Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ti nem aggódtok amiatt, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti nem aggódtok amiatt, hogy öreg korotokra egyedül maradtok?

Figyelt kérdés
Meleg vagyok, még elég fiatal. El tudtam fogadni, hogy meleg vagyok és nem is zavar különösebben, egy dolgot kivéve. Normál esetben az embernek van párja, majd gyereke és unokái. Melegként ez nekem kimarad annak ellenére, hogy boldog kapcsolatban élek. Tartok tőle, hogy mi lesz 80 évesen, illetve ha esetlegesen egyikünk 10 évvel hamarabb hal meg? Persze addigra sokt változik a világ, de alapvetően elég magányos utolsó éveknek nézünk elébe mind melegként, nem?
2017. máj. 21. 23:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%

Van abban igazság amit írsz!

Benne van a pakliban, hogy egyedül maradsz évekre...

Én BISZEXUÁLIS vagyok!, van normál értelemben vett családom... Szóval engem ez a veszély nem fenyeget, legalábbis remélem, hogy nem!


Időnként meg csak akad egy fiatal fiú, aki megfiatalítja az embert öreg évei ellenére...

Bár még nem vagyok öreg...


De ripsz-ropsz 20 évet fiatalodok, ha akad egy legalább annyival fiatalabb partner...

38/F/BI

2017. máj. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerezz barátokat, hogy ne legyél egyedül! Ez a kulcs!
2017. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Öregkorodig van időd találni valamit, amiben kiteljesedhetsz.
2017. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szexualitás kérdése.

Egyik unokatesóm nagyanyja kb 30-40 évig élt egyedül,85 évesen halt meg.

A férje meghalt,utána meg egyedül élt,magának.

Voltak barátnői,nem unatkozott.

2017. máj. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Remélhetőleg lesz férjem és örökbe fogadott gyerekeink is.


21/F

2017. máj. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm nagypapája pár éve meghalt. Magányos volt ezért össze költözött egy vele hasonló korú öreg férfival. Nincs köztük semmilyen szexuális vagy érzelmi kapcsolat, csak egyikük sem akart egyedül élni.
2017. máj. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én BISZEXUÁLIS vagyok!, van normál értelemben vett családom... Szóval engem ez a veszély nem fenyeget, legalábbis remélem, hogy nem!"


Annyira aranyos, amikor az ember azt hiszi, hogy ha van házastársa, gyereke, s unokája (vagy lesznek) akkor egészen biztos, hogy az a veszély nem fenyegeti, hogy egyedül marad.


Kedves kérdező!

Bárkivel megtörténhet, hogy öregkorára egyedül marad. Nem egy olyan idős nénit/bácsit ismerek a környéken, akiknek voltak gyerekei, unokái. A házastárs, gyerek, unoka nem biztosíték semmire.

Van, akinek a gyerekei kiköltöztek Angliába, vagy az ország másik végébe, s évente egyszer látogatják, mert a saját megélhetésük volt a fő cél, s az, hogy az időközben megszületett saját gyereket el tudják tartani, s legyen jövője. Így nem egy olyan van, akinek házastársa már jó korán meghalt, s napjának jelentős részében egyedül van.

Olyan is van, akinek felesége/férje jóval hamarabb 10-15 évvel korábban halt meg. Nem született gyerek, vagy sajnos az is meghalt, mert megölték háborúban, vagy balesetet szenvedett, megtámadták, megbetegedett.

Van, aki egészen jól meg van, mert jó a szomszédság, van aki rányissa az ajtót, s segítsen. De olyan is akad, akinek nem volt se férje/felesége, ezáltal gyereke sem, s jól érzi magát, elvan. Egyedül a haláltól fél.


A fentiek miatt is elég hülye indok (és egyben önző dolog is) gyereket vállalni, mert soha nem lehet tudni mi jön az életben.

Ne stresszeld magad ezen, nem éri meg.

2017. máj. 22. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem aggódom emiatt, pedig nekem még csak testvérem sincs, így öregkoromra aztán végképp nem lesz senkim. Jelenleg van párom 5 és fél éve, ő 8 évvel fiatalabb nálam, így elvileg én fogok hamarabb meghalni. :D


Na de a viccet félretéve: régebben én is nagyon sokat szomorkodtam ezen, hogy idős koromra nem lesz senki, aki egy pohár vizet adjon nekem. Mára azonban rájöttem, hogy ez nem jelent semmit. Senki sem tudja hogy öreg korára hova jut.


A munkámból kifolyólag elég sok időst ismerek, s íme néhány találó példa:

-ismerek olyan 84 éves asszonyt, akinek a férje már 40 éve meghalt. Gyerekük nem lehetett, így az asszony teljesen egyedül él. El tudja magát látni, de jár hozzá egy szociális gondozó, aki elmegy neki a boltba, gyógyszertárba stb

-emellett rengeteg olyan özvegyasszony van, akinek a gyerekei mind elköltöztek messzire, akár külföldre. Így hiába vannak gyerekei és unokái, olyan mintha nem lennének, mert évente csak néhány alkalommal látja őket, magyarul ő sem számíthat senkire

-olyat is ismerek, és talán ez a legdurvább: a néninek van 2 gyereke és 9 unokája, az unokák is már huszonévesek. De már évek óta nem szólnak a nagyanyjukhoz, semmilyen formában nem keresik. A lánya pl. azt mondta egyszer neki, hogy ha meghal, tetesse magát egy urnafülkébe, hogy legyen mit leköpnie...A karácsonyai egyedül telnek, sírással, mivel egyik gyereke/unokája sem hívja fel.


Szóval a fenti példákból láthatod, hogy az égvilágon semmit sem jelent az hogy valakinek van gyereke, így üzenem annak a korábbi biszexuális hozzászólónak, hogy ne legyen annyira biztos a dolgában, hiszen azért mert ő a pasizás mellett még gyereket is csinált, az még nem garancia semmire.


Az is lehet, hogy te, Kérdező, nem fogsz ápolásra szorulni idős korodban, s az is lehet, hogy kialakítasz magadnak egy olyan baráti kört, akik mellett nem leszel magányos, illetve az is lehet, hogy valamelyik közeli rokonod fog felkarolni, szóval nyugalom, mert az égvilágon semmi biztos hátrányunk nem lesz abból, hogy nincs gyerekünk!

2017. máj. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek nőt, aki 40 éve elvált, eleinte voltak szeretői de kb 25 éve senki. A gyerekei nem szeretik mert rossz anya volt, így teljesen egyedül él, a kutya se foglalkozik vele. Templomba meg gyülekezetbe jár ahol elviselik. Szerinted mi az a magány?
2017. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódhnom, mert egyedül vagyok...

42F.hetero.

2017. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!