Mik azok az animék, amik szerintetek sokkal jobbak is lehettek volna?
Hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de ötletem sincs, hogy tudnám jobban. Mikr azok az animék, amikből akár egy nagyon jó anime is lehetne, de úgy érzitek, hogy valami miatt ez nem sikerült?
Szemlétletném példával. Számomra ilyen a Charlotte, aminek a karaktereit és a sztoriját nagyon szeretem, és óriási nagy kedvencem is lehetett volna, ha nem 13, hanem mondjuk 25 részes. Mert irdatlanul le lett rövidítve, és össze lett csapva.
Kb így gondoltam. Nektek vannak ilyenek?
#19
"amikor bizonyos művekhez "felnősz",de attól még véleményt bármilyen szinten mondhatsz"
Szerintem a legtöbb ember - én sem - nem tekintik relevánsnak azt a véleményt, amit úgy hoztak meg, hogy a művet még megérteni sem sikerült.
Ez nagyjából azzal egyenértékű, mintha végig sem néztél volna valamit, és akkor ugyancsak más szinten kezeled valaki véleményét, mint aki végignézte teljesen.
"Nem gondolom úgy,hogy egy nehezen felfogható mű, automatikusan jóvá válik."
Én se ezt állítottam, bár igen, éltem azzal az egyszerűsítéssel, hogy egy nehezebb mű valószínűleg jobb.
"Hiába hordoz magában valami mélyebb tartalmat, hiába érted meg, ha az üzenete nem tetszik."
De akkor megint nem azt értékeled ,hogy milyen mondjuk a felépítése, hanem egyszerűen annyit, hogy mit mond, ami akár lehet, hogy a sorozat utolsó 5 percében derül ki.
Nem kéne - akár 5 perc - alapján megítélni egy sorozatot.
"Bizonyos részei igen, de a tanulság,amit leszűrsz az egészből,azt saját magadnak alakítod ki. Például irodalmon bármiről tanultunk, mindig ott volt a fogalmazás szubjektíven kérve."
Igen, csak akkor mi van ,ha egyszerűbb műveknél nincs tanulság? Ha csak annyiról szól, hogy egyszerűen szórakoztasson.
Minden műnek meg van a teljesen objektív része és szerintem elsősorban ezek alapján kell értékelni, vagy kellene értékelni, mondjuk MAL-on (én így szoktam).
És azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy van egy teljesen szubjektív rész, ahogy írtam, mindig lesznek keretek. Irodalom órán is, ha egy vers értelmezésekor olyan dolgot mondtál, ami egyáltalán nem fért bele abba a keretrendszerbe, amit a költő alkotott a szavaival, akkor a tanár kijavított, hogy ez nem jó (legalábbis nálunk, egy igen jó irodalom tanárral, ez volt).
"Akkor lehet egy véleményt tényként nyilvánítani ha mindenki úgy gondolja,"
De az eredeti vita abból indult ki, hogy objektíven jó-e az AoT utolsó pár évada, illetve ebből lett általánosítva, hogy lehet-e objektíven értékelni az animéket.
"Még a kezdetekben tényként kezelték, hogy le lehet esni a széléről."
Szeretném, ha elválasztanánk egymástól azt, hogy valami ténylegesen tény vagy csak akként kezelik, mert elég releváns különbség van a kettő közt.
"legalább is az alap az volt,hogy tetszik-e egy zene vagy nem,ezért ez nem nagyon illik ide"
Nem, nekem abból sem az jött le, hogy a zene tetszéséről volt szó, max ő nem tudta magát kifejezni. A zene minőségéről beszélt.
"Elismerem, hogy sok munka van benne,elismerem és minőségnek veszem a színek keverését a festék eloszlatását stb., de mondhatom róla,hogy ízlésemnek nem megfelelelő."
Na, nagyjából ugyanezt akarta átadni a zene kapcsán is. Ahhoz, hogy valami minőségi legyen, nem kell megfelelni a te ízlésednek, mivel attól még nem feltétlenül lesz minőségi valami.
És én is el tudom mondani, hogy melyik anime nem tetszett, de azt is, hogy miért kapott mondjuk magasabb pontot, annak ellenére, hogy nem tetszett, mivel olyan minőséget hozott.
