Szerinted is egyre gyengébb animék jönnek ki? Érdemes egyáltalán most nézni valamit?
#16
Horimiya: Az első részben van egy koncepciónk, ami szerint a 2 főszereplő teljesen más, mint amilyennek az iskolában látják őket. Ez egyébként KareKano copy, de még nagyobb gond, hogy 1-2 rész után úgy ahogy van elfelejti ezt a koncepciót, és egyáltalán nem foglalkozik vele. Tipikus iskolai slice of life lesz, aminek témája sincs. A lapos poénok, és a túltolt, erőltetett belső dráma között váltakozik. Azt sem tudja, mi akar lenni, mit akar elérni ezzel a történettel. Az alkotó nagyon amatőr.
Sk8: Említésre sem méltó bishounen fan-service cucc, amit olyan emberek csináltak, akiknek közük nincs a gördeszkázáshoz.
Beastars S2: Ezzel egyetértek, nagyon jó sorozat.
86: Alapjaiban elrontott, ellentmondásokkal teli anime. Mint háborús mecha megbukott:
1. Azt sem tudjuk, miért van háború. Illetve más ország nem létezik, aki beleszóljon?
2. A 86-osoknak semmi okuk nincs arra, hogy az elnyomókért küzdjenek. És nem létezik ilyen szenteskedés, hogy ők megteszik, mert nem mindenki gonosz az országban. Azzal sem magyarázhatnánk, hogy esetleg megfenyegették őket, hogy kivégzés jár nekik, ha nem harcolnak, mert ha ez megtörténne, akkor az "ezüsthajúaknak" kéne a csatatérre menni. Márpedig pont azért alkalmazzák a 86-osokat, hogy ne nekik kelljen ott harcolni...
3. Még a harcok is unalmasak, ez nekik mecha anime?
A borzalmas lélektanra meg hadd ne térjek ki, a pszichológia alapjaival sem volt tisztában az író.
FruBa: Final Season: Mindent rosszul csinál, amiben az első évad nagyszerű volt. A vígjátékot kivették a műfajok közül, folyton csak drámázás és drámázás, NA DE olyan drámázás, ami megüti a leggagyibb szappanoperák szintjét. Cselekmény az úgy nem volt, csak fél résznyi hosszúságú melodrámákra jellemző sírós, belső monológok. Minden teljesen valószerűtlen ebben az évadban. Pár példa: Akito hirtelen történő karakterfejlődése (pont annak az embernek a hatására, akit legjobban gyűlölt), Machi múltja (ez mindennek a legalja), és hogy majdnem minden szülő gonosz :)
Lélektanilag az egyik legszörnyűbb, amivel találkoztam. Ez a történetíró sem olvasta el a pszichológia alapjait, de úgy látom te sem, ha még ezen a felszínességen sem láttál át (a 86-nál még valahogy megértem, ott nem olyan feltűnő).
Vivy: Összeszed minden "sokk" elemet, hogy valami tipikus hollywoodi sikerfilm beütése legyen, miközben a god tier animációval elrejti a papírvékonyságát, és a hülyeségeit. Olyan értelmetlen kérdésekkel foglalkozik, mint: "Egy robotnak lehetnek-e érzései?" Gyors válasz: Nem. Ennek ellenére a fontosabb robot karakterek pontosan úgy viselkedtek, mint az élő-érző emberek. Csak a fejemet fogtam... Az utolsó rész pedig eléggé
Terra e... (2007) copy.
Amire nem reagáltam, azt nem láttam. Nem az a célom ezzel, hogy meggyőzzelek, szó sincs róla. Csak szeretném megértetni veled: Nincsen semmiféle objektív rendszer, te is csak a saját véleményed írtad le, ahogy most én tettem. Úgyhogy felejtsd el ezt a hülyeséget, nem vagy te mindentudó, még csak "anime tudós" sem.
