Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az erkölcsi pusztulat tényleg...

Az erkölcsi pusztulat tényleg tönkreteheti a nyugati civilizációt?

Figyelt kérdés
máj. 8. 15:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Definiáld az erkölcsi pusztulatot!
máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Megnövekedett bűnözés, korrupció, szexuális dekadencia, büntetések enyhítése stb.
máj. 8. 16:11
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

A felsoroltak közül a vezetői korrupció az, ami tényleg súlyos és civilizációnk csaknem minden problémájáért felelős erkölcsi probléma.


A többi leginkább az okozat kategóriájába tartozik. A kisemberek bűnözési hajlama egyenesen következik a gazdasági ellehetetlenedésből, a szexuális dekadencia úgyszintén (ráadásul ez szinte teljesen egyéni és nem "erkölcsi" probléma), a büntetések enyhítése meg leginkább az elit korrupciójára igaz.

máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 sadam87 ***** válasza:
89%

A bűnözés a legtöbb nyugati (Nyugat-Európa, Észak-Amerika) országban nem túl magas a világ többi részéhez képest, talán Franciaországot és az USA-t kivéve.

[link]

Az emberölések száma szintén lényegesen alacsonyabb ezen országok nagy részében, mint a világátlag. (Az USA kivétel, ott nyilván nem segít ezen a téren a szabad fegyverbirtoklás.)

[link]

A korrupciót elég nehéz mérni. Gyakran azt mérik fel, az emberek mennyire érzik korruptnak a rendszert. (Ez nyilván szubjektív, de ha van korrupció, azért az fel szokott tűnni az embereknek, szóval a semminél jobb.) Ezekben a felmérésekben a nyugati országok kifejezetten jól teljesítenek.

[link]

[link]

A vesztegetések arányát nézve is jól állnak a nyugati országok:

[link]

A szexuális dekadencia alatt nem világos, pontosan mit értesz.

A büntetések enyhítése: milyen büntetésekre gondolsz? Nagyrészt valószínűleg tényleg enyhébbek a büntetések a nyugati országokban, mint sok más helyen, de például az USA-ban van halálbüntetés, és alkalmazzák is.

Szóval az állításaid nagy része a nyugati országokra nem igaz.

máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Elvilegh igen. A Nagy Római Birodalom is így hanyatlott el
máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem is a Szomdoma & Gomorra jelenségre gondol a kérdező.


Most nem fejtem ki, mert nincs rá időm. Nagy vonalakban :

1 - MENTÁLIS KRÍZIS: Átnevelik oviktól kezdve a gyerekeket, hogy a saját nemükkel tudják a legjobban megélni a szexualitást. Ezt mondják az LMBTQ érzékenyítésen. Most ha a férfiakat a nőiesség felé terelik, akkor gyenge lesz. Nem tudja a családját megvédeni. Nem tud az egzisztenciális harcan fennmaradni. Nem tudja a melóban sem megvédeni magát, így kifurják. Nem jut előre. Nem lesz jobb fizetése sem ergo szegény marad. Szegénységben a gyermek is nélkülöző, idegileg gyenge, korlátokat építő jellem lesz vagyis tönkreteszi a gyerekeket is, ha az apa gyenge (selejtes?)


2 - FIZIKAI GYENGESÉG: Másik fizikai aspektusa. Nem tudja megvédeni sem magát amikor az utcán a boltba megy és az afrikaiak kiezdenek vele, ami látható a nyugati videokon a járőkelőkkel. Gyenge embert agyonverik, vagy ha nem elverik sérültre. Most láttam egy ilyen videot is, amiben egy afro nő fogyatékosra ver egy iskola utáni kis vitában egy fehér lányt. De ugyanez igaz férfiakra is


3 - HÁBORÚS HOZZÁÁLLÁS : Aztán ott van, ami aktuális most. Az EU-s vezetők minden héten egymás után "érzékenyítenek" a háborúra. Nyilatkozatokkal terelnek abba az irányba, hogy most háborús időszak jön. Egy meleg, metro férfi félti a pedikűrös körmét, mert letörik. Nem fog fegyvert. Most lőtte be a sérót, szétfújja a szél, nem megy a frontra. Vagyis elfoglalják az országot.


