a full sötét az óriási képernyő, minden.

2021. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Most komolyan azt kérdezed, hogy ha kéredzkedik a gyerek moziba/színházba, akkor megtiltom-e neki azzal a felkiáltással, hogy ott a tévé, nézd azt?
2021. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6os nem azt kérdezem, hanem azt, hogy saját indíttatásodból küldenéd-e? Mert én nem. Csak ha akar persze.
2021. máj. 17. 17:10
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Én pont, hogy serdülőkorom előtt untam a színházat, utána megszerettem. Jobban is szeretem a színházat, mint a mozit, mert állatira tud idegesíteni, ha a moziban kifogok magam mellett egy tizenéves falkát, akik nem tudnak viselkedni és a fülembe csámcsognak, hangosan szörcsögik a kólát és végigdumálják a filmet, hogy véletlenül se tudja élvezni senki az ötméteres körzetükben. Ebből a szempontból tényleg jobb otthon filmezni, mint multiplexben, de hálistennek vannak még kisebb mozik, ahova az ilyen kis hülyegyerekek nem járnak.

Ezek egyébként közösségi programok, lehet otthon egyedül filmezni, de nem lesz ugyanaz az élmény, akármilyen csodatévéd van otthon. A színház meg egy interaktív műfaj, azt nem lehet kiváltani azzal, ha letorrentezed az előadást és megnézed. Ráadásul a moziba/színházba menés egy baráti/ családi program, amit utána beszélgetés, kávézás vagy kocsmázás követ, ahol kibeszéljük mit láttunk, hogy tetszett, nem csak hazamegyünk, mint a birkák. Persze otthon, filmezés után is lehet beszélgetni, de azért nem ez a jellemző.

2021. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8as, A színház hogyan lenne interaktív, ha csak nézed és hallod?


És otthon is összegyűlhettek többen a TV elé, és ehettek ihattok ami jól esik. Sőt amikor a TVk ritkák voltak a szocializmusban, pont így tettek, hogy összegyűltek többen a TV köré.

2021. máj. 17. 17:24
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Küldeni nem szoktam, szerintem ha nélkülem akar valahova menni, azt ne én találjam ki neki, hogy hova. Covid előtt sokat jártunk együtt moziba is, színházba kevesebbet, de ott is voltunk évente párszor. Arra se kényszerítettük a gyereket, ha akart, jött, ha nem akart, nem jött. Volt párszor, hogy nem akart, de nem az volt a jellemző.
2021. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!