Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Egy meleg férfi ha megöregszik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy meleg férfi ha megöregszik ki lesz a családja? Vagy egy meleg férfinak mik lehetnek az életcéljai, ha nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés

33 éves meleg férfi vagyok. Külföldön élek. Azt veszem észre, hogy élek magamnak egy kényelmes életet, amiben elértem sokmindent, ami a konfort zónámhoz kell, kiegynsúlyozott párkapcsolat, stabil munka, lakás, auto, sportok, hobbik, egyesületek, barátok, sok ismerős, utazások. De mégis azt érzem, hogy az élet valahogy csak elmegy mellettem, mert hiába osztom meg másokkal, valahogy mégsem érzem tőle jól magam. Azon kívül, hogy küzdök a mindennapi anyagi igényeim kielégítés miatt, nem érzem lelkileg elégedettnek magam. Elértem sok mindent, de valahogy most már minden lépcsőfok után úgy érzem, hogy szuper, de hova fog ez valójában vezetni. Ha az életem végéfelé érek, és visszatekintek, akkor ki fog meglátogatni ha nincsenek gyerekeim. Testvéreim gyerekei talán, de egyenlőre ők nem is léteznek.


Persze lehet majd egy fiatalabb barátom, aki majd gondoskodik rólam, de a tapasztalat azt mutatja, hogy sok idősebb meleg ha elveszíti a párját akivel leélte az életet, mondjuk halál miatt, akkor utána egyedül él. És mivel gyerekei meg nincsenek, tényleg egyedül van. Tag vagyok egy meleg táncegyesületben többek között, van több idősebb tag is, pár hetente vannak programok. Meg más meleg más közösségekben is mozogtam már, szóval van pár tapasztalatom, hogy más idősebb melegeket hogyan töltik el az idejüket. Találkozgatnak az ismerőseikkel, de igazából azt látom, hogy valójában mind magányos. Főleg ha a Karácsony jön.


Szóval ti mit kezdenétek magatokkal melegként, hogy ne legyetek magányosak öreg korotokra? Illetve mit kezdjen magával az ember 33 évesen mikor mindenki megházasodik, és "elveszíti"/leéptíi az addig kapcsolatait, mert gyerekek születnek abban a korban?


Gondoltam már arra, hogy valami szociális munkára kéne elköteleznem magam, de megmondom őszíntén, ez nem biztos, hogy nekem való. Nem akarok eszmék, ideák vagy izmusok mögé bújva csoportokat alapítani.



2017. jan. 13. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanezt megkérdezheted azoktól is, akik ugyan heterók, de:

- nem akarnak gyereket, vagy

- nem lehet gyerekük.

2017. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Lehet gyereked!!!

Örökbe fogadás + van ahol legális a béranyaság..

Meg van ahol a házasság is legális


Szóval amugy a párod, esetleges gyerekeitek, tesóid, tesóid gyerekei lesz a családod

2017. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz dolog amit leírtál. Bennem kb 8 évvel ezelőtt tudatosult, hogy nem lesz gyerekem, s ezt is ugyanúgy fel kellett dolgoznom, mint magát a melegségemet. Ma már nem zavar a dolog. Az, hogy kinek milyen lesz az öregkora, senki sem tudhatja. Ismerek nem egy olyan időst, akinek 3 gyereke van meg 8-10 unokája, de magára hagyták az öreget s elköltöztek messzire. Az öreg pedig vagy bemegy egy otthonba, vagy fogad valamilyen szeretetszolgálatot, hogy legalább napjában egyszer ránézzen valaki. Olyat is ismerek, akikhez a gyerekeik nem szólnak, nem is keresik, mert valamiért haragszanak rá. Szóval teljesen mindegy, hogy valaki meleg-heteró, van gyereke-nincs gyereke, az életet nem lehet kiszámítani senkinek.

Én 30 éves vagyok, és én is látom, hogy a velem egykorúak sorba házasodnak és születnek a gyerekek. Rossz ezt látni olyan értelemben, hogy néha "kevesebbnek" érzem magam emiatt. Így olyan barátokat keresek, akik hozzám hasonló cipőben járnak.

Hogy öreg koromban mi lesz? Én magam sem tudom, de nem is problémázok ezen, kérdés hogy leszek-e öreg, mert a mi korosztályunk már annyi méreganyagot megevett, hogy nem hinném 85-90 évig fogunk mi is élni. :) Bár annyi reményem talán van, hogy a párom 8 évvel fiatalabb tőlem, így talán ő fog eltemetni engem, s nem én őt. :-)

2017. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Én egy intézeti (hetero) fiút vettem magamhoz, neveltem, mintha sajátom lenne.
2017. jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Béla211 ***** válasza:
91%

Van egy idős bácsi akihez járok a kertét csinálni. Ő heteró de mégis egyedül maradt a felesége meghalt gyerekenincsen. Minden család tagja már meg halt. Nagypapám barátja volt. Nagybátyám jár hozzá két naponta mert nem tud már bevásárolni. Nem kell ehhez melegnek lenni ,hogy egyedül maradj. Olyat is láttam már ,hogy nem néztek rá a gyerekei a szülőre mert külföldre mentek és emiatt nem jöttek haza...