Én is tudom, hogy nem fog nekem minden anime tetszene, nem is ez a cél, hogy minden anime nekem tetszen, de ha tagadhatatlanul egy minőségi darabot láttam, akkor nem fogom azt alacsonyabbra értékelni magam miatt.
"Pl. Eren. Sehol nem látom azt a karaktert,akit annó 2 évadon keresztül ismertünk,megszerettünk."
Remélem vitatkozhatok a kijelentéseiddel. Mondjuk nekem már az meglepő, hogy a váltást a 2. évad után érezted és nem a 3. évad után.
"Őrült,megingathatatlan,célra törő volt, aztán a 3. évadban lett az első nézők kedvére tartó változás. Rakjunk bele szomorúságot,mutassuk meg, hogy ő is tud sírni,feladni. Nekem ez abszolúte nem jött be, hiszen ez nem Eren."
Nekem ebből az jön le, hogy te nem várod el, hogy a karakter ne fejlődjön.
Amit az idézett szöveg elején leírsz, azt nagyjából egy szóval úgy hívjuk, hogy naív és az emberek jelentős része fiatalon, amíg nem találkozik komoly problémákkal ilyen. És ahogy elkezd a dolgokkal szembesülni, megkomolyodni, így változik meg ez a naív énje egy valamivel realistább énné.
Eren esetében pedig erről volt szó. És ennek az első számú oka, amit - úgymond - együtt fedeztünk fel vele, hogy nem egyszerűen csak a titánokat kell legyőzni, nem ilyen egyszerű a kérdés.
"Nem kapunk okot,magyarázatot,hogy mi vitte ezt nála végbe. Jön egy időugrás és Eren változik újra"
Na, ez az a rész, amit korábban úgy emlegettünk, hogy kell egy bizonyos iskolázottság, hogy az ember értse. IGen, egyértelmáen nincs kimondva, hogy mi történik, viszont a 3. évadra történő változás az teljesen logikus és a pszichológiának is teljesen megfelel.
A 4. évadban bekövetkezett változás pedig szerintem jelenleg szándékosan rejtély, amire amúgy szintén voltak utalások.
"Tele van a cselekmény logikátlan lépésekkel, vagy csak kibontatlan félbehagyott cselekményekkel,amire több időt kéne szánni."
Én logikátlan lépést nem láttam, viszont kibontatlan mindig van és az korábban is volt.
Csak most azért hiszed, hogy esett a színvonal, mert MÉG nem bontotta ki. Ha megnézed újra az 1. évadot, akkor a végére ott is több kérdésünk van, mint válaszunk, mivel nagyon sok minden nem lett kibontva elmagyarázva.
Viszont bizonyos szempontból ez volt az, ami sok embernek, akkor is tetszett, hogy a látottak alapján lehetett spekulálni, hogy mi lesz.
"Az időbeli ugrást sem tartom indokoltnak."
Egy valós világban ez elkerülhetetlen. Nem várhatod el, hogy egy technológiailag elmaradott ország hirtelen egyik napról a másikra felvegye a versenyt a technológiailag fejlett országokkal.
" Azért nem értheti mennyire zseniális is Mad Red,hiszen ez a te véleményed,aminek nem kell egyeznie máséval,de se nem kisebb vagy kevesebb értéket nem fog képviselni."
*Mars Red
Nem, ez nem az én véleményem, teljesen objektíven, objektív érvekkel meg tudom védeni ezt az álláspontot.
Azért nem érti, mert nem volt képes az animében szereplő utalásokkal dolgozni, és pont ezért írtam, hogy a többség értette, mivel nem arról van szó, hogy egy érthetetlen sorozat lett, amibe egyedül én látok értelmet, hanem neki nem volt meg az az iskolai háttere, ami erre lehetőséget biztosít.
"Nem,nem az a legjobb anime ami a legtöbb embernek tetszik. Ha ezen a logikán mennék,akkor már alapból fel se hoztam volna az AOT-ot. Az a legjobb anime,amit az adott személy annak tart."
Csak akkor 2 animét, hogy hasonlítasz össze? Akkor csak úgy tudod, hoyg mennyien tartják a legjobbnak, vagyis az a legjobb, amit a legtöbben tartanak legjobbnak.
Viszont, ha mégis van valami más, objektív szempont, ami alapján ez az összehasonlítás megtörténhet, akkor objektív szempont alapján el lehet dönteni, hogy egy sorozat jó-e.
