Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A mostani animék miért ilyen...

A mostani animék miért ilyen pusztulat rosszak?

Figyelt kérdés

A 2000-es években rengeteg animét néztem, évente volt 3-4 sorozat, ami kimelekedő volt és 10-20 évig is etalonnmak számított. Ma 10 év alatt nem készült ennyi jó anime, vagy 10 éve valami nagyon elcsesződött, Repetetív, egysíkú lett az egész, ma már a pusztiulat trágya isekai-on és még az azon kívül eső hulladék fantasy-n, meg az inceleket megcélző háremes-szerelmes vagyok az osztályítársamba/testvérembe/tanáromba, stb. ízlésficamokon kívül alig van valami.

Sci-fi pl. alig van, amit annak kikáltanak, csak karcolja a műfajt (pl. futurisztikus jövő), de többségében ott is ezeket a hülyeségeket erőltetik, amiket fentebb is írtam. Az új Gundam sorozatban pl. leszbülnek, stb.

Gondolom nem is lesz jobb, mert idővel minden csak rosszabbodik, persze kérdés, hogy innen már hova?



júl. 26. 16:45
1 2 3
 1/24 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

A Parasyte the maxim óta Én sem nagyon láttam maradandót, de nem is láttam mindet :)

Nem csak az anime-k alakultak át, játék, film is egyre ritkább a normális.

júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Azért a Classoom of elite erősen viszi a pálmát az animék között. Remek logikai-pszichológiai mű, idén jött ki a 3. évad. Meglepő, hogy egyáltalán ilyen nagy igény van rá.

Ezen kívül akad egy pár különlegesség, pl. Call of the night. Csodálatos a rajzolás, az anime feléig a story meg lassan halad, de mégis van az egészben valami elbűvölő.

júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Filmek terén sokkal rosszabb a helyzet. Kénytelen az ember régi műveket elővadászni.
júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

Még valami: Októberben érkezik a Dragon Ball Daima.

Az animáció nagyon ütős lesz, és a történet is jónak ígérkezik. #2 voltam

júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

Az elmúlt pár évben is volt azért néhány igen jó darab.


Amik hirtelen eszembe jutnak 2020 utánról és élvezetesek voltak:


Klasszikus fantasyból a Frieren nagyon kiemelkedő volt, rég láttam ilyen jót.

SciFi-ből a Ai no Utagoe o Kikasete - arra a táncolva verekedős jelenetre sokáig emlékezni fogok.

Iskolás-szerelmesből a Horimiya kifejezetten jó, ritka ez az ilyen ebben témában.

Misztikus-szerelmesből a Natsu e no Tunnel, Sayonara no Deguchi volt ami a Kimi no Na wa-hoz hasonlóan nagyon elgondolkodtató volt.

Zenésből ott volt a Bocchi the Rock ami nagyon szerethető.

Történelmi/nyomozósból a Kusuriya no Hitorigoto egész különlegeset mutatott mind rajzolásra mind történetre - nekem ez az utóbbi idők legjobbja.

Varázslólányosból a Mahou Shoujo ni Akogarete volt amin rég röhögtem ilyen sokat.

Idolos témában az Oshi no Ko sokkal jobb volt mint amit valaha is vártam volna ilyen műfajban.


Szóval azért lehet találni jókat.

júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

"Varázslólányosból a Mahou Shoujo ni Akogarete volt amin rég röhögtem ilyen sokat."


Húúú, azt imádtam! De jó, hogy mondod! Ki is ment a fejemből. :D #2,#4 voltam

júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
"Régen minden jobb volt."
júl. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
júl. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%

Akkor szerencséd van, mert most már nem évente készül 3-4 kiemelkedő, hanem szezononként, és ezt túlzás nélkül mondom.

A 2000-es években azért voltak maradandóbbak, mert ennyivel kevesebb készült. Ha volt 10 anime, amiből 8 nézhetetlen volt, akkor megjegyezted azt a 2-t, ami nézhető volt.

Jelenleg évente kb. 200 anime jön ki. Most amikor évente 10 kiemelkedő, akkor sokkal nehezebb mindenre emlékezni.


A másik faktor, pedig a nosztalgia és hype a sorozat körül. Pl. ott a Death Note, amit ma is emlegetnek, de innen mennyien hallottak mondjuk a Kubikiri Cycle, ami szintén van olyan magas szintű, intelligens, ha nem intelligensebb? Nem sokan.


"Az új Gundam sorozatban pl. leszbülnek, stb."

Az mondjuk pont a kiemelkedő sorozatok egyike.

júl. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
51%

Ez hülyeség..

Semmivel sem lettek rosszabbak, de nem is jobbak.

Inkább azt mondanám, sokkal szélesebb lett a paletta az anime kínálatából, több újabb verzió és kategória jelent meg jóformán, amelyek között vannak jók és rosszak is.

Én a modernebb animéket jobban preferálom, mint a szó szerinti klasszikusokat.

júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!