#23
Erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy én objektívan értékelek egy animét, nem pedig kitalálom a nem értett részekre, hogy mi van ott, ahogy te tetted.
Szóval átfutok én is a kijelentéseiden.
HoriMiya: Az anime fúkusza nem a főszereplőkön van, csak először velük lesz bemutatva, amit át akar adni.
Minden karakter (pár) esetében bemutat egy párhuzamot, hogy mennyire viselkedik másként, szemléltetve, hogy az ember környezttől függően változtatja a viselkedését és változtatja, hogy mennyit mutat magából. Ez látható volt, mivel minden pár esetében volt valami, amit csak akkor tudtunk meg, amikor kettesben voltak.
A poénok amúgy rendben voltak, semmi extra, de a célnak megfelel.
A dráma pedig jó. Pont ezzel, hogy különböző párokra fúkuszál megmutatja, hogy adott helyzetben, adott karakternek milyen más problémája lehet, ami lehet, hogy másik karakternél nem merült fel.
Ezt rettentően jól csinálta.
Sk8: Itt kb. semmit nem sikerült felhoznod, szóval ugrom is.
Amúgy pont az ilyen kijelentésekről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy nem fog tetszene, de ettől függetlenül objektíven egy jó animéről beszélünk.
86: Nem elrontott, csak a mondataid alapján láthatóan nem érted, hogy mi történik benne.
1. Nem kell tudni. Az anime szempontjából nem létfontosságú, más animében is láttuk, hogy háborús helyzetből indultunk és ott se kellett magyarázat, ha nem ez votl a fókuszban.
2. De, amit az anime be is mutatott. Alapvetően el van hitetve a többségükkel, hogy 5 év után hazamehetnek. Azért mert a főszereplői 86-osok tudták, hogy ez nem igaz, még nem fogja mindenki tudni.
Ezenkívül meg persze azt is tudják, hogy itt nincs olyan, hogy átállnak, mert ígyis-úgyis megülik őket, ha veszítenek.
3. Szintén nem a harcokról szól az anime.
Ez tipikus példája annak ,hgoy nem elég nézni, hanem érteni is kell, ami egy animében történik. A 86 ellen felhozott "érveidből" 2 igazából tök irreleváns, mivel az animének nem célja ezzel foglalkozni, mivel nem ez van fúkuszban a történet szempontjából.
Kb. olyan a felvetésed, mintha azt mondanád, hogy a HoriMiya azért rossz, mert nem mutatták be, hogy japánban milyen politikai helyzet van.
FruBa: Mindent jól csinált, és azért tér el az 1. évadtól, mert fejlődtek a karakterek.
Az első évad pont, hogy gyenge volt a többi évadhoz képest, mivel egy sima romance animének indult, viszont egy dráma anime.
Mellesleg megint ostobaság a cselekményt felhozni, mert igen, drámák esetében nem arról van elsősorban szó, hogy milyen akciódús egy anime.
A gagyi szappanoperákhoz köze nem volt, mivel ott a konfliktus az mindigi arról szól, hogy két embernek össze kell feküdni és ebből lesz az új vita. Itt már megtörtént események feldolgozásáról van szó.
Másrészt, láthatóan a pszichológiához nem értesz, mert Akito fejlődése, amúgy pont teljesen rendben volt. Ez megfigyelhető elmebetegnél, hogy amint a világuk kezd egyre jobban összedőlni, ahogy Akito esetében, mivel azt érezte, hogy mindenki elárulja/elárulta, így közeledik egy törésponthoz, amint eltörik, ami látható az animéban, már könnyen befolyásolható válik, mivel a világ, amiben hitt már nem létezik. Ekkore találkozott Tohru-val, aki pont olyan dolgokat mondott, amire szüksége volt.
Ez teljesen normális volt.
Ehhez tudom, hogy kell alapszintű pszichológiai ismeret, de az, hogy te ezzel nem vagy tisztában, nem az anime hibája, hanem a tiéd.