"Nem degradáltam az irodalmi műveket sem,mert attól,hogy valaki nem szereti,nem lesz az rossz és hidd el sokkal többen kedvelik, mint vannak ellene."
Miért ne lenne rossz? Ahhoz hogy ne legyen rossz kellene lennie valami objektív szempontnak, ami alapján nem rossz.
Viszont ha ilyen van, akkor -mégegyszer - lehet objektíven megítélni műveket.
To aru majustu no index 3. évad
Már az első két évaddal is voltak a bajok de a 3. már túl gyorsan haladt és nagyon sok lényeges infót kihagytak. Meg emelett az animáció is ebbe az évadba a leggyengébb. Legalább a zene és a hátterek jók lettek, meg a szinkron színészek is hozták a megszokott minőséget.
Dragon Ball GT
Sok jó ötlet, korrekt látvány és jó zenék. De ezeken kívül az anime nagyon félre ment (szerintem). (Ennek ellenére azt a tábort erősítem akik szerint nem olyan rossz mint sokan mondják)
FLCL Progressive
Míg az első évadba mindegyik mellékszálnak volt szerepe addig itt van néhány aminek nagy részét vagy akár teljesen kilehetne vágni és nem változna a cselekmény.
The God of High School
Az utolsó néhány résznél már kapkodtam a fejem, hogy most mi is történik. Ha nem 120 fejetezet sűrítenek 12 részbe egész jó kis anime lehetett volna.
22.
Az eredeti vita abból indult ki,hogy belekötött a valahanyas válaszoló egy szubjektív véleménybe.(Kérdésben is ott található az utalás) Őszíntén nem is értem,hogy mit is próbálok megmagyarázni, hisz ezzel nem fogom befolyásolni a kedvelők nézetét,de valójában ők se az enyémet és innentől már igazából felesleges az egész,de mindegy...
"De akkor megint nem azt értékeled ,hogy milyen mondjuk a felépítése, hanem egyszerűen annyit, hogy mit mond"
Megint bocsi,hogy kijelölök,de én ilyet nem írtam.... Ez az egész arról szólt,hogy nehezen megérthetőnek tartják az AOT-ot és ez arra volt egy válasz,hogy ha meg is értem és nem tetszik az üzenet sem, akkor hiába mély,hiába nehéz mű, de nem fog jót képviselni semmi kép nekem,azzal a sok plusszal együtt, amit én még felhoztam.
"Nem kéne - akár 5 perc - alapján megítélni egy sorozatot."
Először is nem 5 perc alapján ítélem meg, végignéztem 1.résztől a 4.évad 16.-ig, kétszer is. (Bár mennyire is hagytam volna abba,már 4.évad 3.részénél.)
Bár akkor itt az a másik oldal is, tegyük fel a Mirai Nikki-t. Sokan hagyták abba akár az 5.résznél,pedig az utolsó pár része mindent megbolygat és a sikerült összehozzni egy olyan véget,amit nem vártam, de még is megelégedtem vele. Teljesen és meglepően jó volt. Ennek ellenére megértem azokat,akik már az 5.részben lemondtak a sorozatról, hisz az is az anime dolga,hogy fenttartsa az érdeklődést a végéig. Hiába kapunk magyarázatot Yuno viselkedésére,értjük meg,esetleg érzünk vele együtt,ha az anime csak a végén magyarázza és addig,meg nem képes mindenkinek a figyelmét ott tartani. Tehát teljesen relevánsnak tartom így a rossz értékeléseket is. Másik,tizen akár hány részt,nem lehet 2 rész alatt teljesen jóvá tenni. Pontosan így van ez az AOT esetében 3 évadnyi cselekmény történet szálát,nem lehet sutba dobni egy hirtelen időugrással.
"De akkor megint nem azt értékeled ,hogy milyen mondjuk a felépítése, hanem egyszerűen annyit, hogy mit mond, ami akár lehet, hogy a sorozat utolsó 5 percében derül ki"
Te kijelölsz részeket a szövegemből, azokat értékeled,reagálsz rá és nem egybe az egészet. Ezt még a legelején le is írtad,annyira nem lehet rossz,akkor ez a fajta vélemény nyilvánítás számodra.
