Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogy gondolhatja bárki azt,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy gondolhatja bárki azt, hogy "divat melegnek lenni"?

Figyelt kérdés

Újabban egyre többször látom interneten, főleg az idősebb korosztálytól.


Kérdem én: hogy gondolják ezt?

Amikor pontosan tudják, látják a homofóbiát, sőt részei annak?

Amikor a LMBT közösség száma Magyarországon a legalacsonyabb között van az EU -n belül?

(Magyarországon az emberek kb 1,5-1,6%-a vallja magát LMBTQ személynek, Németországban pl ez a szám 7-8%, míg az átlag is 4-5% körüli lehet. A fiatal korosztály között is alig 4% fölötti a szám, míg pl a mélyen katolikus Spanyolországban ennek a 3-4-szerese. Az egészhez hozzá kell tenni, hogy alig harmadannyi fiú vallja magát LMBT tagnak, mint lány.)


Gyakorlatilag egy csomószor az iskolában is kigúnyolják, bántják azokat, akik nem heteroszexuálisak és a melegek kevesebb, mint 30%-a vállalja fel magát egyáltalán a barátai és szülei előtt és nyilván az, hogy az emberek alig másfél százaléka vallja magát LMBT személynek, sokat elmond. Ez a szám még Lengyelországban is több, mint háromszor ennyi a népesség arányában...


2017. nov. 19. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a korlátoltság legbiztosabb jele nálunk.
2017. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Erősnek és túlzónak tartom a divat kifejezést, de amikor egy 15 éves csaj aki életében 3-szor csókolózott, abból 2x részegen megállapítja magáról, hogy biszexuális az - kövezzetek meg - számomra nem túl hihető
2017. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2


Mert szerinted, akiket a lányok és a fiúk is vonzanak az szerinted mi?

Heteroszexuális?

2017. nov. 19. 16:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor először beszéltem valakinek arról, "milyen" is vagyok valójában.. ő is ezt kérdezte tőlem.

"Ugye, nem azért, mert ez a divat?" Nos, nem... :'D

2017. nov. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél az igazság, rohadtul korlátoltak az emberek és nem fogják fel, hogy a legtöbben nem feltűnősködésből meg "divatból" csinálják (nyilván ilyen is van, de leginkább buliban), hanem mert tényleg a saját nemükhöz (is) vonzódnak.
2017. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2%
2, Szerinted véglegesen kialakul az ember orientációja 15 évesen?
2017. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%
*3,
2017. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az orientáció nem alakul ki. Valaki vagy meleg (vagy épp bi vagy hetro), vagy nem, kiskorától kezdve.


Az más kérdés, hogy mikor ismeri be magának, mikor fogadja el, de aki vonzanak az azonos neműek az nem lesz hetero, akit meg az ellenkező neműek az nem lesz meleg, maximum biszexuális.


Én sem tudtam eldönteni 15 évesen, hogy kik vonzanak, de ilyenkor inkább az amit nehéz eldönteni, hogy bi vagy meleg az ember.

2017. nov. 19. 18:10
 9/13 anonim ***** válasza:
8%
8, Ez nem igaz. A homoszexualitásért felelős gén a hajlamért felelős, elképzelhető, hogy az lappangó marad egész életedben
2017. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Maximum, ha letagadja magában.


Nekem pl visszaemlékezve 7 évesen is tetszett már egy srác, de azt, hogy nem vagyok hetero csak 14 évesen, azt pedig, hogy bi sem vagyok csak 17 évesen ismertem be magamnak.


Most, sok idő elteltével tudom, hogy soha nem vonzottak a lányok.

Ez a gép dolog így hülyeség. Valaki vagy meleg vagy nem.

De, ha azt mondod, hogy ez a gén lappangó dolog alapesetben, akkor sem értem: oké, azt mondod, hogy lappang és nem mindenkinél "tör elő", de gondolj bele, annál a 15 éves lánynál akit vonz mindkét nem már "előtört", szóval itt sem logikus amit mondassz.


Ennek ellenére nem értek egyet ezzel a lappangó dologgal, melegként.

2017. nov. 19. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!