Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak szerintem hülyeség a...

Csak szerintem hülyeség a "kötelező anime" fogalom?

Figyelt kérdés
Sokan mondják például a Space Battleship Yamato-t. Miért kellene valakinek megnézni, aki ki nem állhatja az űroperákat?

2021. jan. 1. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez a kifejezés szerintem is az. Vannak alapművek, de semmit sem kötelező megnézni, ha nem kedveljük azt.
2021. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is az.
2021. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Mi az a kötelező anime? Én még sosem hallottam ezt a kifejezést, bár szerintem is hülyeség. Még az alapmű is hülyeség.
2021. jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Én eddig csak itt találkoztam vele. :D
2021. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

#3

Az alapmű az nem hülyeség. Vannak olyan meghatározó alkotások egyes műfajokon belül, amiket így nevezünk. Bár inkább regényeknél használatos szó.

2021. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

De akkor ezek az alapművek animéken belül is különféle kategóriákban vannak nem? Mert csak úgy lenne értelme, hisz az animék is sokfélek.

Pl.: nem mondhatod valakinek, hogy a Naruto alapmű, ha ő a Slice of Life animéket szereti.

2021. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Maga a " kötelező " szó is hülyeség kb.
2021. jan. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Már csak azért is hülyeség, mert aki igazán szereti az animét, mangát (vagy akár legyen szó novellákról, filmekről, spanyol TV sorozatokról, mindhez ugyanez a véleményem), előbb-utóbb úgyis találkozni fog a klasszikusokkal. Persze ezt nem úgy értem, hogy meg fogja nézni egy akárki által összeállított 200 tételes alapművek listából az összeset, hamem a saját ízlésének megfelelőket, amilyen sorrendben felkeltik az illető érdeklődését.
2021. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is hülyeségnek tartom, én pl ahhoz képest sok animét láttam, régieket, olyanokat amikről alig beszélnek, illetve egy csomó filmet is. Nem mondom magam mindentudónak, csak szeretem az animéket és kész.

Ehhez képest én vagyok általában a fake anime fan mert nem láttam a Narutot meg a Bleacht. Tökmindegy mennyi animét láttál, ha nem láttad a Narutot akkor kész, normie vagy.

2021. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha szó szerint kéne értelmezni akkor én is azt mondanám hogy hülyeség. De szerintem a "kötelező" itt inkább azt jelenti hogy "nagyon ajánlott"
2021. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!