A szubjektív rendszerbe,minden belefér. Ha én összehasonlítom a mandarin hámozást a Szózattal,egyet nem kell vele érteni,kifejezni lehet mi a problémád vele,de el kell fogadni, hogy ez is egy meglátást.
Erentől pontosan azt várom el,hogy fejlődjön és ne vissza. Sosem sikerült megértenem azokat az animéket, amikor gyengédebb érzelmekhez próbáltak jutni a szereplők. Egy háborús animében pontosan a kezdeti Eren hozzáálása volt a tökéletes. Nincs szükség sírásra, kötődésre és egyéb gyengítő vagy sebezhető pontot adó érzésre. A higgadtsággal és logikus gondolkodással eredményeztethető a fejlődése,de a megbánás nem segíti ebben. Pontosan ez az egyik dolog, amit nem szerettem benne. Eren kitalált egy tervet, meghalt benne egy főbb karakter,az orra alá dörgölték és kétségbe vonta magát. Mikor kitalálta ezt,már akkor lehetett tudni, hogy már pedig nem lesz áldozatok nélkül,akik részt vettek benne, azok ezzel bele is mentek, elfogadták a veszélyt. Az az Eren, ott az elején az anyja halálán is a düh tört fel benne a sipákolás és kétségbeesés helyett. Egy célt kapott,ez a karakter,sosem vonta volna kétségbe a tervét egy ilyen miatt,sosem kérdőjelezte volna meg magát. Én azt éreztem,hogy csak a szerethetősége vagy,hogy jobban együtt lehessen vele érezni,ez miatt tuszkolták bele,ezeket a tőle karakter idegen érzéseket,kezdve a 3.évaddal.
Az időugrás során a technika sem fejlődött olyan mértékben,hogy ez indokolt legyen. Szerintem ez egy kényelmes módja,a rövidebb lezárasnak.
Összehasonlítani 2 animét saját szempontok szerint lehet. Ezeket a szempontokat,te szabod meg magadnak, mivel te tudod,mit értékelhetsz jónak vagy nem. Lesz aki egyetért és aki nem.
Egy mű nem lesz automatikusan rossz, csak mert annak értékelem,egyszerűen nem talált közönségre.
Mars Red-ről annyit,hogy ugyan én nem ismerem ezt a kreálmányt,de iskolai végzetséggel is mondhatja azt valaki,hogy már pedig ez kismiska. Egyszerűen más értékrendet képvisel ez a személy.
És itt enyhén belekavarodtam az írásodba,hogy mire reagáltam és mire nem, szóval remélem így is sok mindenre kaptál választ.
Gondolkodtam, hogy bele merjek-e szállni a kommentháborúba, de végül is úgy döntöttem, hogy üsse kő. :D
Szerintem kifejezetten nevetséges ez a hozzáállás az 5-ös válaszoló részéről, és lényegében emiatt is robbant ki ez a vita - ami többnyire itt mocskolódásból állt.
Én zseniálisnak tartom az AOT 4.évadot és nagyon tetszik az, amerre Eren fejlődött. De nem vagyok mindennek a megmondója, és nem érzem magamat feljogosítva sem arra, hogy mások értelmi érettségére tegyek megjegyzést. Ez az én szubjektív véleményem, és azért nincs akkora egóm, hogy azt mondjam, hogy az én szubjektív véleményem maga az igazság. A 3-as hozzászólónak nem tetszett az AOT. Nekem igen. És innentől kezdve egy vita vagy egy intelligens beszélgetés is kialakulhatott volna, mert kifejezetten érdekes nézőpontok lehetnek mind a két vélemény alatt, de egyelőre itt csak teljesen fölösleges veszekedés volt a kérdésem alatti 21 kommentből 16-ban minimum.
Én, már ha mondhatok ilyet, a 3-as válaszoló pártját fogom.
Hú, miket fogok itt kapni...
Valamiért a legtöbb ember, ha valaki egy rossz szót mer szólni egy műre, amit kedvel (vagy ha nem is szól rosszat róla, szimplán csak nem szereti), azt személyes sértésként éli meg, az animenézőkre pedig ez különösen igaz. Nem igazán értem az okát, mivel a 3-as válaszoló nem kezdett egy mocskolódni és minden erejével szidni az AOT-ot, hanem elmondta a véleményét és meg is magyarázta, hogy miért csalódott benne, számomra a vita összes további szegmense irreleváns.
