Attack on titan. Ezt elmagyarázná valaki?
Szóval, akik a szigeten élnek vagy hol, a falak mögött...elfelejtették, hogy háborúban állnak egy másik nemzettel?
Vagy akkor ez most hogyan van? Nem tudják, hogy rajtuk kívül is élnek emberek?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Az aktuális történet előtt több százzal évvel Fritz király a szigetre, Paradisre költözött. Ő is alakváltó volt, a képességei közé tartozott a titánok irányítása és az emberek emlékezetének módosítása. A kolosszálishoz hasonló hatalmas titánokat beépítette a falba, a népének pedig törölte az emlékeit és azt hazudta nekik, hogy ők az emberiség utolsó túlélői és a falakon kívül semmi sincs, csak veszedelem. Így a Paradison élő összes ember ezt hitte az igazságnak. Tehát igen, elfelejtették, hogy háborúban állnak és hogy rajtuk kívül is vannak emberek.
A király képességét pedig a királyi családban tartották azáltal, hogy egy utód felfalta a királyt, így megkapta a képességét, majd őt is felfalta egy utódja és így tovább.
Így a képesség hordozója nem csak a titánokat tudta irányítani és módosítani az emberek emlékeit, hanem az előző felfalásával az igazi történelmet is ismerte, tehát mindig a képesség hordozója volt az egyetlen, aki tudta az igazságot. Így ha az ellenség, a Marley királyság, megtámadta volna őket, akkor annyit kellett volna tenniük, hogy kiengedik a titánokat a falból és a képesség éppen akkori hordozója harcba irányítja őket Marley ellen.
Ezért volt az is, hogy régen a király kiakarta irtani az Ackerman és más "bevándorló" családokat. Azok nem a király népéből származtak, nem eldiaiak voltak, így az ő emlékeiket nem tudta módosítani és attól tartott, hogy azok majd elmondják az igazat a többieknek.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Én annyit belejavíanék, hogy a sorozatban több "családnak" is van különleges képessége.
Ackermanok titán kísérlet eredményei, az emlékeiket nem lehet törölni és nagyon erősek.
Reiss család emlékeket tud manipulálni.
És ott van még a 9 titán shifter.
A 145. király meg tudta az csinálni, hogy átírta az összes ember emlékét és mivel nála volt a Founing Titan ezért a titánokat is irányíthatta.
Ha pedig egy utóda megkapja a Founing titan erejét, akkor annak megszállja a testét újra. Ezért nem szerezhet titán erőt Historia se, pedig ő lenne jelenleg az egyetlen aki tudná irányítani a titánokat, ha megeszi Erent.
Az Ackermanos részre meg, amennyire tudom ők nem bevándorlók. Zeke azt mondta titán kísérletek eredményei és Reiss király is jóban volt Levi nagybátyjával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!