Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az animék/mangák szereplői...

Az animék/mangák szereplői miért nem japánok?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy a legtöbb anime/manga szereplői mégcsak nem is hasonlítanak egy átlag japánra,vagy kelet-ázsiaira. Mongolredő,mandulavágású szem,sárgás-barna bőr,jellegzetesen kerek,széles arc,éles arcélek,általában széles,ellaposodott orr;egy átlagos japán ember leírása. Ellenben az animékben/mangákban pont hogy nem ilyen a legtöbb szereplő,illetve csak néhányan,valamikor egyáltalán nincs.


[link]

Átlagos japánok.


Nyilván a japánok közt is vannak kivételek,akiknek európaibb vonásai vannak,de inkább a fent látható link a jellemző.

Szóval lehet,hogy hülyeség amit kérdezek,de talán azért hasonlítanak a fehérekre ezek az anime/manga szereplők,mert így "eladhatóbb" lesz a fehéreknek?



2017. máj. 16. 13:50
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

[link]

Bocsánat,ezt a linket akartam megmutatni.

2017. máj. 16. 13:55
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
A japánok, koreaiak és a kínaiak bőre fehér, világosabb mint a képen látható, sokkal. Arcformára ugyanolyan sokféle van ott is, akárcsak itt. A képen valószínűleg délkínaiak vagy indokínaiak vannak, akikből igen sok vándorol be japánba.
2017. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen,ez igaz. De a legtöbb manga/anime szereplő akkor sem hasonlít egy japánra,akár hogy is nézzük. Akiknek világosabb a bőre,kevésbé látványosak az ázsiai vonások,még azokból is kapásból ki lehet szúrni,hogy ázsiai.
2017. máj. 16. 14:03
 4/21 A kérdező kommentje:

Vagy nézd meg a japán császári dinasztiát,ők biztosan nem bevándorlók.


Olyan anime/manga szereplő pedig kevés van,aki hasonlít egy "tipikus japánra".

Igazad van,hogy japán és japán között is vannak különbségek,de az arcszerkezet,arcvonások mindig jellegzetesek,még akkor is,ha világos a bőrük.

2017. máj. 16. 14:11
 5/21 TR75 ***** válasza:
56%

Ha jól tudom, ez amiatt van, mert általában a japán emberek inkább az europid vonásokat tartják kívánatosnak (sok a plasztikai műtét is, ami ilyen külsőt céloz meg).

Valahol egyszer olvastam, hogy jelezni szokták, ha egy karakter ázsiai, vagy épp fehér (szemszín és hasonló kis apróságok segítségével).

Másrészt a rajzfilmek karaktereinek gyakran nagy szemei vannak. Mármint általában a világon mindenfelé.

Amúgy meg elég sok anime nem eredeti japán történet (mondjuk A vándorló palota sem), tehát logikus is, hogy nem japánosítják el.

És ja, lehet, hogy az is közrejátszik, amit te írsz, hogy sikeresebb lehet így.


Mangákról gőzöm sincs, de szerintem esélyes ugyanez.

2017. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért, egy átlag milyen etnikumúra hasonlítanak? Az anime és manga szereplők általában erősen stilizált arcvonásokkal rendelkeznek. Nem ritkán gyakorlatilag semmi részlet a szemeken kívül:

[link]

[link]

Itt konkrétan nincs is orr, vagy csak egy pötty, hogy "valami" árnyékot vet. Emellett a japánokra a sárgásbarna bőr sem igaz (általában pont nem), az ázsiai típusú szem pedig kelet-ázsián kívül sem annyira ritka, mint sokan gondolják.

https://www.youtube.com/watch?v=WxTnVWgOGLc


Az anime legfőbb piaca pedig Japán. Nyugatra egy évadért is meggondolják az emberek, hogy kiadjanak 60$-t és tényleg egy pincébe zárt weeaboo, aki a több száz dolláros figurákat gyűjti. Még az USA-ban vagy Nyugat-Európában is, ahol más a bérszínvonal. Inkább nézik streamelve havi 6$-ért. Japánban egy két epizódos anime volume is simán kerül 60$-ba vagy többe. Az cirka 360 dollár (~100 ezer forint) egy átlagos hosszúságú évadért. Gyűjtői változat pedig akár 150$ vagy több ugyanúgy két epizódonként.

2017. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 ttlevichan válasza:
0%
Én úgy tudom a mangákban=animékben azért ilyen nagyok a szemek, hogy az érzelmeket jobban ki lehessen fejezni. Továbbá, én azt hallottam hogy sok mangakát inspirált pl. Disney stílusa és persze sok karakter nyugati mintára van megrajzolva, nyugati ideált követnek és így igen, valószínüleg eladhatóbb.
2017. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig éppen hogy a japánokra hasonlítanak az anime szereplők! Ilyen az ideális japán lány: nagy szemek, pici orr, pici száj, fehér arc.


[link]


[link]


Tisztára mintha egy mangából léptek volna ki. De még ez a műkorcsolyás gyerek is úgy néz ki, mint akinek rajzfilmfigura volt az anyja, nem ember:


[link]


Amikor fehér embert ábrázolnak, az totálisan máshogy néz ki. Nagy orr, karakteres arcvonások. Ilyesmi:


[link]

2017. máj. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#8

Azt is anime válogatja, hogy fehér embert hogy ábrázolnak. A Baccano!-ban, 91 Days-ben, Cowboy Bebopban senki vagy szinte senki sem japán és szinte senkire nem jellemző a nagy orr és karakteres arc. A Baby Steps-ben pont néhány japán karakter kapta meg ezeket a jegyeket, míg a Monsterben jópár német és cseh karakternek vannak finomabb vonásai, mint a japán főszereplőnek.

2017. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 TR75 ***** válasza:
25%

#8

Az, hogy milyen az ideális japán lány, inkább azt mutatja, hogy mi a trend. Nagy szemek? Kis orr? Kis száj? Fehér bőr? Nagyjából ez a "kívánatos" a világon mindenhol a fehér rassz trendteremtő szerepe miatt.

Viszont olyan gyakorlatilag nincs, hogy "a" japán kinézet, nem futószalagon készülnek ők sem, ki ilyen, ki olyan.

Ráadásul úgy tűnik, a mai japán lakosság nagyjából két nép keveredésének eredménye (az ainuk ráadásul önállóan is megállják a helyüket). Az is lehetséges, hogy akár kaukázusi népek is keveredtek a ma japánok elődeivel, szóval... Ki így néz ki, ki úgy.

[link]

2017. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!