Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a buddhizmussal akarok...

Ha a buddhizmussal akarok megismerkedni, mit ajánlotok, mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
Vannak buddhista közösségek?

2013. júl. 13. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Közösségek biztos vannak nekik is,de én ajánlom,hogy nagyon válogasd meg,hogy hova,kikhez mész be,mert nem tudod,hogy hol vernek át..amúgy engem is érdekelt/érdekel is a buddhizmus,de úgy érzem,hogy van saját hitem,és azzal boldogabb vagyok,mint akármilyen kötöttséggel..nekem egyszerű a hitem:én a szeretetben hiszek,a szeretet maga az isten,ami nem tűr haragot,nem ismer bűnt,ami megbocsájthatatlan..ha szeretsz valakit,akkor mindegy kicsoda..bár néha ez veszélyes játék,de ha szeretsz egy embert,akkor vállalod a kockázatot.
2013. júl. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Vehetsz könyveket is és vannak közösségek is. [link]
2013. júl. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is kezdő vagyok, de leírom az eddigi tapasztalataimat.

Fontos! Először csak ismerkedj meg az alaptéziseivel. Hogy eldönthesd kell-e neked a egészben a Buddhizmus, vagy csak részben fogadsz-e el belőle tanításokat.

Eddigiek amiket tudok:


-Nincs hallhatatlan lélek. Tehát nincs lélekvándorlás. Egy hamis egó (hamis én) létezik ami alá van vetve a reinkarnáció és karma törvényeinek. Ez a szamszára.

A végcél kiszabadulni ebből az állapotból és elérni halálod után Nirvánát/Nibbánát.

(Azért mert az egó már végtelen ideje létezik és szenved. Lehet nem mindig, de előbb utóbb szenvedni fog. Ennek a forrása a vágyakozás, sóvárgás.)


-Ezt úgy lehet megtenni, hogy különböző meditációs technikákat kell gyakorolni. Kezdésnek a szahmata és a vipasszana meditáció. (A vipasszánáig jutottam, az egy nagyon jó fajta meditáció, ajánlom próbáld ki, még ha nem is leszel Buddhista)

Illetve csökkenteni vagy lemondani a vágyakozást, sóvárgást.


-Paradoxon: Arról a vágyakozásról is le kell mondani, hogy elérd a Nirvvanát/Nibánnát. Szóval nem könnyű. :)


Itt találsz pár könyvet: [link]

Illetve tanácsos beregisztrálni: [link]


Sok sikert :)

2013. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!