Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az animék japán szinkronhangja...

Az animék japán szinkronhangjai mitől ennyire jók?

Figyelt kérdés
Halgattam már angolul, magyarul is animéket, de valahogy nem jöttek úgy be, mint az eredeti japán hangok. Mitől lehet ennyire jó, kellemes a hangjuk?

2021. szept. 11. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

mert egy egész ipar erre van kiépítve???

seiyuu színészek ami konkrétan csak animékre specializálodtak

ez egy szakma iskolában tanítják és bőven akad munka belőle és a tehetségeket keresik!

amúgy a magyar filmes szinkron is nagyon jó az miért? mert megint csak megfizetik őket és tehetségesek is...

2021. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy egész iparág van erre építve. A seiyuuk iskolában tanulják a mesterséget + nem a mennyiségre, hanem a minőségre mennek a stúdiók. Ráadásul meg is vannak fizetve, így persze, hogy lelkesen dolgoznak és meg is tudnak élni ebből a fizetésből.


1-es: A magyar szinkron azért annyira nem jó, és a szinkronhangok sincsenek megfizetve. Van ismerősöm, aki szinkronszínészként dolgozik és mellette van másodállása, hogy meg tudjon élni. Itthon brutál alacsony fizetést kap egy szinkronszínész. Alig a minimálbért.

2021. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
2-es igen… nem a másod gárdára gondolok hanem az elsőre! Akik a filmekben szerepelnek pl a mozis filmekben vagy a nagyobb színészek hangjai
2021. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%
Az animéket úgy rajzolják, hogy a hangok egyezzenek a képkockákkal, hogy ne csússzon el a beszéd és szájmozgás. Ez is rátehet egy adagot, hogy miért is élvezhetőbb, de pl egy japán hangalámondás az animékhez, teljesen profikkal történik, teljesen profi, minőségi eszközökkel, amik rátesznek a hangzásra magyarországon sokan hobbiból készítenek szinkronhamgokat, (pl BNHA is az, a hangzasbol itelve) és ezeken látszik is, hogy nem minőségi eszközökkel lett felvéve a hang..
2021. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3-mas, ők sincsenek agyonfizetve, hiába nagy nevek. Nekik is van mellette más foglalkozásuk. Sokuk színész, színházban, filmekben, sorozatokban játszik, hogy legyen miből megélniük.
2021. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

5 igen ettől függetlenül jobban keresnek és igen nyilván ebben az országban kell csinálni mindent is de ne keverd ossze az elso gárdát a másodikkal mert a minőségük ég és föld!

Nyilván Japánban sokkal többet kapnak az anime seiyuu-k mint a szinkronszinészek az összes masik országban!

2021. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os, sok országban nincs is szinkronizálás. Maximum felirat, még a gyerekműsoroknál is.
2021. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy ők is érzik, nem csak a néző. Átélik a történetet, és ismerik is a karaktert, akit alakítanak. Nem úgy, mint sok országban, ahol nem is látták azt a szájbak.rt filmet, amit szinkronizálnak. Ezért van az, hogy rengeteg rádióműsor és színpadi fellépés van, ahol a szinkronszínészek konkrét jeleneteket adnak elő, illetve kibeszélnek konkrét karaktereket és szituációkat az adott animéből, mert élvezik is, amit csinálnak, és nem csak egy munkaként tekintenek rá.
2021. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Ami szintén hozzájárulhat a magas színvonalhoz az az hogy ott benne vannak a levesben. Ismerik a karaktert amit játszanak, tudják mi megy a fejükben, és úgy adják elő magukat mint egy színész a kamera előtt. Angol szinkronnál meg megkapják a fordítást, valószínűleg fingjuk sincs arról, hogy mi folyik az animében, és csak utánozni próbálják a japán szinkron színészt. Legalább is nekem ez a megfigyelésem a kevés angol szinkronos animén amit néztem :>
2021. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ezen én is gondolkoztam, és azon kívül, amit az előttem lévők már leírtak:a japánoknak szerintem alapból is kellemes hangjuk van, ha meg képzik is, akkor nyilván rohadt jó lesz :)
2021. nov. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!