Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezete: ha szeretek...

Hit gyülekezete: ha szeretek egy hgy-st, de nem akarok tag lenni akkor mi van?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

sz*pás

Én is voltam már így.. nem lesz belőle semmi.

2013. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én hajlandó vagyok elfogadni az ő elveit. Ő azonban meg akar változtatni engem. Ez a bajom. Nem tehetek semmit?
2013. ápr. 6. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg rosszul esne a párodnak, hogy nélküled kell elmennie a programokra. Valószínűleg sok mindenben nem értenétek egyet egymással.

Szóval vagy belépsz, vagy keresel valaki mást.

Ha még csak keresztény sem vagy, akkor főleg nem tanácsos.

ha viszont ezt a probémlád meg tudják beszélni egymással, akkor szabad a pálya.

2013. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 yuda ***** válasza:
83%

Szerintem, -de nem voltam ott a beszélgetéseteknél, nem akart ő téged megváltoztatni, nem is tudna.

Lehetséges arról beszélt, hogy ha megtérnél, elfogadnád Jézus helyettesítő áldozatát, mégpedig hogy érted meghalt a kereszten, akkor megváltoznál.

Azért gondolom így, mert keresztények nem szoktak olyat mondani, hogy változz meg, mert tudják, náluk sem így történt. A változás szívből és belülről jön, nem külső nyomásra.

Egyébként legjobb indulattal tanácsolom, nem halsz bele és lehet tetszeni is fog: adj egy esélyt és menj el egy vasárnapi istentiszteletre. Ha nem jönne be, akkor legrosszabb esetben vesztettél egy fél napot, ha pedig bejön, üdvösséget kapsz :)

Megjegyzem, az üdvösség fontosabb annál, hogy szerelmes maradsz, vagy sem. Ez az emberi élet legnagyobb célja, megismerni Istent és átvenni az üdvösséget ingyen, kegyelemből.

Ezért született minden ember a világra, mégis vannak, akik nem becsülik, vagy nem törődnek vele, holott legsarkalatosabb tény.

2013. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Éltem közös albiban hitgyülis arccal, nagyon megkapóan ad hálát minden jóért Istennek, és lehet hozzá fordulni fejtörés helyett, ha elakadsz valami belső dologgal... Ő persze távol ül a színpadtól... :) Meg elég színvonalas zenéi voltak, igazi mai gospel, ami inkább soul, de roppant magas x-faktorral megvalósítva, tényleg. Mitől is lehet...
2013. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha komolyan gondolod és imádkozol érte az biztos nem árthat. Istennek semmi sem lehetetlen. Te milyen vallású vagy?
2013. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
katolikus
2013. ápr. 10. 23:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tudtok mindkettőtök épülésére szolgáló vitácskákba gabalyodni egymással, ha a jó öreg önérzet háttérbe tud vonulni közben.
2013. ápr. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy a "szeretek" az milyen kapcsolatot jelent nálad? Kölcsönös a vonzódás? Még a kapcsolat előtt állsz és csak a kölcsönös vonzalom van meg vagy már jártok egy ideje, esetleg házasok vagytok? Bár utóbbit nem hiszem.


Nem tudom hogy a srác milyen szellemi szinten áll, a gyülekezetnek mennyire aktív tagja, de mindenesetre tudatnám vele (mint HGY-s) hogy csak azért ne akarjon téged "mindenáron" megtéríteni hogy utána úgymond legálisan járhassatok. Ettől függetlenül nem hiszem hogy erről van szó, ha tényleg csak beszélt neked Jézusról, a vele való kapcsolatról, a gyülekezetről akkor azt én nem nevezném erőszakoskodásnak. Ha invitált a gyülekezetbe én azt ajánlanám hogy menj el (különösen ha nem vagy gyakorló katolikus csak annak vallod magad). Nézd meg milyen, beszélgess el másokkal ottan, ez a legjobb módja annak hogy megtudd milyen a közösség, veszíteni valód tényleg nincs, nincs olyan hogy belépési díj, vagy ha egyszer belépsz az épületbe akkor többet nem engednek ki. A te szabadságodra van bízva a te döntésed.

Mindenesetre ha megtérsz akkor azért térj meg mert tényleg Jézushoz akarsz menni és ne azért mert (bár te nem szeretnél) csak a kapcsolatért megteszed.


Ettől függetlenül azért azt leszögezném hogy még keresztényként vagy HGY-sként is az ilyen jellegű ismerkedésnek van egy bibliai rendje aminek a célja a házasság kell hogy legyen.


Ettől függetlenül mindképp javaslom hogy nyitott szemmel és szívvel menj el, mert lehet tényleg aznap megváltozik az életed. Veszteni valód nincs.

2013. ápr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Javítom egyik mondatom hogy jobban érthetőbb legyen:

"Mindenesetre ha megtérsz akkor azért térj meg mert tényleg Jézushoz akarsz menni és ne azért mert a kapcsolatod akarod megmenteni de közben igazából nem is érdekel Jézus."

2013. ápr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!