Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miért teszi ezt a barátnőm?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért teszi ezt a barátnőm? Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 4 éve vagyunk (voltunk?) együtt, és róla azt kell tudni, hogy brutálisan vaskalapos, tősgyökeres konzervatív családból származik, így mióta coming out-olt azóta teljesen kitagadták, egyáltalán nem állt vele szóba senki a családjából. De ettől függetlenül jól elvoltunk és igyekeztünk kiállni a másság elfogadása mellett. A gondok ott kezdődtek, hogy október végén a párom nagyapja, akihez nagyon közel állt gyerekkorában meghalt, de nekünk senki nem szólt róla. Mire megtudtuk már a temetés is több mint egy hete megvolt, illetve egy nagyobb összegű örökség körül is kavarás volt. Szóval a párom találkozót kért az anyjától, hogy mindezt számonkérje és megbeszéljék. Az anyja belement, de én nem mehettem a párommal.


És ezután a találkozó után kezdődtek köztünk a problémák. Már furcsán jött haza, egész nap furcsán viselkedett,távolságtartó volt, nem akart beszélni róla, hogy mi volt az anyjával. Másnap pedig közölte, hogy gondolkodásra van szüksége, ezért kis időre külön költözik...Csak így ilyen hirtelen, mikor előtte 2 nappal még boldog pár voltunk. Párszor beszéltünk telefonon, de csak annyit mondott, hogy gondolkodnia kell az egész életéről. Aztán mikor nem voltam otthon, minden cuccát elvitte itthonról, ténylegesen elköltözött, napokig nem értem el. Végül pedig megírta, hogy ő ezentúl változtatni akar, "erkölcsös" életet akar élni.Az anyja azt mondta neki, hogy ha megszakít minden kapcsolatot az lmbt propagandával és távol tartja magát a közösségünktől, akkor visszailleszkedhet a családba, és részt vehet a családi életben . Ő pedig ezért "normális" életet akar élni, vagyis soha többet nem akar látni engem.Nem hallgatott meg semmilyen észérvet. Törölte magát a közös képeinkkel, mindennel együtt Kamu profillal viszont találtam megtaláltam az új profilját, ahonnan én is és minden közös ismerősünk le vagyunk tiltva. De ahányszor csak írok neki mindig az anyja vagy a nővére válaszol, válogatott sértésekkel és alázásokkal fűszerezve. Nem is értem hogy tud szeretni ilyen gonosz,rosszindulatú némbereket.Bejegyzett élettársak voltunk, amit fel fog bontani.Egy LMBT-tèmákkal foglalkozó blogot is szerettünk volna elindítani, ennek a komplett anyagát törölte a gépünkről. Mindezt a begyöpösödött, bigott anyja miatt aki évekig felé sem nézett...Nagyon fáj az is amit velem tett, de őt is sajnálom hogy ilyen rossz befolyás alatt, ilyen körülmények között fog élni. Ha azért hagyott volna el mert már nem szeret, azt jobban elfogadtam volna. De így nem tudok túllépni rajta, tennem kell valamit, segítenem kell neki valahogy. Segitsetek, mit csináljak ebben a szörnyű helyzetben..



2020. nov. 26. 12:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Elő példája annak hogy a szerelem nem fizeti ki a számlákat.

És inkább bánkodik az ember a szerelem után egy drága autóban, mint hogy értelmetlen szélmalom harcokat vívjon céltalanul csórón egy panelben


Jegyezd meg: olyan világot élünk ahol minden és mindenki lecserélhető, mindennek és mindenkinek megvan az ára, csak tudni kell hogy mennyi... Jelenleg így áll a képlet hogy


Leszbikus kapcsolat + ezen jogokért való értelmetlen harc < örökség.

A te emberi értéked a számára nem ér annyit mint amennyit örökölt.

Tenyleg ezt az embert sírod vissza?

