Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ti hogy érzitek, Magyarországo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy érzitek, Magyarországon javult az utóbbi időben a melegek helyzete/elfogadása?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kezdtem el a barátaim felé coming outolni és elmondani, hogy biszexuális vagyok, de inkább a férfiak vonzanak (én is férfi vagyok) és soha nem voltam még nőbe szerelmes csak férfiakba.


Eddig mindenki jól fogadta, sőt több emberrel sokkal jobb lett azóta a kapcsolatom.


Tény, hogy értelmiségi körökben vagyok, ahol nem én vagyok az egyetlen meleg, de ténylegesen nyíltan így is kevesen vállalják.


Ezzel együtt viszont régebben/pár hónapja némelyik barátomnál előfordultak homofób megjegyzések, megnyilvánulások.

Az utóbbi időben egyáltalán nem érzékelem ezt.


Vagy talán én változtattam meg egyesek véleményét?

Vagy csak rám igyekeznek tekintettel lenni?


Amikor elkezdtem elmondani ezt embereknek, akkor nagyon féltem a reakciótól, de azóta inkább érzem azt, hogy mellettem állnak az emberek. :)


A többi meleg, akik esetleg régebb óta felvállalta vagy esetleg, ha mostanság vállalta fel; hogy érezte: érzékelt bármi változást? :)


2017. szept. 30. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Én ugyan nem meleg vagyok, hanem aszexuális, de ezt egyelőre kevesen fogadják el.

Egy olyan eset is megesett, hogy egy 28 éves barátság ment emiatt szét. Elmondtam neki, és azóta nem beszéltünk. Ennek már több éve...

Valamiért az emberek foggal-körömmel ragaszkodnak a "normálishoz". Én ezt látom.

2017. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy azért nem a legjobb a helyzet még Magyarországon és tudom, hogy azért az én környezetem eléggé fejlett ilyen téren és értelmiségiek az emberek; de én abszolút pozitív visszajelzéseket kaptam és volt olyan, nem is egyszer, hogy gyakorlatilag megköszönték, hogy ezt megosztottam velük.


És tényleg soha még csak nem is reméltem, de sok ember közelebb került hozzám ezek után és mindenki abszolút biztatott.

Ide értve anyukámat is, akinek a reakciója nagyon meglepett, mert ilyen dolgokban elég maradi tud lenni, de tényleg a coming out után pár nappal már azt várta volna, hogy bemutatok neki egy srácot :D :D :D

2017. szept. 30. 20:25
 3/13 A kérdező kommentje:

De sajnálom, hogy a te ismerőseid, barátaid nem reagáltak jól.


Sajnálom azt a 28 éves "barátságot" is, bár aki ilyen miatt megszakítja a kapcsolatot... Hát igen. Az szerintem soha nem volt igaz barát.


Most csak a saját tapasztalataim alapján tudok beszélni, de szerencsére nekem eddig még hasonló sem volt.

2017. szept. 30. 20:34
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Javult, mert itt is van külön homo kategória. Így miattuk nem mindig tűnik fel egy kérdésről, hogy ott van, és mi szenvedünk miattuk. De nekik egyre jobb.
2017. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4


Most komolyan az a problémád, hogy nem tudod elolvasni a kérdés alatti kategóriát, amit ha picit figyelnél azonnal látnál?


Nagyon szomorú, igen, de ez nem a melegek hibája, hanem a tiéd.


Ha taszítanak az ilyen dolgok vagy bármi hasonló... Figyelj oda jobban. És mindenkinek jó lesz... :)

2017. szept. 30. 20:40
 6/13 anonim ***** válasza:
2%
Szia... szerintem nem az a baj, hogy a társadalom nagyja nem fogadná el a melegeket, hanem inkább az, hogy sok meleg nem fogadja el saját melegségét... foggal körömmel ragaszkodnak ahhoz, hogy ök nem melegek és a lányok is tetszenek nekik valamilyen szinten, ök "Biszexuálisa", mindt ahogy te is, egyik szavadban bi másikban már meleg... szerintel elsösorban ebben kéne a melegeknek változniuk, és nem rommá tenni a sok nöt , akik mindenféle blogokon siránkozznak azért , mert a férjük nem hágja meg alaposan... Igen! A társadalom elfogadó, a melegek viszon szoronkoznak és valami olyanban látják a triumfot , higy mindkét oldalra játszanak... ami szerintem szomorú... mint az ök, mint a bevont személyek számára...
2017. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az, hogy az egyik mondatomban a biszexuálist használom, a másikban pedig a meleget egyrészt azért van, mert egyszer saját magamra, máskor pedig a szexuális "közösségre" utalok, másrészt pedig mert ezt nagyon nehéz így besorolni.


