Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szeretnék megismerkedni az...

Szeretnék megismerkedni az animék világával, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Milyen készítők vannak, akikre érdemes odafigyelnem? Melyek a legismertebb animék, amiket "mindenki ismer"? A death noteot régebben végignéztem, meg még gyerekként a sailor moont.

2016. júl. 9. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Most hány éves vagy? Kicsit megkönnyítené az ajánlást.
2016. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Amit én ajánlok:Naruto(magyar szinkronos).Shounen figth anime,szóval ilyen harcos.

Lovely complex(magyar szinkronos).Vicces,romantikus.Hatalmas szerintem. :D

Sakurasou no pet na kanojo.Feliratos,de ez is vicces és néhol romantikus.Vége felé komoly pillanatok is vannak benne.

De azzal tényleg leszűkítenéd a kört,ha írnál témát,hogy mi tetszik.

2016. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A legeslegelső, amit ajánlok, az a Fullmetal Alchemist: Testvériség. Nagyon alap mű, az animések között szerintem alig akad, aki ne látta volna, de akik nem látták, azok is hallották már a címét. Van magyar szinkron, amit sok "kezdő" szeret, mert eleinte ódzkodnak a japán szinkrontól. (Az tényleg mond valamit, hogy a legjobb barátnőm, aki az animékkel olyan, "köszi, de inkább nem" viszonyban áll, imádta.)


A mindenki ismer kategóriába tartoznak a (főleg neverending) shounenek, mint a Naruto + Naruto Shippuuden, Bleach, Inuyasha, Dragon Ball, Pokémon, One Piece, Fairy Tail, Detective Conan/Conan, a detektív, és még sorolhatnám. Aztán szintén ismertek a (gyakran alaptalanul) felhype-olt sorozatok, mint az Attack on Titan, Sword Art Online, Tokyo Ghoul, Kill la Kill, Mirai Nikki.


Azt azért jegyezd, meg, hogy a "népszerű" nem szinoníma a "jó"-val. Persze, van olyan is, ami tényleg azért népszerű, mert különleges/elgondolkodtató/összetett, de van a hype, amit mindenki csak azért néz, mert az a menő.


Egyéb ajánlások:

Nyomok egy +1-et a Sakurasou no Pet na Kanojo-ra. Legjobb vígjáték anime, amivel eddig összehozott a sors.

Soul Eater - shounen fight. Ha másért nem is, azért a grafikáért mindenképp kukkantsd bele egyszer, nagyon különleges a látványvilága.

ReLife - mostani szezonos anime. Nem tudom hogy halad a magyar fordítás, de angol felirattal már végig fent van. A legjobban azt élveztem benne, hogy érzelmek egész repertoárját tudta kiváltani belőlem, nevettem, mosolyogtam, majd meghaltam a cuki jeleneteknél, néha pedig könnyeztem rajta. Nem lezárt a történet, de nem függővéges - egy korrekt, nyitott befejezést hoztak össze.

Sket Dance - elég hosszú, és azt sem mondanám, hogy túl mélyenszántó története van, de délutáni kikapcsolódásnak remek, és jókat lehet röhögni rajta, ha értékeled a humorját. Ez igaz úgy az anime feléig. Aztán ki fogod sírni a beled, amikor megtudod a főszereplők múltjait. Én legalábbis ezt tettem.


Most csak ennyit írnék, de ha akármilyen animés/mangás/japános kérdésed van, nyugodtan írj nekem privátban, amire tudok, szívesen válaszolok! :)

2016. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm!


Amúgy 24 éves vagyok és lány :)

2016. júl. 9. 16:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb mestereknek tartott rendezők közül néhány: Hayao Miyazaki, Shinkai Makoto, Hosoda Mamoru és Satoshi Kon. Mind a négyen remekelnek az egész estés filmekben, minden filmjüket csak ajánlani tudom, Hosoda Mamoru nevéhez pedig több kultikusnak számító sorozat is fűzhető (pl. Cowboy Bebop, Samurai Champloo).


Stúdiók, amikkel érdemes megismerkedni:

Ghibli, Shaft, Kyoto Animation, Trigger


Mivel a hazai legismertebb animéket már felsorolták, ezért én inkább néhány személyes kedvencem osztanám meg. Van köztük pár, ami nehezebben emészthető kezdők számára, ezeket külön kiemelem egy csillaggal, nehogy rossz élmény érjen így az elején.


Howl no Ugoku Shiro/A vándorló palota - Ghibli stúdió, Miyazaki rendezés. Nem a főműve, de hangulata nagyon megfogott. Varázslattal tarkított fantasy.


