Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mondanátok nekem "igazán jó"...

Mondanátok nekem "igazán jó" animéket? (többi lent)

Figyelt kérdés

Többször is volt már olyan hogy tetszett egy anime de amikor rákerestem emberek véleményére akkor többnek nem jött be, meg oda írták hogy "akinek ez bejön, az még nem látott igazán jó animét!" vagy "engem nagyon zavar amit csinálnak ebben, miután "x nevű" anime után néztem meg". De tényleg, nem egyszer fordult ez elő :D Ezért ha ráérsz akkor írjál már nekem légy szíves (aki magára ismert) egy olyan igazán jó animét :D Ezt nem bunkóságból kérem, nem azért hogy "na tessék b+ írj te olyan nagyon jót" csak hogy szerinted melyik az. Kérlek, ha írsz, írd le az érvet is hogy mitől olyan jó.:D Lehet nekem is azért tetszettek eddig ennyire mert nem láttam olyan nagyon jó animét, nem tudom. De kíváncsi vagyok a véleményetekre :D

Kérlek titeket a bunkó hozzászólásokat hanyagoljátok mint pl. "Google a barátod" mert 1. a tököm ki van ezzel a szöveggel, 2. direkt itt kérlek meg titeket ^^

Köszönöm szépem! :D



2016. júl. 26. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez rossz kategóriában van, másrészt leírhattad volna hogy neked mik tetszettek. Mert írhatok és neked 20-at is, aztán neked pont azok nem tetszenek.

Szubjektív hogy kinek mi tetszik. Én pl Inuyasha bolond vagyok, más meg lefujjogja hogy mennyire gagyi...

2016. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Direkt nem akartam írni, mert akkor lehet veszekedések lettek volna az imádók és az utálók között, de akkor ha már itt tartunk akkor például az Owari no Seraph-nál történt ez vagy a SAO-nál. De nem azt jelenti hogy ezek a kedvenceim, nyugi :D Csak tetszettek ezek is eléggé. Bármilyet írhattok, ami tényleg az "igazán jó" kategóriába került nálatok :)

(amúgy az InuYashát én is néztem régebben :D)

2016. júl. 26. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Mindenkinek más tetszik.

2 Az Inuyasha nem gagyi. :)


3. Azért mondok párat, ami nekem tetszett:

Seirei no Moribito

Tenkuu no Escaflowne

Juuni Kokuki

Barakamon

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! - csak az első évad

Trigun

Fate/Zero

Tiger & Bunny

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Gosick

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Mobile Suit Gundam 00

Tengen Toppa Gurren-Lagann

Hataraku Maou-sama!

Psycho-Pass

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

2016. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Én ismerek ilyen személyeket, akár innen gyakoriról, akár csoportokból, fórumokról, többek véleményét is elolvastam már, így sejtem, milyen animéket keresel:

Berserk - nem láttam, tervben van, de a mangát elkezdtem. A hangulata eddig nagyon tetszik, de még többet nem tudok róla mondani, mindenesetre Guts eddig egy jó karakternek tűnik, viszont akire tényleg kíváncsi vagyok, az Griffith

Rainbow - ezt láttam, kedvencem, és tényleg az egyik legjobb anime szerintem. Hihetetlenül reális, a karakterek kidolgozottak, egyszerre borzalmas és gyönyörű.

Neon Genesis Evangelion - ez eléggé megosztó, mindenesetre alapműnek számít. Láttam, azt hittem, felkészültem rá, de tévedtem. Eléggé elvont, mégis különleges

Legend of The Galactic Heroes (Ginga Eiyuu Densetsu) - nem láttam, de tervben van, viszont nincs hozzá magyar felirat, amit igazán sajnálok, mivel vélemények alapján tényleg egy nagyon jó anime

Serial Experiments Lain - szintén csak tervezett

Tengen Toppa Gurren-Lagann - ahogy ez is

Haibane Renmei - ez is csak tervezett, de tudtommal olyan, mint az Angel Beats!, csak ez komolyabb

Steins;Gate - na, ezt viszont láttam, és az egyik legjobb történettel rendelkező animének tartom

Monster - ez is tervezett

Mushishi - szintén


Ezekkel elfogult vagyok, mivel kedvenceim, ezért külön írom:

Mahou Shoujo Madoka Magica - vannak, akik zseniálisnak tartják, vannak, akiknek nem jön át, mindenesetre nekem az egyik legnagyobb kedvencem

Shinsekai Yori - ez egy olyan anime, amit látni kell, mert fél év után is alig tudom szavakba önteni a zsenialitását

Gintama - kicsit kakukktojás, de ez az anime a legnagyobb kedvencem. Elsősorban paródia és vígjáték, de az utóbbi arcokra hihetetlenül megkomolyodott (bár az arcok általában komolyak szoktak lenni), és szerintem kenterbe veri az összes neverending shounent (Japánban se véletlenül az egyik legnépszerűbb anime). Volt olyan része, amelyikben több fordulat volt, mint némelyik 12-24 részes animében.