Végül is a 3-as a kérdésemre válaszolt.
27.
3,8,12,13,16,19,24,26 vagyok.
Ha valamit meg kéne adnom a mostani évadban az AOT-nak,az a humora és a zenéje. Ezeket valóban zseniálisak és maradandót alkottak számomra.
#24
"Az eredeti vita abból indult ki,hogy belekötött a valahanyas válaszoló egy szubjektív véleménybe."
Nem, eredetileg arról beszélt és a kérdezőnek írta, hogy egy anime minősége nem szubjektív.
Olvasd vissza.
"Megint bocsi,hogy kijelölök,de én ilyet nem írtam"
De, igazából ezt írtad, de mindegy.
"ha meg is értem és nem tetszik az üzenet sem, akkor hiába mély,hiába nehéz mű, de nem fog jót képviselni semmi kép nekem"
NAgyon jó, csak a minőségről beszélt a másik válaszoló, és én is erről beszéltem a korábbi kommentemben.
Senki nem azt akarja neked megmondani, hgoy mi tetszen, hanem arról van szó, hogy attól nem lesz valami rossz, hogy neked nem tetszik az üzenet, de kifejezetten magas minőségű.
"Először is nem 5 perc alapján ítélem meg, végignéztem 1.résztől a 4.évad 16.-ig, kétszer is. (Bár mennyire is hagytam volna abba,már 4.évad 3.részénél.)"
Ja, csak az üzenetről beszélsz, ami általában egy anime utolsó harmadából derül ki, vagyis ha ez neked elég, hogy valami már ne legyen jó, mivel itt arról van szó, hogy valami objektív jellemzők szerint jó-e, akkor te az utolsó harmada alapján ítéled meg.
"Sokan hagyták abba akár az 5.résznél,pedig az utolsó pár része mindent megbolygat"
Ez alapvetően meg nem igaz. Az okés, hogy csináltak egy fordulatot, amire nem számítottak az emberek, de ezzel sem igen kezdtek semmit, ami miatt olyan amilyen a Mirai Nikki.
"Ennek ellenére megértem azokat,akik már az 5.részben lemondtak a sorozatról, hisz az is az anime dolga,hogy fenttartsa az érdeklődést a végéig."
Nem ugyanaz, ha valaki simán félbehagyja, és az, aki nem nézte végig és írja is a negatív értékelését.
Ha ezt legitimálod, akkor legitimálod, hogy valaki cím alapján is lepontozzon valamit, mert neki a címe "unalmasnak" tűnt.
Amúgy ha tényleg olyan példát akartál volna, ami lassú az elején, de jó lezárást csinál, akkor a School Days helytállóbb lett volna.
"Tehát teljesen relevánsnak tartom így a rossz értékeléseket is."
Csak, akkor nem az animét értékeled, mert az animének része a vége is.
"Másik,tizen akár hány részt,nem lehet 2 rész alatt teljesen jóvá tenni."
Csak különbség van aközött, hogy jóvá teszed vagy értelmet adsz neki.
A School Days-t ezért hoztam fel, mivel az utolsó 1-2 rész értelmet ad neki.
"Pontosan így van ez az AOT esetében 3 évadnyi cselekmény történet szálát,nem lehet sutba dobni egy hirtelen időugrással."
Nem dobták el. Illetve nem is teljesen értem, hogy mire gondolsz, ha Eren jellemfejlődésére, akkor megint azt tudom mondani, amit korábban.
Teljesen logikus az, ahogy megváltozott a karaktere. A különbség a 4. évad és az első 3 évad közt, hogy az első 3 évadban Eren együtt változott az anime előrehaladtával, ahogy ismertük meg a részleteket.
Ezzel szemben a 4. évad azt a történet vezetést választotta, hogy Eren már megváltozott és minket utólag vezet bele ebbe, hogy mi okozta a változást.
Viszont a karakterfejlődése az teljesen rendben van.
"Te kijelölsz részeket a szövegemből, azokat értékeled,reagálsz rá és nem egybe az egészet."
Kijelölöm a lényegi részt, nem akarok mindent idézni, viszont az idézetekkel pontosítom, hogy melyik részre gondolok, de ettől még nem ignorálok semmit.
Max olyan értelmezési képességed van, hogy ezt nem sikerült felfogni.