Redline - Autóversenyzős sci-fi, kis romantikával. Az egész egy pörgős roadmovie.


Kareshi Kanojo no Jijou - Egy aranyos romantikus sztori hanyag grafikai megvalósítással, de még így is szórakoztató.


Tiger & Bunny - Nyugati blockbusterekre hajazó szuperhősös sorozat, két sötét multú fickó összecsiszolódásáról egy jópofa duóvá.


Kaidan Restaurant - Egy általános iskolás baráti társaság köré építve mutat be epizódonként 3 rémtörténetet. Nem horror, nem véres, úgy készült, hogy gyerekek is nyugodtan nézhessék.


Hal - Szívfacsarós romantikus dráma, amiben egy robotot bíznak meg egy balesetben elhunyt szerelmét gyászoló ember rehabilitálásával.


Ookami Kodomo Ame to Yuki - Hosoda Mamoru rendezés. Megható gyereknevelős történet egy egyedülálló anyával a születéstől az elválás pillanatáig.


Baccano! - A 30-as évek amerikai-olasz maffiózó szférájában játszódó sztori egy kis természetfelettivel fűszerezve. Több év történései között ugrál akár egy részen belül is, ezért nehéz követni, de a végére összeáll a nagy egész. Érdemes utána megnézni a Baccano! special címen futó 3 extra részt, ami megmagyaráz pár elvarratlan szálat.


Durarara! - Ugyanazon szerző egy másik művéből lett adaptálva, mint a fentebb említett sorozat. Ez Tokió Shinjuku nevű negyedében játszódik, ahol az alvilági bandaháborúk és a yakuza világába pillanthatunk bele. A történet kiindulópontja egy élő városi legenda, ebből következik, hogy itt is szerepet kap a természetfeletti.


Tokyo Godfathers - Három tokiói hajléktalan talál egy kidobott csecsemőt karácsony előestéjén. Először fel akarják nevelni, majd később visszajuttatni a szüleihez kisebb nagyobb bonyodalmak árán.


Bakemono no Ko - Szintén Hosoda rendezés, szintén a gyereknevelésről és a felnőttéválásról. Egy elárvult kisfiú elszökik a gyámjaitól és egy, a miénkkel összeköttetésben álló párhuzamos világba kerülve egy bestia tanítványának áll.


Hourou Musuko* - Az első csillagozott mű csak a kényes téma miatt lett megjelölve, ugyanis a különböző nemi identitások, főként a transz- és homoszexualitás kérdéskörét járja körül, serdülőkorba lépett gyerekeken keresztül bemutatva.


Shingeki no Bahamut: Genesis - Egy pörgős, vérbeli fantasy világban játszódó világmegmentős kaland-történet. Vannak benne istenek, démonok, sárkányok és egy nagyon humoros főszereplő bagázs, akik jelentéktelen kisemberekből válnak a világ utolsó mentsvárává.


Gekkan Shoujo Nozaki-kun - A sorozat egy igen népszerű anime zsáner, a shoujo műfaji kliséit parodizálja ki. A 'shoujo' jelentése szó szerint 'fiatal lány' és a tinilányoknak szánt romantikus történeteket takarja.


Yondemasu yo, Azazel-san.* - A második csillagozott mű egy igen beteg fekete humorra épülő vígjáték, amiben egy magánnyomozói iroda plüssfigura képében megidézett démonokkal oldatja meg a rábízott ügyeket. Csak erős idegzetűeknek.


Magi - Az 1001 éjszaka meséire alapozva jött létre az anime világa, ahol vártornyoknak nevezett különös és veszélyes próbákkal teli építményeket meghódítva mesés kincsekkel és egy szolgálatunkba állított dzsinnel térhetünk haza. Kezdeti főhősünk Alibaba is épp egy ilyen vártoronyba készül.


Natsume Yuujinchou - Natsume Takashi egy egészen kis korában elárvult középiskolás fiú, akit éveken keresztül dobáltak egymás közt a rokonai. Sehol sem tűrték meg sokáig, néhányan feltűnési viszketekségben szenvedőnek, mások egyszerűen félelmetesnek és furcsának találták pedig egyszerűen csak van egy szokatlan képessége: látja a japán mitológia szellemeit, a yokai-okat és az ayakashi-kat. Nagyon sokat meg lehet tudni ezzel a sorozattal a japán mondavilágról, ráadásul Natsume is egy könnyen megszerethető kedves karakter.


Nichijou TV* - A Nichijou - mondjuk ki - egy értelem nélküli elborult hülyeség. Kicsit olyan mintha az ember egy LSD trippet látna. Viszont az elsőtől az utolsó epizódig minden perce sírva röhögős ha az ember vevő a humorára így mindenképpen érdemes megpróbálkozni vele.