Én ezzel nem foglalkozom ,most jól érzem magam és ez a lényeg.de gyereket nem azért vennék magamhoz, hogy öregkoromra legyen valaki aki gondoz vagy rám néz néha.

2017. jan. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Béla211 ***** válasza:
88%
31/f
2017. jan. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sikeres vagyok. Amiért hálás vagyok a sorsnak. Úgy néz ki, hogy ha ugyanígy megy minden mint az elmúlt 2 évben akkor nem kell nagyon izgulnom az életben, mert lesz állandó bevételem, lakásom, stb. Szerencsére van párom is. Azonban ezen én is törtem a fejem, hogy mire a sok pénz, stb ha nem lesz kire hagyni. Én azt akarom, hogy sok meleg barátom legyen, akikkel lehet szórakozni, stb. Így öregen is lesz társaság, stb. A magánytól ez talán megóvhat, de azt gondolom a magánynak is van több foka, stb. Én közösségi ember vagyok nagyon. Nem bírnám egyedül. Tuti fogok menni vhova, ahol része lehetek egy csapatnak, stb. Ezt teheted te is. Meg azt, hogy rendes emberként élsz, akit szeretnek és ezért figyelnek is majd rá. Én így látom most. A jövő meg majd megmutatja mi lesz. De azt se tudhatod, hogy leszel-e öreg. Nem üt-e el holnap egy kocsi vagy akármi. ÉLVEZD AMI MOST VAN! Én ezt mondom, mert az emlékek is segítenek. És most tudsz emlékeket és élményeket gyűjteni a mostani barátokkal. Az idő meg kihozza majd a folytatást. Amúgy meg ha lehet ne agyalj. Mert nem jó! Sajnos!
2017. jan. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Hogy őszinte legyek engem ez nem érdekel.

A magányt jól viselem.Inkább az öregedéstől félek.


Annyira nehéz egyedül is az élet,hogy ilyenen nem tudok rágódni.


Amúgy,ha heteró lennék sem szeretnék gyereket,mert eléggé introvertált vagyok.


28/f

2017. febr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy ahogy írták,semmi sem garancia.

A gyerek sem garancia arra,hogy kiegészíti az életedet.


Van egy rokonom,akinek van gyereke,a felesége meghalt,és nyugdíjas.

Egész nap részeg,mert nem tud magával mit kezdeni.

A gyerekének meg megvan a saját élete,ő nem ér rá őt szórakoztatni.


Szerintem nagy baj,ha valaki azért vállal családot,hogy ne legyen magányos.

A gyerekek idővel eltűnnek,kirepülnek.

És sok szülő-gyerek viszony idővel olyan lesz,mintha idegenek lennétek.

Kiszakad a gyerek a családból és már a szülei sem a családja lesznek,hanem más lesz a családja.


De ha házas vagy,akkor is meghalhat a partnered.Nincs állandóság az életben,ezt fel kell tudni dolgozni.


Az emberek jönnek,mennek,te is idővel más leszel,az egyedüli ember,akivel kénytelen vagy együtt élni,még élsz,az saját magad.

2017. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy mások már idősnek mondanak, mert 66 vagyok, de vigyáztam-vigyázok magamra, edzek és nagyon sokat dolgozom. Fizikailag is és szellemileg is. Talán ezért megmaradtam estileg-lelkileg fiatal(os). Nagyon sok - mások számára is hasznos dolgot csinálok és nagyon pozitív beállítottságú vagyok. Bár bi-nek mondom magam és volt feleségem, (aki elnevelte a gyerekeim), rengeteg barátnőm, ma is van laza élettárs-szerű barátnőm, mégis igazán nálam sokkal fiatalabb barátaimmal érzem jól magam. Van egy 30 fölötti barátom, és gyerekemnek érzem és részben gondoskodom is róla. Valószínűleg ő lesz az örökösöm. Neki is vannak gyermekei, de a neje hibájából szétesett a család. Most nagyjából együtt élünk, évek óta. Neki nincs másra szüksége, én néha "félrelépek", mert most kell még élnem, amíg lehet és vannak, akik szívesen vannak velem. Próbálok hasznos lenni mindenki számára és bizony a társadalom számára is, mert nekünk kell megteremteni azt, amitől mi és mindannyian jól, jobban élhetünk itthon - vagy bárhol. Nem félek a rám váró évektől! Legyenek barátaim, legyen egészségem, legyenek céljaim és küzdhessek érte... s akkor szinte mindegy, hogy heteró- vagy bi vagyok! Ki lehet alakítani jól az életed, csak szánj rá (és másokra is) időt! Élni kell az életet és nem punnyadni, befordulni, félni... Nem az évek száma, az évek (életed) minősége számít! Tanulj meg ÉLNI - mert ez igazán taulható! :) Carpe Diem!
2017. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!