Code Geass - évekig a kedvenc animém volt. Aztán jött a Rainbow, a Gintama, a Madoka meg a Shinsekai Yori. Általában kétféle ember van: aki az első évadot tartja zseniálisnak, a másodikat viszont nem, és aki a második évadot tartja zseniálisnak, az első pedig elmegy. Én inkább a második táborba tartozom.


Általánosságban a Fullmetal Alchemist Brotherhood animét tartják a legjobbnak, amit én enyhe túlzásnak érzek, de lehet, csak azért, mert már elég sok animét láttam, mikor megnéztem (ez volt a 300. animém), így annyira nem nyűgözött le. Nekem a sima FMA egyébként sokkal jobban tetszett. Ettől függetlenül elismerem, mert tényleg nagyon jó anime, de nem tudom, nekem nem okozott olyan katarzist, vagy hogy mondjam.


Itt pedig egy több ezer felhasználó alapján összeállított toplista, itt is érdemes szemezgetni, mert úgy gondolom, a legtöbb anime nem véletlenül ért el ilyen helyezést: [link]

2016. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D-Mano ***** válasza:

Szerintem fölösleges ezen a témán pörögni. Mert ez a "csak azért tetszett, mert még nem láttál >>igazán jót<<" dolog az animekedvelők egy rétegének sznobizmusra való hajlamából származik. (Sznobizmusra való hajlam alatt értsd: Gondolom, láttál már olyan filmeket, ahol 18-19. századi nemes urak, módosabb polgárok összeülnek egy pöpec kis szalonban vagy egy puccos kávézóban, és nagy komolykodva beszélgetnek [sőt ők nem szoktak "beszélgetni", ők kizárólag "társalogni" és "eszmecserét folytatni" szoktak...] irodalmi, színházi, társadalmi, politikai témákról. Tehát erőteljesen "szakértenek". Szóval ezt a komolykodó "szakértést" értsd "sznobizmus" alatt. [Mert ugye léteznek az "anime-ploretárok" és az "über-animések"...] )


Az über-animések által megjelölt "igazán jó" művek legtöbbször valódi minőségi fölényben állnak társaikkal szemben, ez tagadhatatlan. A tévedés ott van, hogy a kevésbé jó (kevésbé jó lehet pl., mert kevésbé kidolgozott, kevésbé egyedi stb.) náluk már nem a jónak a kisebb szintjét jelenti, hanem egyenesen a rossznak- egyes esetekben a "szennynek"- a szinonímája. Ettől függetlenül, általában valóban nagyobb élménybeli vagy esztétikai tapasztalattal gazdagszol, ha "igazán jó" művet nézel.


Bocsi a félig-off bevezetőért. Na, de akkor most térjünk a tárgyra. Én, habár számba veszem, hogy mi az "igazán jó anime", nem pörgöm túl a dolgot, ami tetszik az tetszik, azt' kész. Leírok pár animét, és hogy egyéni véleményem és mások véleményeinek tapasztalatai alapján miért tartatnak "iagazán jónak".


Steins;gate

Fordulatos, izgalmas, egyedi történet, amely érdemben foglalkozik tudományos-fantasztikus témákkal. Valódi drámaiság és jellemfejlődés van benne, és ez bónuszképpen nem annyira erőltetett (erőltetett: egyik pillanatról a másikra megváltozik a jellem, vagy annak okai nem igazán tiszták stb.)

Ezt az animét sokszor nem egy adott műfajra vetítve nevezik "igazán jónak", hanem az animékre nézve általánosan.


Ghost in the shell

Ezt mindig csak a "klasszikus animék" vagy az "ez kötelező animék" között emlegetík. Fordulatos, akciódús történetbe ágyazva foglalkozik érdemben tudományos-fantasztikus ötletekkel, és valódi filozófiai felvetésekkel.