Machinál meg nem tudom mi a gond. Ott még pont, hogy nincs is szükség olyan ismeretekre, mint Akito esetében. Gondolom, akkor a racionális gondolkodás az, ami az esetedben hiányzik. Az megmagyarázná, hogy az 86-ot miért értetted ennyire félre.
Pszichológiailag pont, hogy kiemelkedő, mivel igaz, ami benne van.
Vivy: Új, jó, ez még kínosabb, mint amiket eddig írtál. De, létezhetnek érzései. Az embernek nagyon sok érzése, pontosabban, hogy adott helyzetben, hogy kellene magát éreznie, az tanult.
Itt egy mesterséges intelligenciáról beszélünk, ami pedig pont, hogy emiatt képes tanulni.
Ha pedig még komolyabban belemegyünk, akkor Vivy célja pont az volt, hogy nagyon jó énekes legyen, ehhez azért kellenek érzések, vagyis még ha nem is minden robot tanulhatja ezt, reális feltételezés, hogy egy éneklős robot az érzéseket tudja tanulni.
Nézd, azért mert nem értesz az AI-hoz és nincs semmilyen ismereted, még nem jogosít fel, hogy marhaságokat beszélj egy animéről.
A Vivy alapkoncepciójával ilyen szempontból semmi baj nincs. Ma már tart ott az MI a mi világunkban is, hogy az érzelmek egy jelentős részét felismerje, vagyis az ő világukban ezek tanulása is reális lehet.
"Csak szeretném megértetni veled: Nincsen semmiféle objektív rendszer, te is csak a saját véleményed írtad le, ahogy most én tettem."
Nem, én nem véleményt írtam le. Te azt tetted.
Én tényket írtam le. PL. az, hogy szerinted egy robot mit képes tanulni, initálni, az a te véleményed. Viszont egyrészt tény, hogy a Vivy egy sci-fi, szóval ha teleportálni tudnának, akkor sem köthetsz bele, mivel sci-fi és játszódhat alternatív univerzumban.
Viszont tény, amiket én mondtam a Vivy-vel kapcsolatban.
És fentebb, amikor ezt írtam: "van-e olyan értelmezés, amit a történet nem zárt ki, az adott világban lehetséges"
Pont azt jelenti, hogy én nem eldöntöm, hogy "nem lehet érzelme és kész", mivel így nyilván minden animében 15 hibát lehet találni, és akkor a Beastars is nagy rakás szar lesz, mivel mi az, hogy nem tudjuk, hogy Európában van-e háború, illetve még a verekedés is kevés benne (remélem érzed az iróniát, mert a 86 elemzésed alapján írtam).
Csak neked nem az a feladatod, mitn néző, hogy ostobaságokkal kitöltsd az adott anime ismeretlen részeit, hanem érztelmezd a látottakat.
Szóval de, lehet objektíven elemezni, leírtam, hogy ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek tetszeni fog, de attól az adott anime még jó marad.
Pl. én a Drifters nagyon szeretem, csak tudom, hogy objektíven nicns azon a szinten, amin a fentebb említett animék.
#26
Nem tudsz cáfolni, ezért személyeskedsz. Aranyos. :DDD
Mellesleg itt tényleg arról van szó, hogy nem az a kérdés, hogy tetszik-e, hanem hogy milyen minőséget hoz.
A példa kedvéért sokkal jobb ilyen szempontból a Godzilla Singular Point. Ha megnézed, akkor arányaiban alacsony pontszáma is van MAL-on.
Viszont egyszerűen azért, mert a többség nem már a dialogue-heavy animék sem tetszenek. Itt meg egy sci-fi science dialogea-heavy sorozatról van szó. A script írója egy fizikus és nagyon jó tudományos hátteret tett bele a show-ba, ami sokaknak nehezen emészthető.
De ezen a tényen nem változtat, hogy maga az anime rettentően jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!