2020. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez marha nehéz lesz, de engedd el, nem tudsz mást tenni.
2020. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj hogy ezt mondom, de ha neki a pénz többet ér, meg egy ilyen gyengeelméjű család, akkor sajnos kàr utána sírni. Persze te tele vagy érzelmekkel, ez nem úgy megy, de sajnos elàrulta a szerelmeteket és téged is.... Ha vissza is menne, hogy tudnál a szemébe nézni... elhagyott, sőt cserbenhagyott ilyen emberek miatt.
2020. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanolyan helyzetben voltam évekkel ezelőtt, mint a párod. Pár hét különbséggel haltak meg a gazdag nagyszüleim, akik sok mindent hagytak rám is. Rengeteg pereskedés ment, és én a bíróságon azt mondtam, hajlandó vagyok lemondani mindenről. Ott volt a párom is, akivel ekkor már a 8. évet tapostuk, mint párkapcsolat. Albérletben laktunk, és ugyan nem éltünk rosszul, lehetett volna sokkal jobb is. Kicsit több, mint 7 éve szinte semmit sem tudtam a családomról, a romonokról. És tudod, nem is érdekelt. Azt mondtam, nem vagyok hajlandó elhagyni azt az embert, aki boldoggá tesz, és értelmet adott az életemnek, csak mert nő, és azonos nemű velem. (Az ő családja szeret engem, és teljesen elfogadnak.) A tárgyaláson is majd' utánam köptek a testvéreim és a saját szüleim. De megmondtam, nem kell a pénz. Ők sem kellenek. Ennek 3 éve. Azóta oda jutottunk, hogy 30-31 éves fejjel vettünk közösen, hitelre egy lakást. Mindkettőnknek fix munkahelye és autoja van. Nem sok, de sikerült. És nem is lehetnék büszkébb rá.


Tanulság: ha a párod a pénzt és a "jobb" életet tartotta fontosabbnak, engedd el! Sokkal jobbat érdemelsz. Talán soha nem szeretett igazán.


Nekem is hiányzott a családom. Már nem. Mert a párom és a párom családja a családom.


Szóval kérlek, ne tedd tönkre magad. Van még esélyed egy jobb életre, egy jobb emberrel, egy jobb kapcsolatban.

2020. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Kamu. Oriasi kamu sztori. Nem tunnek fel az ellentmondasok? Nem az unokak az örökösök hanem a gyerekek(vmlyik szulo). Hogyan lehet kitagadni azt aki nem is torvenyes orokos? Sehogy. Maximum a vegrendeletbol kihuzzak(atirjak) De te amugy honnan tudod,hogy volt vegrendelet, ha a halálaról se tudtatok, es evek ota nem allnak szoba veletek. Ugyanez a bno testverenek a gyerekeirol.


Tobb sebbol verzik a sztori.

2020. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
15 Csak figyelmesen el kellene olvasni, no meg gondolkodni.
2020. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

Azért ez a sztori elég kemény basszus. 🙁 Nekem is volt egy párom, akit folyamatosan azzal zsaroltak a szülei, hogy az a gyerek kap lakást, aki előbb házasodik. Hiába igyekeztem megadni mindent, hiába volt a családom is kedves vele, állandóan mentek otthon neki ezek a szövegek.

Egyébként én megértem azt is. Mármint manapság egy kapcsolat semmit nem ér, családdal meg ha jóban tudsz lenni az egy sokkal hosszabb társas kapcsolat. Én is az enyémekre mindig számíthatok meg ők is rám. Biztos nem dobnám el őket senkiért. Volt olyan álmom, hogy majd saját család, egy barátnő meg állatkák, de már tudom, hogy nem lesz.

Egyébként, ha ilyen a család, ő meg velük akar lenni, azt el kell fogadni és tovább kell menni. Igazából neked lesz jobb hosszú távon az egész. Azt meg nem teljesen értem, hogyan lett mindkettőtök érdeke így harcolni az lgbt+ közösség mellett. Mármint valahogy nem teljes a kép. Konzervatív családból származó leszbikusokat, akiket ismerek inkább csendesek a témát illetően, neveltetésből adódóan is, meg van amikor család miatt. Simán lehet, hogy végig komoly belső harcban volt az évek alatt, és nem bírta tovább. Nagyon sajnálom amúgy, ez az egész sztori brutális. 🙁

2020. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a dolog mögött jelentös mennyiségű pènz is van. Meg a család az család akkor is ha taplók. Illetve a barinőd nem kimindottan jellemes ember. Ha meg találod a gerincét nyugodtan dobdki tud nélküle élni. És felejtsdel.
2020. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha eléred a barátnődet, akkor mondd meg neki, hogy szeretnél vele személyesen beszélni. Mondd meg neki, hogy szereted őt és vele szeretnél lenni.
2020. nov. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy már barátja van... Azt hiszem eljött az a pillanat, amikor már tényleg mindenhez túl késő. Ő leszbikus, sosem volt semmilyen kapcsolata férfival, és most mégis bevállalta ez, kitudja milyen hatással lesz rá. Eddig úgy voltam vele, hogy ha engem már nem is szeret, akkor is harcolok érte, hogy kihozzam abból a közegből, ahol ilyesmit kényszeríthetnek rá. De most rájöttem, hogy végleg el kell engednem. Ő is azt mondta,hogy kezdjek új életet nélküle. Ennél többet nem tudok lenyelni. Én is új életet kezdek nélküle és ő is legyen boldog az új életében amit ő választott magának.
2020. nov. 30. 06:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!