Fullmetal Alchemist Brotherhood (a manga második, sokkal mangahűbb animefeldolgozása)

Rendes kidolgozott történettel és karakterekkel rendelkező shounen anime, amiben benne vannak a kötelező shounen sémák, de annál sokkal több, azokon túllép. A küzdelmek egyszerre zajlanak fondorlatokkal és látványos összecsapásokkal a külvilágban és a fontosabb szereplők belső világában is (és itt ez igazából megvalósul, nemcsak azt a tipikus erőltetett belső évődést láthatjuk).

Itt még egy utolsó visszautalást tennék az über-animés hozzáállásra. A Fullmetal Alchemist (a manga első animefeldolgozása) már önmagában magában foglalja a fentebb leírt jellemvonásokat, így nem csak jó anime, hanem kiváló. Na, most, hogy jött egy még jobb feldolgozás, ez a kiváló anime az über-animések szemében nem csak kicsit gyemgéb lett, hanem- kis túlzással fogalmazva- egy értékelhetetlen f..s...

2016. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Noragami és Noragami Aragoto;egyik barátnőm ajánlotta, ha egyszer elkezded, sztem végig is nézed.

Norn9

Akagami no Shirayuki-hime

Akatsuki no Yona

Toaru Hikuushi e no Koiuta

Amnesia

Kaichou wa Maid-sama

Nem írtam mindhez érvet, mind nagyon jó (szerintem).

Remélem, tudtam segíteni.

2016. júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

#6: Na, ezek pont nem olyan animék, mint amire a kérdező gondolt:D Én elhiszem, hogy szereted őket, és tetszettek, nincs is ezzel baj, de biztosan nem ismersz olyan személyeket, akiket a kérdező leírt, mert ezekre az animékre a következőket mondanák: átlagos vagy talán még rossz is. Maximum az Akatsuki no Yona emelhető ki közülük, mert egy olyan shoujo-vonalat képvisel, amit kevés másik, és üdítő újdonság volt.

Én nem mondom, hogy rosszakat írtál (az Amnesia az, amit tényleg utálok, de ez egyéni vélemény), de a kérdező tényleg nem ilyen animékre gondolt:)

Még a többi kérdező azért rájött arra, hogy a kérdező milyen animékre gondol, egy-kettő van, amivel annyira nem értek egyet.

#4 voltam.

2016. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

A fullmetal alchemist-ről (remélem jól írtam xd)és a Gintamáról már hallottam, terveztem is hogy belenézek, de most már biztos.

a 6. hozzászólónak is köszönöm, de azok közül többet is láttam már :D

2016. júl. 27. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a Fullmetal Alchemist Brotherhood ez TÉNYLEGESEN JÓ anime. Ez általában mindenkinek tetszik. Nem véletlenül tartják a legjobb shounennek. Tényleg, nem sablon, egyedi. Nem a sima, annak a fele filler... bár még nem láttam, de elmondások szerint egyöntetűen a Brotherhood fényévekkel jobb, mivel ugye az van a manga alapján. Igazán magával ragadó anime, nálam tartja a top 1-et.


Aztán...Kuroko no Basuke. Szerintem egy lenyűgöző sportanime.


Ki ne hagyjam: Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Ez olyannyira jó seinen, hogy tényleg fogalmam sincs, miért nem népszerű. Sokakat megkérdezek, rengeteg van aki még nem hallott róla... Pedig megérdemelné a figyelmet. Egy eléggé erős témát dolgoz fel, de azt nagyon jól teszi. Elgondolkodtató és tényleg valósághű. Mestermű.

2016. júl. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Fairy Tail:


bisztosan halottál már erről az animéről mert elég népszerü de azért leirom ...ez az anime nagyon jó. nekem nagyon tetszett... sok a vicces jelenet benne, van akcio is benne... a karakterek is jol ki vannak dolgoza szoval megéri megnézni


Vampire Knight:


ez is egy nagyon jo anime... romantikus, akcio, természetfeletti is van benne... ez egy érdekes anime.. nm is tom hogy mi fogott meg benne de nagyon tetszett... kár hogy a második évad után csak mangában jelent meg


True Tears


ez az anime nagyon érzelmes anime... a fő témája a szerelem... nekem tetszett és hogy ha szereted a romantikát akkor neked is tetszeni fog :)

2016. júl. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!