Szerinted is egyre gyengébb animék jönnek ki? Érdemes egyáltalán most nézni valamit?
#8
"nem a személyes véleményen mondom... Itt objektív szempont rendszerről beszélek"
Nem értem mit értesz itt objektív szempont rendszer alatt. Arra érted, hogy a technikai oldala: Animáció, hangok stb. nagyon jó? Ettől még rohadtul nem lesz egy anime jó, mert a lényeg a történet, a karakterek, a mondanivaló. Ebből a szempontból nézve nem volt idén 5 kiemelkedő anime sem.
Például az iskolai kötelező olvasmányok mind mind alap műveltségnek számítanak. Meg a legtöbb dolog amit általános iskolában oktatnak.
Sorozatok és filmek terén pedig semmi értelme ennek a "kötelező" jelzőnek. Mert attól mivel valakik kötelezőnek tartanak egy sorozatot vagy filmet attól még nem fog mindenkinek tetszeni csak mert nekik annyira bejött, hogy ilyen fontosnak állítják be.
Köszöntem a lehetőséget.
#12
Ez sem igaz teljesen, mert ezeknek nem az a lényegük, hogy mindenki szeresse őket (a kötelező olvasmányokat is sokan utálják), hanem azért nevezik kötelezőnek, mert alapművek. Azaz műfajalkotó szerepet töltöttek be vagy más módon meghatározó filmek/sorozatok.
#13
Akkor is az animézés az egy szubkultúra, és a szubkultúrákban nincs olyan, hogy valami kötelező...
De felőlem te azt kötelezel arra amire akarsz, akár a szomszéd kutyáját is.
#11
Nem, a történet is beletartozik.
Mondok egy példát, talán úgy egyszerűbb. A plothole-ok létezése egy ilyen szempontból.
Viszont én nem úgy vizsgálom ezt, hogy "én így értettem valamit, és ezek alapján van benne plothole", hanem úgy, hogy van-e olyan értelmezés, amit a történet nem zárt ki, az adott világban lehetséges, de nem feltétlenül ismertetett magyarázat, ha ilyen van, akkor amit láttam az nem feltétlenül plothole.
De számtalan más szempont van, történet konzisztenciája, a karakterfejlődés konzisztenciája stb-stb.
Pl. a karakterfejlődés a Naruto-ban eléggé inkonzisztens volt, ami egy negatívum.
És ilyen szempontból idén volt eddig kb. 30 elég jó anime.
A biztonság kedvéért. Ez nem azt jelenti, hogy 30 neked tetsző anime volt.
#12
Ugye tudod, hogy a kötelező olvasmányok iskolánként eltérnek? A magyar tanárnak van valamennyi mozgástere, így könnyen lehet, hogy amit A iskolában oktatnak, azt B-ben nem.
Sőt, sokszor a vett olvasmányok száma is eltét, mivel tudok olyan sulit, ahol évente 6-8 könyvet átvettek, míg máshol csak évente 1-2-t.
"valakik kötelezőnek tartanak egy sorozatot vagy filmet attól még nem fog mindenkinek tetszeni"
Nem a tetszésről beszéltem, sőt, a kötelező olvasmányok sem a tetszésről szóltak, ezért ezt felhozni hasonlatnak rettentően rossz.
Mondok egy példát, akármennyire utálhatja valaki a Star Wars-t, az olyan filmtörténeti mérföldkő (az eredeti 3 rész mindenképp), hogy az egy kötelező műnek számít.
Utálhatod, nem azt mondtam, hogy szeretni kell. És amúgy a kötelező olvasmányok egy része is pont úgy lett kiválasztva, hogy azon a területen milyen újítást mutatott be. Ilyen szempontból pedig pont megfelel a Star Wars, mint "kötelező" film.
"Ugye tudod, hogy a kötelező olvasmányok iskolánként eltérnek? A magyar tanárnak van valamennyi mozgástere, így könnyen lehet, hogy amit A iskolában oktatnak, azt B-ben nem.
Sőt, sokszor a vett olvasmányok száma is eltét, mivel tudok olyan sulit, ahol évente 6-8 könyvet átvettek, míg máshol csak évente 1-2-t."
Attól még nem hasra ütésre felkap a tanár egy könyvet a polcról. A kötelezőkről hivatalos lista van, hogy mik lehetnek kötelező olvasmányként oktatva. Ezért van az, hogy például egy Alkonyat (csak hogy ismert címet mondjak) sose lesz kötelező olvasmány.
Azt a sztár akármit is túl lihegik a rajongói... Semmi értelmes nincs benne, csak az űrben repkednek, lövöldöznek meg szolárium csövekkel hadonásznak. Nem az évezred filmje, sőt az évszázadé sem.
#17
"A kötelezőkről hivatalos lista van, hogy mik lehetnek kötelező olvasmányként oktatva."
Ettől még ott is vannak kevésbé ismert, kevésbé fontos művek.
Másrészt, a filmeknél sem fogja soha egyetlen egy értelmes ember azt mondani, hogy az Alkonyat kötelező film (csak, hogy ismert címet mondjak), mert nem az, és ezt tudják is.
A Star Wars-t tekintve nem a rajongókról beszéltem, hanem amit a film "tett le az asztalra".
Kifejezetten fontos filmtörténeti szempontból.
#16
Nem akarok egy végtelen hosszú listával span-elni, így mind a téli, mind a tavaszi season-ből hozok 5-5 animét, viszont nem sorrendben, szóval random választok.
2021 tél:
Horimiya
SnK: Final Season
Re:Zero S2P2
Sk8
Beastars S2
2021 tavasz:
86
FruBa: Final Season
Vivy
Godzilla S.P
Nomad: Megalo Box 2
Remélem nem írtam semmit, amit már fentebb írtak.
Illetve a mostani tényleg gyenge lett, ahogy írtam:
TenSura S2P2
Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S
Ezenkívül van még pár határeset, ami attól függ, hogy a többi rész milyen lesz.
Sonny Boy
"A Star Wars-t tekintve nem a rajongókról beszéltem, hanem amit a film "tett le az asztalra"."
Semmit. :'D
Oké, talán annyit, hogy egy kínai könyvből loptak ami egy középkori csempészről szól meg egy hercegnőről stb.
De mint film, nem nagy durranás.
#19
Az a helyzet, hogy de, mint film(ek) mutattak fel releváns filmtörténeti eredményt.
De tőlem beszélgetünk Hitchcock Psycho-járól is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!