"Ezt még a legelején le is írtad,annyira nem lehet rossz,akkor ez a fajta vélemény nyilvánítás számodra."
Ja, csak megint releváns lett, mivel megint olyan hülyeséget írtál, amire jó válasz volt ez.
Én se akarom ismételni magam, de Mo.-on olyan rosz az oktatási rendszer, hogy az érveimet még akkor sem fogja fel a többség, ha szívesen elmagyarázom neki azon részeket, amiket nem ért.
"A szubjektív rendszerbe,minden belefér. Ha én összehasonlítom a mandarin hámozást a Szózattal"
Az összehasonításnak az a lényege, hogy valamilyen következtetéseket levonj és adott esetben ezeket másnak bemutasd. Ha az összehasonlításod szubjektív, akkor másnak haszontalan az összehasonlításod.
Ahogy neked is azzá válik, milyen a szubjektív összehasonlításnak az eredményével nem tudsz mit kezdeni.
"Erentől pontosan azt várom el,hogy fejlődjön és ne vissza."
Akkor neked a 4. évad lenne a kedvenced.
"Sosem sikerült megértenem azokat az animéket, amikor gyengédebb érzelmekhez próbáltak jutni a szereplők."
Akkor gondolom a Violet Evergarden-t sem láttad, pedig az ezt adja át.
Mondjuk most pont beismerted, hogy valamit nem vagy képes felfogni, így nem kéne vitába állnod, hogy tisztában vagy, hogy nem értesz a dolgokhoz, mégis vitázol róluk.
"Egy háborús animében pontosan a kezdeti Eren hozzáálása volt a tökéletes. Nincs szükség sírásra, kötődésre és egyéb gyengítő vagy sebezhető pontot adó érzésre."
Láthatóan tényleg nem értetted meg, de nem csak Eren karakterét, hanem egyik, Erennel egy képzésen résztvevő karaktert sem.
Nem gyengédebbek lettek. Eredendően ilyenek voltak. Amikor jelentkeztek, akkor mind annak a tudatában tették, hogy az EMBERI FAJ megmentéséért küzdenek egy MÁSIK FAJJAL SZEMBEN. A 3. évadban tudatosult bennük igazán, hogy az eddig egy monolit tömbnek gondolt falon belüli lakosság közt is ott van az ellenség.
És ekkor kellett MINDENKINEK szembenéznie azzal, hogy itt már embereket kell ölniük, és nem titánokat.
Erenék úgy lettek nevelve a többi gyerekkel együtt, hogy van az emberiség és ezt kell megvédeni, és ezzel kellett szembemenni.
"Eren kitalált egy tervet, meghalt benne egy főbb karakter,az orra alá dörgölték és kétségbe vonta magát. Mikor kitalálta ezt,már akkor lehetett tudni, hogy már pedig nem lesz áldozatok nélkül"
Nem emlékszem egyetlen olyan tervre se, amit úgy találtak volna ki, hogy xy mindenképp meghal.
Ha pedig tényleg nem úgy találták ki, akkor az a NORMÁLIS, hogy az ember kétségbe vonja a döntési képességét, hogy nem lett-e volna egy olyan döntés, amikor túléli az adott személy.
"Az az Eren, ott az elején az anyja halálán is a düh tört fel benne a sipákolás és kétségbeesés helyett."
Ja, én is úgy emlékszem az első részre, hogy Eren nem sírta el magát. :DDDD
Itt már kezdem megkérdőjelezni, hogy te egyáltalán láttad-e.
Az első rész pont azzal kezdődik, hogy mind Eren, mind Mikasa kétségbeesettek és sipákolnak.
Ahogy amúgy ezt később is láthattuk, hogy Eren éles helyzetben egyáltalán nem olyan kemény és sokkal gyengébb karakter, csak erősnek, menőnek akarja magát mutatni, de sokszor emögött nincs semmi.
"Egy célt kapott,ez a karakter,sosem vonta volna kétségbe a tervét egy ilyen miatt,sosem kérdőjelezte volna meg magát"
De, megállás nélkül, és ennek pont az volt az oka, hogy ő gyenge volt.
Az elejétől a végéig arról szólt Eren karakter fejlődése, hogy képes lesz-e magában bízni vagy nem.
"z miatt tuszkolták bele,ezeket a tőle karakter idegen érzéseket,kezdve a 3.évaddal."