Nanatsu no Taizai - A hét halálos bűn egy olyan, a király ellen fordult lovagokból álló csoport, akik lassan már csak gyerekek riogatására való legendák, hiszen sosem sikerült elkapni őket, de az utóbbi 10-20 évben nem is látta őket senki. A legkisebb királylány mégis azért indul útnak, hogy összegyűjtve őket segítségüket kérje a birodalom megmentésében. Na akkor hogy is van ez?


Kuragehime - Egy a tarsadalomtól elzárkózott, antiszociális fiatal lány élete fenekestül felfordul mikor megismerkedik egy gyönyörű, tenperamentumos cicababával, akiről kiderül nagyon nem az akinek látszik.


Mononoke* - Ő itt azért kapja a csillagot, mert egy elég nehezen megérthető művészmunka. Nagyon különleges grafikája van, ami leginkább a tradícionális japán mintavilágnak és Gustav Klimt festészetének keverékeként írható le. A sztori középpontjában egy rejtélyes utazó vajákos, a 'kusuriuri' áll. Utazásai alatt azonban nem gyógyszerek és piperecikkek eleadásával, de ördögűzéssel is keresi a kenyerét. A démonok, amiket ilyenkor elűz a

mononoke-k, vagyis ártó szellemek. A helyszínek, történések mind-mind szürreálisak a párbeszédek pedig félmondatokban és metaforákban nyilvánulnak meg, így nem kevés gondolkodás kell egy egy epizód megértéséhez.


Mushi-shi - A történet szinte geyezik az előző animéével, csak itt Ginko az utazgató mushi-shi kalandjait követhetjük végig, aki a legtöbb ember által nem észelt különös erőkkel megáldott lények, a mushik ellen küzd. de nem is igazán küzd, inkább csak segít az ebereknek megtalálnivelük a harmóniát.


Usagi Drop - Ennél hadd másoljam be az ismertetőt, mert magam sem fogalmazhatnék jobban^^: A harmincéves Daikichi 79 éves nagyapja jobb létre szenderült. A temetésen szerez tudomást Rinről, aki a nagypapa hatéves törvénytelen gyermeke egy ismeretlen anyától. A kislányt a rokonság hihetetlenül lekezeli, megveti, s mikor eljön a pillanat, hogy ki fogadja be őt magához, Daikichi önként elvállalja, miután igencsak zavarja a kompánia viselkedése. Vajon az egyedül élő Daikichi képes lesz felnevelni a kis Rint a kimerítő irodai munkája mellett?


Még rengeteget tudnék ajánlani, de késő van és így is túl sokáig írtam ezt a választ, szóval egyelőre ennyi. Remélem megtetszik majd valamelyik.

2016. júl. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 flillykee ***** válasza:
21%

Fairy tail

Vadmacskakommandó

Kilari

Inuyasha

Full Metal Alchemist

Full Metal Panic

Diabolik Lovers

Vampire Knight

2016. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ghost in the shell,

Zetsuen no Tempest,

Kuroshitsuji - bár ezt az utóbbit inkább manga formájában ajánlanám.

2016. júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 D-Mano ***** válasza:
100%

NANA

Fiatal nőként szinte bizonyosan szeretni fogod. Két 20 éves nő életéről, álmairól, szerlmeiről, sikereiről és csalódásairól szól. Sok jól megkomponált humorral, amiben nem veszik el a történet- igen hatásos- drámaisága. A történet fordulatos, és a kidolgozott karakterek külön élményt nyújtanak. Ez az alkotás a kevésbé "animeszagúak" közé tartozik, így könnyebben ráhangolódhat olyan ember is, aki távol áll az animéktől, de a(z igényes) drámát szereti. Van hozzá magyar szinkron is.


(Egyébként ez az anime pont arra a műfajra példa, amiből hiány van az animék terén: igazi "josei". [*josei: Fiatal nők életéről szóló vagy fiatal nőknek szóló animék {a kamasz LÁNYoknak szóló- sokszor cukormázas- történetek a "shoujo" nűfajba tartoznak, a josei pedig ugye már fiatal NŐKnek szól} ]

2016. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 StilloBetyár válasza:
0%
Teljes mértékben tudom ajánlani neked a Boku no Pico-t, amit szinte minden animés báttya ismer.
2016. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem Naruto az örök kedvenc szerintem azt mindenképp nézd végig jók azenék vicces izgalmas nagyon jó de tudom ajánlani aFullmetal Alchemist: Brotherhood (Fullmetal Alchemist: Testvériség)ét is
2020. ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!