Az animerajongók miért kapnak vérszemet ha rajrfilmnek vagy mesének nevezik az animéket?
Mert az anime a rajzfilm egyik ALFAJA, a rajzfilm meg a, mese egyik kifejezésmódja.
U.I. ilyen válaszoktól kísérletek: "mert nem az"
Animés vagyok, és a rajzfilm nekem megfelelő...
Viszont a mese gyerekes, tanító jellegű, aranyos történetet jelent számomra, ami általában ovisoknak készül... és így kicsit furcsán hat egy olyan mondat, hogy "Húú, a Mirai Nikki nagyon jó mese!" (egyébként nem is jó szerintem XD)
18/L
animésként a rajzfilm nem sértö de a mese igen. az anime és a mese az 2 külön világ! pl. miért neveznél egy kacsát struccnak? mert tollas?? :)
a mese az oktató jellegü és kisgyerekeknek készül. de láttad már valaha az Elfen Liedet? vagy más horror animét? és még meséljek a yaoiról, yuriról vagy a hentairól? :) nem gyerekeknek készültek mégis animék U_U már az elöttem lévö is elmagyarázta valamennyire
Én egy kicsit akadok ki, ha lemesézik, mert valóban komolyabb mondanivalója van. A rajzfilm okés, mert az, de én leginkább mégis az animáció kifejezést szeretem. Mert ez az ami a legjobban leírja.
Azt én se értem, valaki miért mondja, hogy az animések agyi szintje alacsony. Másé nem, de az animésekből igen. Én egész konkrétan műveltnek tartom magam, szeretem az irodalmat, és abból is inkább a 20. sz. magyar költészetet. Mostani könyveket is olvasok, bár nem sokat, de mostanában rákaptam. Az iskolai jegyeim a normál feletti, nem mondom, hogy zseni vagyok, mert nem, de azért az átlaghoz, okosabbnak érzem magam. Ezen kívül a barátaim sem tartanak alacsony agyi szintűnek, csak mert ezt szeretem. Állandóan poénból vitatkozunk ezen, mert ők meg 1D,JB, AFC és társait szeretik. Ugyan olyan emberek vagyunk.
Bár az én megítélésem szerint Magyarország fele alacsony agyi szintű, mert meg van az oka, de nem kezdek most erről dumálni.
A lényeget elmondták már. Véleményem szerint a legtöbb ember azért akad ki, mert a mesével együtt őket is besorolják gyerekesnek. És azt senki nem szereti, főleg az animék legelterjedtebb nézőközönsége, tinik. De ugye ezt nem kell elmagyaráznom?:)
Én azokat az animéseket sem bírok, akik ilyenkor állandóan jönnek a horror műfajjal, ELfen Lied, Mirai Nikki, stb.
Nem ezt kéne példának adni. Rengeteg olyan hétköznapi dolgok bemutató anime van, ami megérdemli a nézőközönséget. Pl.: az egyik kedvencem, a Hotarubi no Mori e, egy nagyon aranyos dráma. Gyerekeknek már túl sok, de mindenki másnak jó lenne.
Ezeken kívül, ha az animék filmként, vagy rendes sorozatként lennének megcsinálva, (persze nem japán, és ázsiai, amerikai..) akkor ugyan úgy sok ember kedvence lehetne, mert a történet és a mondanivaló az, ami fontos. Még a legutolsó harcolós, és horrornak is van valami mondanivalója, még ha apró is.
A másik, hogy nagyon sokan az egész kultúrát ítélik el. Nem tetszik, nekik, hogy Japánban most ez megy. De erről senki nem tehet:)
Ne értsetek félre, én szeretem az animéket úgy ahogy a klasszikus értelemben vett meséket mint pl. A szépség és a szörny. De azzal nem érték egyet hogy a mesék kizárólag kisgyermekeknek készültek. Vegyük példának okáért a Notre dame-i totonyőrt, ezt például nem lehet megérteni megfelelő történelmi háttér nélkül ráadásul megjelenik benne rasszizmus és szexuális zaklatás is, mindez a Disney változatban, vagy vegyünk egy régi klasszikust: a Jancsi és Julisklában a kannibalizmus is elég durva. És ott van még a Piroska és a farkas aminek az eredetijében miután kivágták a nagymamát a farkas hasából a vadász köveket rak be helyette és bedobja őt a tóba. Úgyhogy régi megyékből sen hiányzik a brutalitás sőt merem állítani hogy tőbbvan bennük mint a mai animéket.
UI. Kérek mindenkit hogy ne minősítse senki a másik szellemi színvonalát mert az nem attól függ hogy mit néz,
A mese műfaji meghatározása:
A mese egy epikai műfaj, melynek eredete a mítoszok, mondák és legendákon keresztül az írásbeliség előtti időkre nyúlik vissza.Fenomenológiai szempontból a mitológia és az elbeszélő irodalom között középen helyezkedik el. A kutatók véleménye megoszlik, hogy a mítosz a mesétől hol választható el. A különböző vallások is hatással voltak a mese kialakulására, amely gyakran a népi hiedelmekkel is keveredik. Éppen ezért a régi mesék még nem gyermekek számára szóltak, hanem küldötteknek
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!