Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ez mennyire érinti a magyar...

Ez mennyire érinti a magyar Anime oldalak vagy az Ind(@)videot? többit lent.

Figyelt kérdés

[link]


Félre értés ne essék, Netflix előfizum van, de nem minden anime megtalálható rajta.


kérdésem, ( oldal neveit nem írhatom ki, mert különben a kérdésem tiltásra kerülne..) mennyire vannak veszélyben az Ind(@)video vagy magyar Rajongói oldalak?, miután sorban, folyamatosan lekapcsolnak oldalakat?



aug. 31. 11:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem írtam a kérdésben, olyan is válaszólhat, aki tapasztaltabb ebben a témában, a válaszókat megfogom köszönni ahogy tudom...
aug. 31. 11:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Indáról is folyamatosan távolítanak el tartalmat, ez a jogtulajdonos aktivitásától függ, milyen szigorúan takaríttatja le a netről az illegális feltöltéseket. Ez mindig is egy valós kockázat vagy következmény volt és lesz a jövőben is.
aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a cikk is leírta, magyar oldal nem egyelőre nem érintett, de ők is a nagyoktól szerzik be, így biza az utánpótlás, újak beszerzése macera lesz. Amúgy pont ezt nem szeretem én is a legális streamingben, hogy nagyon töredezett, 3-4 helyre kell előfizetni, hogy mindenhez hozzáférj. Aztán gondolnak egyet és eltüntetik a tartalmat, pedig fizettél érte, az ára is több már egynek is, mint egy tévészolgáltatásnak, ha többre is előfizetsz pláne. Aztán net is kell hozzá, amire szintén elő kell fizetni... De jó kis világ volt, amikor bepattintottam a kazettát, DVD-t aztán ment mindenféle macera nélkül, offline, a megvásárlástól számított 30 év múlva is.
aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Á, örömtáncot járnék ha a drága A meg M oldalak bezárnának. 🥰


Csak sajnos veszett ügy.

aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem sok országban tudnak ezzel mit kezdeni, a japán stúdiók, mivel sok országban van rá törvény, hogy helyben kell lenniük ügyvédeknek erre, pl Oroszországban levő weboldalt csak akkor zárhatnak be ha van ott japánoknak ügyvédjük, ami meg eléggé nehézkes vagy pénz igényes


persze nem azt mondom hogy nem történ ilyesmi, mert a cikk is írja, sőt emlékszem tavaly is zártak be manga oldalakat, ennek hatására félelemből más ilyen megosztó oldalak be is zárták saját oldalukat, de ez nem jelent semmit, másik csapat meg újra nyitja őket és ennyi... ugyan úgy megy minden előről


anno a nyaaa oldallal is ez történt, több éve bezáratták őket, aztán pár napra rá már egy másik csapat csinált egy ugyan ilyet, és azóta is megy nekik

aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szokásos kattintásvadász cikk, a gyakorlatban ennek semmi jelentősége nincs. Az, hogy egy fansub csapat saját oldalt indít, teljesen opcionális, ha bezárják őket akkor szimplán megosztják a munkáikat más fájlmegosztással. Meg ugye elég lenne csak a feliratot kitenni valahova, a videót meg majd mindenki letölti magának torrentről.


A magyar fansubra meg semmi hatása nincs, itthon nincs legális lehetőség animézni (néhány kivétel persze akad, ha valamelyik csatorna műsorra tűz valamit pár évente kb.) Az meg szerintem semmit nem jelent, hogy az indavideó üzemeltetői próbálnak tisztogatni a kalóz feltöltésekből, elvégre nem arra lett kitalálva.

aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Thunderfairy ***** válasza:
Be lehet írni az anime cimét a google-ba és megnézni ingyen. Amikor még nem voltak ezek a szolgáltatók akkor persze tudta ezt mindenki.
szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor előbb utóbb majd kell félnem hogy egyszer minden ingyenes dolog megszűnik?

Vagy olyan törvényünk lesz mint Németországban vagy rosszabb?

[link]

szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#3

"az ára is több már egynek is, mint egy tévészolgáltatásnak"

Hogy mi? :DDD

Ha animékről beszélünk, akkor az elsődleges a CR, aminek a havi díja 2500 forint. Most megnéztem a telekomnál, ott a legkisebb csomag, ahol alig van csatorna, az is 4400. A normális mennyiségű csatorna, az már 4800.

És ha szeretnéd felvenni a műsorokat, ami kb. a letöltésnek felelne meg a streaming esetében, akkor 7 ezer forintot kell fizetned.


(A CR egyébként 2 hónapot elenged, ha egybe fizeted az egész évet, vagyis úgy még kevesebb.)


"bepattintottam a kazettát, DVD-t aztán ment mindenféle macera nélkül, offline, a megvásárlástól számított 30 év múlva is."

Amúgy ez nem változott. Ki kell fizetni 30-70 dollárt és kapsz 12 résznyi animét DVD-n.

Persze anyagilag nem éri meg soha, de ha neked ennyit ér, hogy akármennyiszer megnézheted online és évente kb. 1 animét nézel, akkor csinálhatod ezt.


A streaming-nek pont az az értelme, hogy olcsóbb. Kifizetsz egy mozijegy árat havonta és megnézhetsz több ezer filmet, sorozatot.

Nyilván megéri előfizetni, ha legalább 2 filmet megnézel havonta.

szept. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 A meglévő Digi TV szolgáltatásom 4860 Ft, az HBO-n és a felnőtt csatornán kívül minden benne van ami létezik. Szabvány DVB-C, vettem egy ilyet tudó boxot a Media Marktban úgy 8 éve 14 ezerért, rákötöttem egy HDD-t és megy a felvétel, amivel utána azt csinálok amit akarok, akár örökre is elteszem. A túlárazott Telekom elmehet ahova akar.


Magyarországon gond nélkül be lehetett szerezni régi lemezeket 990 Ft-ért. Egy sorozat 5-6 lemezen szokott lenni, ami 5-6 ezer. Az egyre drágább streaming is lassan kerül ennyibe. Cserébe garantáltan nem fordulhat elő, hogy nézed, aztán egyik napról a másikra eltűnik a sorozat, vagy ha lassan nézed és kicsúszol a hónapból nem kell duplán fizetni, illetve örökre a tiéd, ha úgy van kedved beteszed és ingyen láthatod újra.


Igen, egy mozijegy áráért megnézhetsz több ezer filmet. De kinek van erre ideje? Mert aki dolgozik, annak nem igazán.

szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!