Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kinek milyen szerepet tölt be...

Kinek milyen szerepet tölt be anime/manga az életében?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 09:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A barátaim közül páran nagyon szeretik, ha tartanak egy anime estet, akkor általában elmegyek, mert alapvetően tetszik a műfaj + szeretek a barátaimmal is együtt lenni, de magamtól nem keresem az animéket.
2013. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szeretem, bár tudnék nélküle élni, de ha van egy kis időm bedobok egy-egy részt.
2013. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
Viccnek tartom, hogy a tízen éves korosztályban ennyire eluralkodott ez a japán őrület. Persze lehet foglalkozni a japán kultúrával és érdemes is, csak ezt divat szinten csinálni nevetséges. Nem állítom, hogy nincsenek tényleg értékekkel bíró animék, mert biztos előfordulnak, de hogy a fiatalok film ízlése annyira korlátozódott, hogy csak és kizárólag animékben gondolkodnak, ha filmet akarnak, az szánalmas.
2013. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kedven 3# igen vannak olyan emberek akiket te mondtál akik divatból csinálják,de ilyenek mindig is voltak lesznek is.

Netán ekkora baj lenne hogy vannak olyan emberek akik nem szeretik annyira a mostani Hollywood-i filmeket (szerintem ez érthető)és helyette olyan animéket néznek amiből tanulhatnak is kérdezem én mi ezzel a baj? Ez miért volna szánalmas? Azt senki nem mondta hogy ha filmre gondolunk az csak animére korlátozódik.

2013. aug. 2. 14:32
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Biztos, hogy nem minden fiatal csak animéket néz, de rengetek igen, ezen az oldalon is látszik. Minden második kérdés animékre vonatkozik. Ez az, ami szánalmas.

Egy szóval nem mondtam, hogy új hollywoodi filmeket kell nézni, én se teszem. Legalább annyira elítélem azokat az embereket, akik hulladék látvány szemetekért járnak moziba, mint akik leragadtak az animéknél.

Mivel ezután a komment után, ide fog jönni egy rakás felvilágosult idióta, hogy milyen alapon ítélek én el bárkit, inkább előre válaszolok. Azért ítélem el a szemét filmek nézők táborát, mert ők azok akik támogatják és elősegítik a filmművészet rohamos hanyatlását. Ha nem lenne igény transzformerszekre és dzsiájdzsókra, Michael Bay és a többi tehetségtelen kontár "rendező" a helyükre kerülnének egy vegytisztítóba vagy nonstop kisbolt kasszájába.

2013. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5#Legalább ismerem már a te álláspontodat is! Köszönöm a válaszodat és a kulturált választ!
2013. aug. 2. 15:27
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

#3 és #5


Tulajdonképp akkor van amit nem ítélsz el? Félig megértelek. Az amerikai filmek mást sem csinálnak csak bármilyen kicsit is jó régi filmet remakelik, és mi lesz belőle? Egy kalap sz*r (lásd új Evil Dead..). Évek óta egy normális filmet nem láttam, ami igazán jó. The Grandfather, Lord of the Rings, The Shawshank Redemption, hol vannak már ezek a régi klasszikusok. Abban teljesen egyetértek hogy a Transformersz meg a J.I. Joe, meg egyéb agyon hypolt sz*r egy hulladék.


Azt viszont nem értem miért lenne szánalmas hogy ennyi animés van. Az tény hogy legtöbb a 10-16os korosztályból van (legalábbis itt fórumon), de ez csak az egyik oldal. Az a baj magyarázhatnák napestig, ha nem ismered a kultúrát, vagy nem is akarod megérteni akkor úgy is mind1. Egyébként valószínűleg azért vagyunk ennyien animések mert jobban bejön ez a kultúra. Nagyon sok ismerősöm van aki bőven elmúlt 25 még is animés, és ismerek jó pár olyat is aki világ életébe az volt.. nem értem miért lenne elítélendő.


Vagy hogy kicsit érthetőbben fogalmazzak az ellentábornak: Ha valami nekünk tetszik, csak azért le kell állnunk mert nem megszokott?


!! Egyszerűen nem értem azt a logikát, hogy ha valami nekem nem tetszik az szar, meg elítélendő meg szánalmas.. CSAK AZÉRT MERT NEKED NEM TETSZIK? !!

2013. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mennyien szeretik már az autókat, meg a focit. Ezek a szemétládák, szánalmas hogy autóversenyt néznek meg meccseket ha ki akarnak kapcsolód... Ja, hogy ez egy hobbi, ami egyébként alig mond el valamit a személyiségről mert olyan sokszínű?


Egyébként milyen az az "igazi" animés? Aki több animét látott, vagy aki jobban szereti őket? Meg hogyan tudod megmondani, hogy mindenki milyen "mű" ha nem is nézel animét? Meg mi az, hogy mű, erre vonatkozik az első kérdésem is, mitől mű valaki, ha szereti az animét, akkor szereti, ha csak Yaoi-t vagy valami más műfajt néz, akkor miért ne tölthetné azzal a szabadidejét?

2013. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Van amit nem ítélek el, bár azt, ha valaki egy Gyűrűk urát régi klasszikusnak tartja, azt igen.

A probléma nem azzal van, hogy valaki animéket néz, hanem azzal, hogy bármilyen élethelyzetre kíváncsi, bármi érdekli, akkor csak és kizárólag animékben gondolkodik.

Ez jó néhány évvel ezelőtt egyáltalán nem ment. Remélem, csak egy múló divathullám. Nem mellesleg a fő probléma ezzel az, hogy teljesen kiveszik a fiatalabb generációkból az igazi film klasszikusok utáni érdeklődés, ami valljuk be, néhány éve se volt túl magas.

Megszokottságról beszélsz. Sajnos mára már ez a megszokott, pont ez a probléma. De még ezzel se lenne baj, ha emellett lenne érdeklődés másra is.

Remélem ebből sikerül leszűrni azt, hogy nem azzal van a gond, hogy nekem nem tetszik.


Utolsó válaszoló, látom fogyatékos vagy, ezért nem is nagyon akarlak megbántani, de azért néhány szó.

A válaszod első része nem is kapcsolódik ide, filmgyártásról/filmművészetről beszélünk, nem egyéb elfoglaltságokról.

A válaszod második felét egyszerűen nem is értem, nem tudom milyen "igazi animés" és "mű, mű, mű"-ről beszélsz, egy szóval nem mondtam ilyesmit. Remélem, hogy nem is nekem szántad, hanem egy törölt hozzászólásra válaszoltál.

2013. aug. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak 10-en éves emberek nézik az animéket. :)
2013. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!