Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kinek milyen szerepet tölt be...

Kinek milyen szerepet tölt be anime/manga az életében?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 09:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Már megint kezdődik ez az egész... nem igaz, hogy nem lehetne normálisan válaszolni?


Basszus, miért ítélnek el minket ennyire? Ez NEM DIVAT! Ez az amit mi szeretünk, és nem divatból csináljunk, hanem mert ez az ami megfogja az érdekeltségi körünk.

A másik, nem csak és kizárólag animékben gondolkodunk... milyen hülye logika ez már? Ezt nem is értem mit akartál ezzel mondani, mert nincs is értelme.

Nem akarok vitába szállni, mert értelmetlennek tartom, azt, aki ennyire megveti embertársait ilyen hülyeségből.

Értem én miért nem tetszik, és értem is miért ad neki hangot, azt viszont nem értem, hogy azokat miért tartja szánalmasnak, akik ezt a számára megvetendő dolgot szeretik.


A kérdésre válaszolva:

Nem tudnám pontosan meghatározni milyen szerepet is tölt be. Sokat segített, amikor mélyponton voltam, és nem láttam kiutat, segített. Sikerült kilábalnom belőle, mert bátorító hatásuk volt rám, és erőt vettem magamon és sikerült felülkerekednem a depressziómon.

Ráadásul a vicces részeknél a rosszkedvemet gyorsan el tudta űzni, felvidított, és ennek nagyon örülök.

2013. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
5%
Az a probléma, hogy képtelen vagy felfogni amit írtam. Nyilván, ha rád nem vonatkozik az, hogy csak és kizárólag animékben gondolkozol, akkor nem kellene magadra venned a dolgot, de mégis ezt teszed, tehát vagy tényleg animékben gondolkozol csak, vagy nem vagy sokkal okosabb a macskámnál, hozzáteszem, hogy ő egy nagyon okos jószág, tehát nem feltétlenül kell szégyellned magad.
2013. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Saitou ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva. Nekem sokszor fontos szerepe van. Unaloműzönek nagyon jó. Sokszor amikor magányos vagy szomorú vagyok megnézek egyet és jó kedvre derülök. Megértem azokat akik nem szeretik ,régen én is így voltam vele, de idővel megszerettem (tartalomtól függöen).

Úgy gondolom hogy az animéket azért is szeretik annyian mert ezekben olyanokat is megtehetnek amit a filmekben nem tudnak. És tartalmilag is jobban el lehet rugaszkodni a földtől.

2013. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13# ott a pont!
2013. aug. 3. 19:27
 15/18 anonim ***** válasza:

Erőt ad az élethez pl, hogy ne öljem meg magam vagy adjam föl. :)

Tornázok néha.

Japánt is tanulok néha. Másokat nem csúfolok stb.

2013. aug. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szórakozás, időeltöltés, de nem vagyok megszállott és nagyon válogatós is vagyok, nem nézek meg akármit.
2013. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
90%

Én még ilyen 12-14 éves koromban néztem pár animét a tévében, és amikor megtudtam, hogy ez egy ugyanolyan műfaj, mint a film és találhatok sok, az általam szeretett animéhez hasonló sorozatot, elkezdtem animézni. Ez nem fanatizmus, vagy valami hasonló, de nem tudnám elképzelni az életemet nélküle. Én rajongó típus vagyok. Mindig is rajongtam valamilyen sorozatért, flimért, most éppen az animékért. a szabadidőmet arra "áldozom" (nem áldozom, mert nagyon szívesen csinálom), hogy animéket nézzek, mangát olvassak, fanartokat rajzoljak és keressek, fanfictionokat írjak és olvassak, cosplayezzek, Conokra járjak, új embereket ismerjek meg az animék által... ez egy életvitellé vált, napi rutin, hogy ezeket csinálom. Mikor éppen melyik ágát.

nem értem, hogy ez miért lenne szánalmas, vagy lenézendő. Mi ezt szeretjük. Persze, minden animét azért nem nézek meg, találok olyat, ami nem tetszik, de filmek terén is pontosan ugyan ez a helyzet. Újabban csomó filmet megpróbálok nézni és tízből jó, ha egy tetszik, míg animék esetében maximum kettő nem tetszik a tízből, mikor éppen mit kezdek el. Igen, átalakul az ízlésünk és mást keresünk, mint például te #3 válaszoló, bizonyos szinten animékben gondolkodunk, de ez kevés kivétellel egyáltalán nem beteges és megvetendő (mert ritkán előfordulnak klinikai esetek, de ilyen bármilyen érdeklődési körben ott van). Sőt, inkább jellemfejlesztő. Az animék engem megtanítottal elfogadni az emberek másságát (pl yaoi), különbözőségét, sőt, még japánul is elkezdtem tanulni miattuk, ami azért nem olyan könnyű nyelv. Az időmet kreatív dolgokkal töltöm, ahelyett, hogy bulikon csapongjak és falnám a srácokat, vagy ők engem. Más társaságot kerestem, ami semennyire sem ártalmas, sőt, alkohol és drogok nélkül is jól szórakozunk. Még ha divatból is teszem/tenném ezt, miért baj?

#3 válaszoló komolyan érdekelne, hogy pontosan mi zavar téged. Nem elzavarni akarlak, vagy hasonló, csak azt látom, hogy idejössz egy tök ártatlan kérdés alá és elkezded szidni mások érdeklődési körét. lenézel másokat és még csodálkozol, hogy te is támadó jellegű kommenteket kapsz vissza? Miért ítéled el ennyire a "divat animéseket"? Mert "nem foglalkoznak mással, csak az animékkel"? :)

Kérdező: elnézést a hosszú válaszért.

2013. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ezt privátban írtam valakinek, aki nagyjából ugyanezt kérdezte. Persze eddig is le volt írva hosszabban, de nem nagyon akarjátok megérteni:


Nem azzal van a probléma, ha valaki animéket néz. Ha tetszik, akkor miért ne? A baj akkor kezdődik, mikor ez divattá válik és az amúgy is sekélyes fiatalság benne ragad ebben a kultúrában és teljesen kiveszik az új generációk kollektív tudatából, hogy mik/kik az igazán fontos filmek és rendezők.

2013. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!