Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Lehet valaki azért meleg,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet valaki azért meleg, mert hiányzott életéből az apa-férfikép?

Figyelt kérdés

Mennyire van valós alapja annak, hogy valaki (csak) azért vált, meleggé mert hiányzott életéből - gyermekkorából a férfi-apakép.

Így, elsődlegesen érzelmi alapon, lelki "megsebezettségből" meleg, és például azért keres magának párt, hogy enyhíteni tudja annak hiányát, hogy hiányzott életéből egyik szülője.


Szívesen fogadnám azoknak a történetét, akik tudnak azonosulni a leírtakkal!



2018. szept. 26. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem, teljesen valószínűtlen a feltételezésed.
2018. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
A nemi identitás, vagyis hogy melyik nemhez vonzódik az illető, már a születésünkkor eldől es nem lehet változtatni ezen. Sem önmagadban, sem külső behatásra.
2018. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
A szexuális beállítottság a fogantatás pillanatában eldől. Tudod, még mielőtt megszületsz. Szóval semmi köze a gyerekkorhoz.
2018. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Én alapvetően abban hiszek, hogy tanuló-tanító folyamatként előre meg van írva és belénk van kódolva. Tehát bármi is történik, akkor is kialakul a melegség.

Bár tény, hogy ez egy érdekes elmélet lehet és kicsit hasonló életem van. Meleg vagyok, apám rossz útra tért, és megromlott a viszonyunk. De nem gondolnám, hogy pusztán ettől lehetséges ilyen "lelki módosulás" és minden esetben rá lehetne fogni. Márpedig pedagógiai pszihológiát tanultam, de ezt így általánosításnak érzem. Továbbra is azt gondolom, hogy ennek így kell lennie. Vagy esetleg összekeverhetjük a kettőt és az egész pontosan így van kitalálva - spirituális értelemben véve.

2018. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Van ilyen, csak nem az a magyarázata, amire te gondolsz, hanem az, hogy nem volt előtte olyan példakép, akit követve "igazi" férfivá válhatott volna.
2018. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Rám akár igaz is lehetne, de a páromnak például ritka szép és összetartó családja van, nem ismerek még egy ennyire összetartó családot, ahol ekkora szeretet lenne. Az apjával is tök jó viszonya van és gyerekkorától kezdve egy csomó apa-fia programjuk volt együtt.

Szerintem a hajlam mindnekinek a génjeiben van, aztán lehetséges, hogy a környezet is hatással lehet az ember szexualitásának alakulására (bár itt is inkább elsősorban szexuális erőszakra és egyéb durva traumakra gondolok), azonban ha valakiben nincs hajlam, akkor bármennyire rossz is az apjával a kapcsolata, nem lesz meleg.

Van olyan hetero haverom, aki nevet is változtatott, annyira gyűlöli az apját, de ettől nem lett meleg.

2018. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Nekem apámmal jó viszonyom van mégis meleg lettem.
2018. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%

Ezen én is sokat gondolkodtam kérdező és szerintem van alapja a dolognak nagyon is.


24/f, biszex

2018. szept. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem, ez mindössze az apa kép keresését fogja eredményezni, vagyis idősebb férfit fog keresni (gerontofil lesz), amennyiben tényleg van hajlamossága.

(Nézzük meg, hogy mennyi hetero férfi nevelkedik fel valódi apa kép nélkül, vagy torzult apa képpel. Ez náluk általában a gyereknevelésnél mutatkozik meg, vagy abban, hogy anyukhoz hasonló párt keresne, nem pedig melegekké válnak.)

2018. szept. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Én hiszek abban, hogy a nemi identitás genetikailag kódolva van az emberben. Emellett el tudom képzelni, hogy egy biszexuális ember esetében a neveltetésnek is lehet szerepe abban, hogy melyik nem felé tolódik az érdeklődése (az identitása nem változik, de az érdeklődése változhat). Így aztán, ha valaki egész életében apa hiányát érzi akkor ez tolhatja az érdeklődését olyan férfiak felé akikben megtalálja ezt. De egy hetero soha nem lesz attól meleg mert nem volt apakép előtte.
2018. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!