Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Elmondjam a barátaimnak?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam a barátaimnak?

Figyelt kérdés
16 vagyok és már 2013 óta tudom, hogy meleg vagyok. Szeretném elmondani a legjobb barátaimnak (négy lány), mert úgy érzem most, hoy van köztünk egy vékony fal ami nem engedi nekik, hogy tényleg ismerjenek. Félek viszont, hogy itthagynának. Szükségem van rájuk és nem tudom mi lenne velem nélkülük. Vélemény? Szerintetek inkább maradjak a mostani állapotnál és élvezzem a társaságukat vagy kockáztassak?

2015. júl. 26. 23:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszer úgyis megtudják, már ha jó barátok lesztek pár év múlva is. Ha megbízol bennük, mondd el.

Tudom, nem könnyű, én se mondtam még el..

2015. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én várnék vele, de ezt nagyon sok minden befolyásolja. Én nem rég múltam el 21 éves, és kb másfél éve volt az első coming outom, a legjobb barátom előtt, aki roppant megértő volt, egyből megnyugtatott és közölte velem, hogy én attól még a barátja vagyok stb. A napokban avattam be a másik gyerekkori barátomat, aki szintén hasonlóképpen reagált, így szerencsésnek mondhatom magamat. Bár ez talán nem is szerencse… el is árulom miért gondolom így. Véleményem szerint, 16 évesen a barátságok még nagyon sokat változnak, ilyenkor még a csoporthoz való tartozás, a falkaszellem határozza meg azt, hogy ki kivel hogy és miképp bánik, mint ahogy mindenki, úgy minden bizonnyal én is ilyen voltam és ez a normális (szóval ne félj, ebbe semmi bántás nincs :) ) Ez egy amolyan szocializációs érési folyamat. Lényeg a lényeg, hogy ilyenkor a barátságot még inkább a csapatszellem és a közösséghez tartozás vezérli, mintsem a személyes kapcsolatok, barátságok,ezért ha épp nincs más személy, akit utálni lehet, könnyen megeshet, hogy te leszel az, míg ez a későbbiekben már nem lesz ennyire szélsőséges. Ha én most visszaemlékszem arra, hogy 16 évesen kik lettek volna azok akiket beavattam volna… hát, nagyon körberöhögném az akkori énemet, ugyanis kb 5-6 plusz olyan ember van, akiknek a mai gondolkodásommal egyáltalán nem beszélnék erről, és ez nem véletlen. Nem véletlen az sem, hogy ezekkel az emberekkel ma már egyáltalán nem beszélek, pedig régen nagy volt a „szerelem”. A te döntésed, hogy kinek mit mondasz el, te érzed, hogy ezt hogy fogja fogadni a környezeted, de egy szó mint száz, én nem tenném :) Ha esetleg akad olyan kérdésed ezzel kapcsolatban, amit nem tudsz mástól megkérdezni nyugodtan írj egy üzenetet. :)


21/L/L

2015. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha 4 lány a legjobb barátod akkor nincs mit mondani nekik. Tudják, csak nem mondják meg, 100% hogy tudnak rólad.
2015. júl. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak: hát, pesig 100%, hogy nem tudják.:) azért azt lehet érezni, mikor éppen pasit keresnek neked a tóparton :D
2015. júl. 28. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!