Eren esetében semmilyen karakter idegen dolog nem volt.
Csak úgy látszik, hoyg nem sikerült megérteni az első 2. évadban, hogy milyen karakter.
Az ami előjött a 3. évadben, az végig ott volt a korábban is.
"Az időugrás során a technika sem fejlődött olyan mértékben,hogy ez indokolt legyen. Szerintem ez egy kényelmes módja,a rövidebb lezárasnak."
De a más országok technika hátterét megismerték, amire szükség volt, hogyha harcolni akarnak velük, illetve akár csak megvédeni magukat.
Így teljesen jogos volt, hogy most egy béke időszak jött, így hogy ne egy slice of life animévé változzon, a releváns részeket flashback formájában kaptuk meg a 4. évadban.
"Összehasonlítani 2 animét saját szempontok szerint lehet. Ezeket a szempontokat,te szabod meg magadnak, mivel te tudod,mit értékelhetsz jónak vagy nem."
Nem, a vers elemzésnek is megvannak a szabályai, ahogy a vers összehasonlításnak is.
Ez középiskolás irodalom anyag, csak szólok.
"Mars Red-ről annyit,hogy ugyan én nem ismerem ezt a kreálmányt,de iskolai végzetséggel is mondhatja azt valaki,hogy már pedig ez kismiska. Egyszerűen más értékrendet képvisel ez a személy."
Szövegértés egyes.
Mit nem sikerült azon megérteni, hogy arról beszélek ,hogy értette-e, hogy mi történt az első részben vagy sem?
#25
Senki nem a saját szubjektív véleményét akarja igazságként eladni, hanem az objektív szempontok szerinti elemzést.
"egyelőre itt csak teljesen fölösleges veszekedés volt a kérdésem alatti 21 kommentből 16-ban minimum."
Akkor az a helyzet, hogy nem sikerült felfogni, hogy mi az az érv.
Én se akarok megjegyzéseket tenni más értelmi képességére, csak ha nem teszek, akkor azt hiszi, hogy egyenrangú egy olyan vitában, ahol gyakorlatilag nem képes vitatkozni, mert nem tanították meg neki.
Ahogy a te esetedben is ez van.
#26
"Szerintem az egész már ott értelmetlen,hogy egy szubjektív véleményt kérő kérdés alatt, az objektivitásról irogatunk"
Tekintve, hogy ha valakinek a kezébe adod egy anime értelmezését, amit korábban nem értett, akkor elég valószínű, hogy megszereti, így nem.
És igaz, eredendően nem látszott, hogy a #3-as nem érti, viszont mostanra elég egyértelmű, hogy nagyon alapvető felfogásbeli gondjai vannak, ami miatt nem sikerült neki értelmeznie az első 2 évadot, és amiatt gondolja rossznak a 2. kettőt.
Ez abból is látszik, hogy teljesen objektív szempontokat vetett fel Erennel kapcsolatban, vagyis tudja indokolni, hogy mi a baja. Az más kérdés, hogy nem igazak vele kapcsolatban az állításai.
#27
"Valamiért a legtöbb ember, ha valaki egy rossz szót mer szólni egy műre, amit kedvel (vagy ha nem is szól rosszat róla, szimplán csak nem szereti), azt személyes sértésként éli meg"
Tekintve, hogy teljesen objetkíven érveltem végig, így ez elég nevetséges lett. :DD
"a 3-as válaszoló nem kezdett egy mocskolódni és minden erejével szidni az AOT-ot"
És senki nem mondta, hogy ezt tette volna, így ennek a kijelentésnek meg értelme nincs.
"elmondta a véleményét és meg is magyarázta, hogy miért csalódott benne"
Igen, a legutolsó pár kommentjében sikerült kirángatni belőle, hogy mi pontosan a baja, és kiderült, hogy az, hogy nem bírta megérteni a főszereplő karakterét.
És ilyenkor jön az, amit korábban a költők esetében néztünk. Hogy a költő a szavaival bizonyos keretet ad, amin BELÜL lehet szabadon értelmezni valamit.
A #3 személy ezt a keretet átlépte és ezentúl értelmezte, ami miatt az értelmezése nem helytálló, és az abból levont következtetések pedig emiatt nem lesznek igazak.
Így van egy véleménye, aminek nincs értelme, mert nem igaz dolgokból jön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!