Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miért van ez így?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez így?

Figyelt kérdés

A kérdésem főleg érdeklődő jellegű, azzal kapcsolatban, hogy miért lesznek a leszbikus nők fiúsak, miközben véleményem szerint ha már valaki leszbikus lesz, akkor pont a férfiaktól szeretné "megkímélni" magát, közben még is fiúnak öltözik, rövidre vágatja a haját, nem festi magát, ergo a nőiesség adta megjelenési lehetőségekről tulajdonképpen lemond...Nekem ezzel am semmi problémám és smink nélkül, rövid hajjal is lehet gyönyörű egy nő DE miért akar egy leszbikus nő férfiként mutatkozni külsőleg???? És persze fordítva a meleg férfiaknál a nőies jellemek felvétele, hmm? Így könnyebb elfogadtatniuk önmagukat a környezetükkel v saját magukkal h melegek? Én nem értem. Egy nő szerintem legyen ízig-vérig nő, egy férfi pedig férfi még akkor is ha melegek. Persze a legfontosabb, hogy mindenki legyen boldog, szóval én a toleránsak közül is a legtoleránsabb vagyok, és megértek sok mindent és elfogadom de ez számomra annyira furcsa.

És még mielőtt valaki ideírná, hogy hülye homofób vagyok, előre közlöm, hogy NEM! Sőt! Csak érdekel a válasz, ennyi. És persze tudom, hogy vannak kivételek nem kollektivizálok! :) Köszi az értelmes hozzászólásokat! L



2012. jún. 14. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
A csak szimplán homokos vagy leszbi emberek nem is vesznek fel az ellenkező nemre valló viselkedésmintát vagy öltözetet. Akik ezt csinálják azokban a melegségen túl van egy kisebb nagyobb mértékű transzszexualitás. Tehát a sima melegek férfiként viselkednek és férfias férfiakat szeretnének maguk mellé. Aki már nőies annak nem csak a szexuális identitásában van változás hanem a nemi identitásában is.
2012. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocs lemaradt:

A szexuális identitás a mások felé irányuló vonzalom.

A nemi identitás meg az illető önmeghatározása hogy melyik nemhez tartozik inkább. Ez a kettő nem keverendő és a kettő egymástól függetlenül bárhogy változhat.


1. voltam.

2012. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te ebben?

[link]

2012. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2012. jún. 14. 11:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó kép de írtam, hogy NEM KOLLEKTIVIZÁLOK senkit. De nem egyszer és nem kétszer találkoztam pl olyan lányokkal akik magukat leszbikusnak vallották és teljesen "elfiúsodtak" már jellemre is nem csak kinézetre. És nem értem, hogy ez egy nőnek miért imponál, mert akkor már férfival is lehetne kb. Férfiaknál meg fordítva...
2012. jún. 14. 12:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de érzésem szerint ebben az van, hogy ha egy meleg pár kapcsolatban él, akkor is van olyan fél, amelyik a nadrágot hordja, aki a domináns, ez hathat a jellemükre.


A külső pedig valószínűleg egy enyhe vagy akár erősebb transzszexualitás miatt válik másmilyenné, sok esetben némi magamutogató szándék is lehet benne, esetleg célzatosság, hogy a többi meleg megismerje őket. Ha belegondolsz, egy meleg srácot vagy egy leszbikus lányt a hanglejtése, kinézete, gesztusai alapján messziről ki lehet szúrni. Így a heterok tudják, hogy próbálkozni sem érdemes, a melegek pedig, hogy szabad a pálya.


Nyilván ezek feltételezések, tippek, nagy tapasztalatra vagy tudományos tényekre nem alapulnak. Mindössze arra, hogy van néhány nagyon közeli meleg barátom, meg a munkahelyemen az első néhány hónapban leszbikusnak néztek. Többen mondták: azért, mert határozott vagyok, és úgy írok és beszélek mint egy férfi. Ezek szerint pedig visszafelé is él a dolog: ha egy nő férfias(abb), könnyebben gondolják leszbikusnak. Pedig én magassarkút hordok, hosszú hajam van és sminkelem is magam.


24/N

2012. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen az lehet tényleg, hogy célzatosságból öltözködnek úgy esetleg...

Az hogy azért néznek Téged leszbikusnak mert határozott egyéniség vagy, hát azt nem is értem!!! Csak egy pasi lehet határozott v mi? Hát nem!, az nagyon is jó ha egy nő határozott... Az hogy férfiasan írsz, azt meg végképp nem értem xD De köszönöm tényleg a válaszodat. És tartsd meg jó szokásod hogy határozott vagy, én azt mondom :P

2012. jún. 14. 20:30
 8/10 FDra ***** válasza:

Na először is... amiről az első válaszoló beszélt, azt szexuális ORIENTÁCIÓnak hívják, csak a nemi identitás "identitás"... bocs, ezt muszáj volt leírnom mert szúrta a szemem... :))

A kérdésre válaszolva pedig... a melegek, leszbikusok több rétegből állnak. Van aki így néz ki, van aki úgy. Ezek között a rétegek között van néhány eléggé jól behatárolható: pl. a fiús leszbikusokat butchoknak hívják, akik általában a nőiesekhez vonzódnak, akiket pedig a femme szóval jelöljük. Lehet, hogy ez neked olyan, hogy "ennyi erővel már férfiakhoz is vonzódhatnának", de ez nem ennyire egyszerű.

Minden esetre, én magam azt vallom, amit te: egy férfi legyen férfias, még ha meleg is.


Esetleg ezt megnézhetnéd, hátha segít:

[link]



Üdv, 18/F (meleg)

2012. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sikerült újat mondanod nekem :)
2012. jún. 15. 14:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más az ízlése.Szerintem nem kell megírva lennie. hogy egy meleg férfi mindenképp legyen férfias...Ha feminimebb szerintem azzal sincs baj.
2012. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!