Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak szerintem hülyeség a...

Csak szerintem hülyeség a "kötelező anime" fogalom?

Figyelt kérdés
Sokan mondják például a Space Battleship Yamato-t. Miért kellene valakinek megnézni, aki ki nem állhatja az űroperákat?

2021. jan. 1. 15:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl szolták mondani a fma-ra hogy kötelező anime a shonen animék közül mert ha azokat szereted akkor szinte biztos, hogy azt is szeretni fogod. Amennyiben nem tér el egy bizonyos "kötelező anime" a te stílusodtól ajánlom a megnézését. Valamint ezt a kifejezést nem kötelezőnek kell érteni hanom (ahogyan 10# fogalmazott) nagyon ajánlott. Elég kevés animéről hallodtam ezt úgy hogy nem csak a fanok hanem sokan mások is hangoztatják, szám szerint 2: jojo, fma.
2021. jan. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nyilván nem szó szerint értendő ebben a kontextusban. Annyit tesz: "nekem nagyon tetszett, és nagyon ajánlom" vagy "sok animefan szerint - engem is beleértve - annyira meghatározó és/vagy korszakalkotó ez a mű, hogy nem érdemes kihagyni". Nem értem, miért kell ezen ennyire rugózni. Szimpla fogalmazásbeli sajátosság, a közlő mondandójának a nyomatékosítását szolgálja. Ha nagyon tele van vele a hócipőd, mondd meg annak, aki mondja, hogy álljon le vele, és kész.


Amúgy maga a "közelező" szó miért hülyeség? :D

Például a STOP táblánál kötelező megállni. Mert csak. Persze megteheted, hogy nem állsz meg, de ha emiatt balesetet okozol, vagy rendőr meglátja és lemeszel, akkor számolj a következményekkel. Ilyen értelemben ez is csak "erősen ajánlott", de azért na.

Vagy ha rád jön a vizelési inger, kötelező a nemednek megfelelő illemhelyen elvégezned a dolgodat, nem vizelhetsz csak úgy magad alá vagy vizelhetsz le másokat, vagy férfi létedre a női mosdóban és vica versa, esetleg közterületen egy fát vagy falat, mert a társadalmi berendezkedés és az etikett, sőt a törvények is ezt követelik meg (már amelyiket; pl a közterületen való vizelést büntetik, a más nemű mosdóban való vizelést már nem feltétlen, de ki tudja...). Nyilván itt is megteheted a "kötelező" ellenekzőjét, de akkor számolj a következményekkel.

Na ez a kettő inkább a szó szerinti "kötelező", és még sorolhatnám. Bár ez is hozzáállás kérdése. Ha rebellis ember vagy, és áthajtasz a STOP táblánál lassítás nélkül, közben az ablakon kifelé hugyozva hajtasz bele egy tömegbe, lelked rajta.

Szóval nem, a "kötelező" szó nem hülyeség.

júl. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!