Például én valószínűleg homoromantikus vagyok, mert eddig még szerelem közeli érzést sem éreztem nő iránt, de egy szép női test hatására is érzek nemi vágyat, ezért bierotikus/szexuális vagyok.

Általában véve viszont gyakrabban és jobban vágyok férfiakra.

Ha Kinsley-skálán kellene besorolnom magamat, ott is 4-5 körüli értékre helyezném magamat.


És igen, sokkal inkább vagyok meleg, mint hetero, de a biszexuális egy eléggé tág fogalom, úgy hiszem.


És igaz... Nekem nagyon sokáig tartott míg elfogadtam magamat, de azt utóbbi időben, főleg mióta a barátaim is támogatnak nincs ezzel bajom. :)

2017. szept. 30. 21:54
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia, szép estét!


Szerintem javult, viszont még mindig elmaradottnak számítunk sok országhoz képest. Főleg úgy, hogy még mindig elég sok olyan neveletlen és dehonesztáló "ember" van Magyarországon, akik az előíteleteik és a saját buta képzeletük és fantáziájuk miatt az LMBTQ társadalmat aberráltnak és deviánsnak tartják - lásd: 4-es értelmiségi netnindzsa. Kötve hiszem, hogy a Jobbik (inkább rosszabbik..) 2018-ban kormányt alakíthatna, így az ő elképzeléseik a meleg társadalmat illetően nem fognak érvénybe lépni. Kell a frásznak egy újabb Nyilas rémuralom. És szerencsére ezzel így van az ország lakosságának a nagyobbik része. A Fidesz a kisebbik rossz. Én nem szeretnék sem gyereket, sem pedig házasságot. Az előbbit több okból kifolyólag, míg az utóbbit azért, mert nem vagyok vallásos és az a fecni papír akárki akarmit is mond, de vallási eredetű. Ettől függetlenül ez a két jog illet minket is! Love is love! Peace! :)


(Egy meleg ifjú tollából)

2017. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Hogy javult-e a melegek helyzete? Hát nem tudom, szerintem ez környezetfüggő.

Egy átlagember továbbra is évente 1-szer hall a melegek létezéséről, amikor a híradók egy néhány perces tudósítást adnak a pride-ról, s abban a néhány rövidke videóban is olyan "embereket" látnak, akik -valljuk be- még számunkra, (normális) melegek számára is gusztustalanok. Így nem várhatunk semmi jót.


Jobboldali-keresztény körökben jelenleg nagyon erősen propagálják a házasság-család témát, így náluk a melegek úgy tűnnek fel, mint ennek a megvalósítandó ideálnak az ellenségei, akik minden erejükkel azon vannak, hogy "tönkretegyék", "szétrombolják" a családokat. Az persze örök rejtély számomra, hogy egy meleg ember mégis melyik heteró családot akarja tönkretenni, vagy egyáltalán: ha egy meleg összeházasodhatna az azonos nemű párjával, azzal ugyan melyik hagyományos házasságot vagy családot veszélyeztetné :D

2017. okt. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

"Javult, mert itt is van külön homo kategória. Így miattuk nem mindig tűnik fel egy kérdésről, hogy ott van, és mi szenvedünk miattuk. De nekik egyre jobb."


Ez azért külön vicces, mert amíg nem volt külön kategória, folyton a heterók sírtak, hogy legyen, mert nem lehet megkülönböztetni a heteró és homo kérdéseket, és folyton belebotlanak. Most, hogy van külön kategória, ez a baj...

2017. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!