Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Douluo Daluról mi a véleményetek?

Douluo Daluról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy egész népszerű rajzfilm, de semmit se tudok róla, ezért szeretném olyanok véleményét kérni akik már nézik/nézték(legalább 2-3 epizódot)

#rajzfilm #anime #manga #douluo #dalu
2020. szept. 26. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Imádom! Eddig minden részét láttam, és egyre jobb grafikailag is, meg történetileg is.

A történet lényegében arról szól, hogy a főszereplő Tang San a Tang Szekta(vagy klán, ki minek veszi) "külső körének" tagja. Ezt jobban nem tudom megfogalmazni, de az a lényeg, hogy nem teljesen beavatott tag, így a klán nagyobb titkai tiltottak előtte, és bizonyos helyek is, ahova nem léphet be. Ő azonban nem tudott uralkodni a tudásszomján, és belógott a fő titkokat rejtő szobába, viszont lebukott. Az öregember, aki ott őrködött, titokban elengedte, viszont később mégis kitudódott, és szembesítették. Ekkor Tang San elmondta, hogy ő sosem akart rosszat a klánnak, és csak a javukat akarta szolgálni azzal, hogy minden titkos technikájukat megtanulja, de ennek ellenére is ki akarták zárni a klánból. Mivel neki a klán volt az élete, számára a kizárás egyenlő a halállal, ezért levetette magát a szirtről. Előtte azonban a klánnak ajándékozta az egyik legbonyolultabb fegyvert, amit csak a legtehetségesebb beavatottak is nehezen tudnak elkészíteni, és ezzel bizonyította a szándékait és a tehetségét is. Viszont ekkor már késő volt, mivel meghalt, bár a klánvezér elismerte a tévedését. Tang San később valahogy újjászületett egy másik világban egy kovács fiaként. Később persze kiderül, hogy az öreg ezerszer több, mint kovács, de csak jóval később. Ebben a világban 6 éves korban mindenkiben feléled egy lélektárgy/szörny/növény akármi, amit képes megidézni, és használni. Van akinél ez egy farkas, amivel karmokat növeszt, van akinél ez egy kapa, ami kb. semmire nem jó, és Tang San esetében ez a kék ezüst fű, ami nagyon szép, de alapjáraton annyit sem ér, mint a kapa. Viszont kiderül, hogy Tang San ereje már 10-es lélekszinttel ébredt, ami hihetetlenül ritka(ezt szó szerint úgy kell elképzelni, mint amikor egy mmorpg-ben 10-es szinttel indulsz), viszont ez kb. csak ront a helyzeten, mert így még inkább úgy tűnik, hogy elvesztegetett lehetőség. Tang San rájön viszont, hogy a kék ezüst fű mellett egy másik lélekfegyverrel is rendelkezik, ami egy pöröly, amit az apjától örökölt, bár ő ezt akkor még nem tudta. A szinteket úgy lehet növelni, hogy edzenek, tanulnak és meditálnak, és minden 10. szint után le kell vadászniuk egy lélekszörnyet, aminek a gyűrűjét elnyelve áttörnek a következő 10 szintre. A lélekgyűrűk a lélekszörny kora alapján 10 éves(fehér gyűrű) 100 éves(sárga gyűrű), 1.000 éves (lila), 10.000 éves(fekete), 100.000 éves(vörös) és 1.000.000 évesek(arany, bár ez elvileg változhat) lehetnek. Minél idősebb, annál erősebb. Mivel ezeket nem lehet később cserélni, vagy visszaadni(vagy legalábbis nem egyszerű), érdemes már a legelején minél erősebbet szerezni, tehát akinél fehér gyűrűt látsz, annak általában nincsenek nagy céljai, mivel beérte a gyengébbel is. Tehát tanulás és erősödés céljával elutazik egy iskolába, ahol megismerkedik egy tanárral, akit mindenki lenéz a képességei miatt, viszont Tang San elismeri a magas elméleti tudása miatt, így megkéri, hogy legyen a mestere. Emellett megismerkedik egy nyuszis ruhát hordó lánnyal, aki kezdetben csak cukkolja, végül pedig eléggé megkedvelik egymást. Mivel egyikük sem akar egyedül maradni, testvérnek fogadják egymást(ezt fogd fel úgy, mintha örök barátságot esküdnének, és megszoroznák 1000-rel), aztán ahogy telnek az évek, egyre inkább megjelennek köztük a romantikus érzelmek(mivel nem testvérek valójában, ez nem jelent gondot). Ahogy erősödnek, egyre komolyabb ellenfelekkel néznek szembe, és nem egy olyan egyén is feltűnik, aki szét akarja választani őket, illetve Tang San szüleiről is nagyon sok minden kiderül, mint például, hogy az apja az egyik legerősebb a világon, és hogy az anyja sem egészen halott, mint ahogy azt korábban hitte. De nem akarok minden poént lelőni! Szerintem mindenképp kezdd el nézni! Eleinte talán szokatlan lesz a grafika és a kínai szinkron, illetve talán kicsit lassan indul be a sztori, de bízz bennem, nem fogod megbánni, ha kitartó vagy! Én is kétszer futottam neki, először megnéztem 2-3 részt, és nem fogott meg. Utána csak rávettem magam, és ledaráltam a többi 30 részt(akkor még annyi volt, most már 123), azóta pedig minden héten nézem. :)

2020. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom az előttem szólóhoz.

Imádat a köbön. Minden héten várom az újat :)

Annyi hozzáfűznivaló csak, hogy nekem nagyon átjönnek az érzelmek, egyszer hangosan nevethetsz, máskor pedig sírni akarsz. Lehet izgulni a szereplőkért.

Nagyon bejön az új opening :)

https://www.youtube.com/watch?v=O3ew7CkDz5E

Itt láthatod milyen a grafika, hogy néznek ki az alap szereplők. :)

2020. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mind a kettőtöknek elfogom kezdeni mivel nagyon izgalmasnak hangzik :D
2020. szept. 27. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!