Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ti hogy érzitek, Magyarországo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy érzitek, Magyarországon javult az utóbbi időben a melegek helyzete/elfogadása?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kezdtem el a barátaim felé coming outolni és elmondani, hogy biszexuális vagyok, de inkább a férfiak vonzanak (én is férfi vagyok) és soha nem voltam még nőbe szerelmes csak férfiakba.


Eddig mindenki jól fogadta, sőt több emberrel sokkal jobb lett azóta a kapcsolatom.


Tény, hogy értelmiségi körökben vagyok, ahol nem én vagyok az egyetlen meleg, de ténylegesen nyíltan így is kevesen vállalják.


Ezzel együtt viszont régebben/pár hónapja némelyik barátomnál előfordultak homofób megjegyzések, megnyilvánulások.

Az utóbbi időben egyáltalán nem érzékelem ezt.


Vagy talán én változtattam meg egyesek véleményét?

Vagy csak rám igyekeznek tekintettel lenni?


Amikor elkezdtem elmondani ezt embereknek, akkor nagyon féltem a reakciótól, de azóta inkább érzem azt, hogy mellettem állnak az emberek. :)


A többi meleg, akik esetleg régebb óta felvállalta vagy esetleg, ha mostanság vállalta fel; hogy érezte: érzékelt bármi változást? :)


2017. szept. 30. 20:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezen semmi kezeltetni való nincs, nem betegség. Viszont az, aki egy lapon említi a pedofíliával, annak tényleg kezelésre lenne szüksége. Gondolom anyuci vagy apuci megrontott. Sajnálom. :( Vannak jó pszichológusok. Keress fel valakit.
2017. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem, ez nem olyan.


Ez olyan, mint hogy te heteroszexuális vagy. Valaki biszexuális. Valaki meleg. Valaki pánszexuális. Stb.


Ezek a szexuális irányultságok ugyanúgy normálisak.

Bárki, bármit mond, hogy "Isten így teremtette meg a kapcsolatokat" vagy hogy "ez a normális" meg a "természetben is különböző nemű egyedek párosodnak".


Na igen, ez nagyon NEM igaz.

A kezdetlegesebb élőlényeknél, amik az élővilág jelentős részét ma is alkotják nincs kialakult nemiség, az állatok hermafroditák, sőt gyakran önmegtermékenyítésre is képesek.

Aztán például ha a fejlettebb állatokat nézzük (pl a halak) ott a külső megtermékenyítés, tehát ott gyakorlatilag nincs nemi érintkezés.


Az olyan állatoknál meg ahol van belső megtermékenyítés előfordul a homoszexualitás is.

Persze azért egy olyan ösztönlénynél, mint mondjuk egy egér ez ritkább dolog, az egerek a szaporodásra vannak programozva.


A főemlősök között a homoszexuális szex gyakran a stressz levezetése.


A párkapcsolatok meg mint olyanok alapvetően nem lettek sehogy kitalálva.

Az, hogy mondjuk a házasság mit jelent kultúrkörönként változó dolog.

Egyes kultúrákban elfogadott volna a többférjűség. Másokban a többnejűség.


A keresztény kultúrkörben meg közel 2000 éven két vagyon egyesítése volt a házasság célja.

Köze sem volt a szerelemhez, aki megtehette annak volt szeretője.

A királyi udvarokban például hivatalos szeretők is gyakran előfordultak mind a női, mind a férfi uralkodók részéről. (Lásd XIV. és XV. Lajos vagy éppen II. Katalin)

Szerelmi házasság? Teljesen a modern jóléti társadalmakig ismeretlen fogalom volt.

A középkorban az uralkodók, a nemesek, a polgárok sőt a jobbágyok gyermekeit kicsi korukban eljegyezték és gyakran akkor találkoztak először amikor 12-16 évesen összeadták őket. Szempont volt a társadalmi réteg, a vagyoni dolgok, esetleg a dinasztikus egyesülés, területszerzés. Más nem.


A normális homoszexuális kapcsolat 2 döntésképes korú (ha nem is minden esetben jogilag felnőtt) ember kapcsolata.

A zoofília azért nem hozható ide, mert egy állat egy teljesen más faj. Ami mondjuk az állatvilágban sem egy normális vagy kialakult dolog, mint ahogy mondjuk a homoszexualitás és az állat képtelen viszonozni ezeket az érzéseket. Egyébként ezzel sincs baj, csak egyszerűen egy állattal nem lehet olyan kapcsolatot folytatni, mint egy emberrel. Nem tud beleegyezni és nem tudja viszonozni az érzéseket.

A nekrofília nagyjából ugyanez, hozzátéve, hogy a halott test mozogni sem képes vagy fizikai dolgokat érezni. Egy olyan egyoldalú kapcsolat, ahol a "partner" igen hamar elkezd foszlani és ellepik az élősködő és fertőzéseket terjeszt.

Nem ok nélküli dolog, hogy ez ez nem elfogadott.

A pedofíliával sem önmagában önmagában az a baj, hogy valakinek a fiatalok jönnek be, hanem hogy mondjuk egy 10 éves lány/fiú nem tud dönteni, nincs tisztában a szexualitással és nemileg nem érett.

Egyszerűen itt az a baj, hogy egy annyira fiatal partner "nem tud" beleegyezést adni és gyakorlatilag az ilyen nemi érintkezés szexuális erőszak.


És itt igazából több dolog mellett az a baj, hogy ezek egyoldalúak és egyéb dolgok (különböző faj, higiéniai dolgok, nemi erőszak) eléggé ellent mondanak ennek a 3 dolognak és betegséggé teszik ezeket.


A gerontofíliával meg szerintem nincs különösebb baj, amellett, hogy például a keresztény/katolikus egyházaknál is évszázados hagyománya volt fiatal tizenéves nőket hozzáadni idős urakhoz/uralkodókhoz.

Itt talán az a baj, hogy egy 20-30 éves ember legnagyobb eséllyel jóval tovább fog élni és más dolgok érdeklik, mint egy 60-70-80 éves embert, akinek esetleg már jelentős egészségügyi problémái vannak.


Ráadásul az e-fajta kapcsolatok esetében tudomásom szerint szinte az összes országban van lehetőség házasságra, az már kérdés, hogy a legtöbb esetben anyagi dolgokat látnak bele az emberek.

Például ott van Vajna Tímea és Andy Vajna kapcsolata. Tímea 34 éves, Andy 73 éves.

Nyilván érdekes és meghökkentő dolog megnézni őket, ennek ellenére lehetőségük volt már 4 éve összeházasodni Magyarországon.

Miközben a melegeknek sajnos valószínűleg még 4 év múlva sem lesz lehetőségük.

2017. okt. 1. 16:44
 13/13 A kérdező kommentje:
Na mire leírtam, törölték is... :D
2017. okt. 1. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!