Neon Genesis Evangelion belegázol a depressziós emberek lelkébe?
Ez az anime férfigyűlölő, feminista. Iszonyatos gyűlölötet mutat a depressziós emberek iránt.
Asuka Langley Soryu egy feminista, férfigyűlölő karakter, aki folyamatosan bántja és rugdossa Shinjit.
Tulajdonképpen az egész anime a depressziós férfiak megalázásáról szól. Hideaki Anno szerintem élvezi, hogy a mangájával depressziós, lelki sérült férfiakat alázhat meg. Szégyellhetné magát!
Senkinek nem gázol bele a lelkébe.
Ha valóban láttad volna és nem csak neten itt-ott felbukkanó, sok esetben trollkodó véleményekre alapoznál akkor nem írnál ki ilyen buta kérdést.
Amúgy miért kellett mégegyszer megkérdezni, hiszen tegnap is kiírtad ugyanezt?
https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__anime-manga__1275..
4.: Az Evangelion az Evangélium eredeti görög alakja.
Mivel a bibliai Evangélium Jézus életét és tanításait írja le, fontos választóvonal az Ószövetség és az Újszövetség között, ezzel kezdődik az Újszövetségi rész, ezért nyilván ez a címválasztás is erre való utalás.
A Genesis meg a Teremtés könyve, azzal az Ószövetség kezdődik.
A sintóista japánoknak nincs valami nagy érzékük a zsidó-keresztény hagyományokhoz, de csak valami olyan címet akartak, ami szerintük a nyugati fehér keresztény kultúrkört is megszólítja. Nem annyira sikerült.
Kérdező: Nem arról van szó, hogy inkább Shinji kifejezetten lelki élvezetet talál abban, ha egy nő megalázza, és a női karakter ezt megadja neki, mert egyfajta Dominája, még ha nem is mondják ki a történetben?
Nem ismerem a mangát, de ha meg lehet valahol nézni, szóljál. Így látatlanban akkor is ez tűnik kézenfekvőnek.
A Neon Genesis Evangelion jelen esetben az Új Teremtés Evangéliuma címet takarja.
Ezzel arra utal, hogy a sztori arról szól, hogy egy csoport az emberiséget próbálja egy új evolúciós "isteni" szintre emelni, hogy egy új szuperhumán fajjá váljon.
Ez pedig egy eljövendő apokalipszishez vezet, az ezt megelőző angyalok eljövetelével, és a velük való összecsapással.
A sztori rendkívül összetett, nem egyszerűen befogadható. Nagy mértékben épít az Ószövetség és néhol az Újszövetség leírásaira. Az ebben szereplő angyalok neveitől és megjelenésüktől kezdve, Lilithen át (mit Éva előtti eredendő ősanya) egész Longinus lándzsájáig, és még sorolhatnánk...
Asuka alakja valóban agresszívre és öntörvényűre van megformálva, Shinji pedig valóban néhol depresszióval küzd és kétségek közt él.
De ha valaki azt állítja, hogy férfigyűlölő vagy feminista lenne az vagy nem látta az animét, vagy egyáltalán nem volt képes felfogni miről szól.
A sztori nagyon komplex, mélyen elgondolkodtató, és valóban sötét hangulatú. De 1995-ben (amikor készült) még nyoma se volt a jelenlegi szélsőséges feminista mozgalmaknak. Akik ilyesmit próbálnak belemagyarázni azok vagy tévednek vagy hazudnak.
Még annyit, hogy ez a sorozat hozta el igazán a nyugati kultúrákba az animét mint műfajt. Nagyon sokan ennek hatására kezdtek el animét nézni, mert ez mutatta meg elsőként, hogy a Sailor Moon és DragonBallz típusú gyermekeknek vagy fiataloknak szóló darabokon túl léteznek komoly témákat feszegető, felnőtteknek szólók is.
A mai napig jelentős rajongótábora van világszerte és nem csak Japánban. Gyakorlatilag popkultúrális mémmé nőtte ki magát.
Mellesleg ajánlom mindenkinek a megtekintését. Egyfelől olyan animetörténelmi alapmű amit mindenkinek látnia kellene, másrészt a mai napig megállja a helyét sztoriban, rajzolásban, karakteralkotásban, és a zenéiben egyaránt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!