Másik része, amit TUDOMÁNYOKBAN JÁRTAS, MŰVELT EMBERFŐNEK (NEKTEK) ILLENE TUDNI


4 - Az embert az határozza meg, hogy van családja, neme, vallása, van spirituális vezetője és jár egy csoportba. Most az, hogy nem vagyok keresztény akkor a mentális sérelmeket nem tudom jól feldolgozni. A vallás vagy a spiritualitás szükséges rossz. Megvéd és átsegít az élet nagy hullámvölgyein. Kell egy vallási csoport is, mert kell akivel ezt megbeszélem. Kell egy Vezét,Isten,Pap,Spirituális Guru is, aki ma Orbán Viktor. Ők utat mutatnak és megmutatják mi a helyes. Ahhoz igazítom az életem. Pl van CSOK, akkor vállalok gyereket. Tudom, hogy a rezsi nem emelkedik, így van mire. Van nemem. Bináris vagyok. Tudom, ha nő vagyok, akkor pár év mulva is az leszek és felkészítem mentálisan magam a szülésre. Ha nem bináris LMBTQ vagyok, ➡akkor nem szülök, mert ki tudja mi lesz a nemem. Ha azt mondja a nyugati média, politikusok ergo mindenki, hogy környezetszennyező a gyermek és tökreteszi az életed, akkor nem szülök ➡ nem lesz utód ➡ kihal fehér ember, kihal az ország, kihal európainak lenni ➡ megszűnik a franciaság, az hogy valaki német. Megszűnik a magyar is == Vége!


AZ határoz meg pl engem, hogy én keresztény vagyok. Segítek másokat és nem lopok, nem teszek más kárára ha nem is látnak, mert hiszek Istenben. Hiszek aFöldi helytartójában, aki korábban a Pápa volt. Nyugaton a közösségi média tulajdonosa pl Zukenberg. Itthon Orbán Viktor. Hallom minden évben, hogy fejlesztjük a CSOK.-ot és látom, hogy a rezsi sem emelkedik soha ➡ tudok számítani a jövőre, hogy milyen lesz. Tudok készülni rá.


Az hogy magyar vagyok, keresztény, fehér, európai ➡ tartom a társadalmi kohéziót. Ápolom a hagyományokat. Magyar boltba vásárolok, magyar tejet iszok, magyar bioboltosnál veszem a vitamint. Ezzel ők is megélnek és túlél a családjuk is. Ha nincsen gyökerem nem érdekel senki. Veszem a legolcsóbb szlovák tejitalt és a pizzát aztán beteg leszek és szidom az Urat, hogy car az egészségügy, pedig csak gyökerek nélkül élek. Évtizedekig bűnözök eszem a moslékot liberálisként, mert nincsenek GYÖKEREIM NEM AZONOSULOK SEMMIVEL. Az országom csak egy lakcím


Ha nincsen IDENTITÁSOM (nemem, vallásom, hitem, közösség körülöttem akikre számíthatok) ➡ egyedül leszek és elveszek. Az ember bűnre hajló, gyenge. Mind gyengék vagyunk. EGYEDÜL NEM TUDUNK MEGKÖZDENI AZ ÉLET HULLÁMAIVAL és elbukunk. Jön a pia, fű, drog, antidepi, depi, öngyi........


* * *


Ha gondolkozol és nem csak csípőből tolod a liberális matrát, akkor rájössz a logikai láncból, hogy jé ott kezdődött, hogy nincsen társadalmi kultúrális gyökerem, szexuális "devianciám" parafiliám van, csőateista vagyok és az lett belőle, hogy elhagy az asszony, depis vagyok, tönkrement az életem a gyerek meg drogos. Tehát nem lehetett ezt előre látni. Nem lehetett tudni, hogy ez lesz belőle. Hát hát....

máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
68%

#3


Aztán a szexuális dekadencia hogyan következik a gazdasági ellehetetlenedésből? Erről kifejtenéd az elméletedet?

máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 TappancsMancs ***** válasza:
54%

Ebben nem csak az erkölcsi kérdések számítanak, hanem a kulturális és társadalmi össz értékeink.


A kérdés - ha megengeded - pont nincs jól értelmezve.


Ez így kissé téves:

"Az erkölcsi pusztulat tényleg tönkreteheti a nyugati civilizációt?"


A becsapós ebben az ismert kérdésben az, hogy a nyugati civilizáció az pont az összes társadalmi értékünk, tehát ha az nincs, akkor nincs meg a civilizációnk sem.


A "nyugati civilizáció"-t ne értsük egy puszta gazdasági "termék"-ünknek, mert az még nem maga a civilizációnk! A társadalmi értékeink a civilizációnk és nem a gazdaságunk az (bár részben a gazdaság is beletartozik, de csak részét képezi).


Jobban érthető lesz, ha átfogalmazzuk családi méretre a kérdést:

- "Az erkölcsi lezüllés tényleg tönkretehet egy családot?"


A válasz az, hogy igen. Ezért kell vigyáznunk minden társadalmi értékünkre.

máj. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Az alapvető baj azzal van, hogy a nyugati civilizáció egy olyan igazságtalan és fenntarthatatlan gazdasági-pénzügyi-társadalmi rendszert tart fenn, amely pusztítja, kizsigereli és hulladékhegyekkel árasztja el a bolygót, valamint az emberiség egyre nagyobb hányadát taszítja a bizonytalanságba és a nincstelenségbe. Minden más ebből következik.
máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Abdullah_ ***** válasza:
61%

Véleményem szerint a nyugati civilizáció teljesen eltávolodott még a saját zsidó-keresztény erkölcsi előírásaitól is.

Talán ezért sem véletlen hogy az Iszlám a leggyorsabban terjedő vallás a világon.

máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!