Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Csak én gondolom, hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom, hogy a melegjogi mozgalom és a többi polgárjogi mozgalom közé nem feltétlenül kéne egyenlőségjelet tenni?

Figyelt kérdés

Konkrétan ezt a véleménycikket olvastam most, és ebben olyan történelmi vívmányokhoz hasonlítja a melegek mostani felvonulását az egyenlőségért, mint a rabszolgaság eltörlése, vagy a faji (bőrszín) alapú diszkrimináció megszüntetése.


[link]


Szerintem a kettő nem ugyanaz. A rabszolgaság vagy a faji diszkrimináció súlyosan és mindenre kiterjedően korlátozták az éppen elnyomott embercsoport jogait. A lényeg, hogy semmi összefüggés nem volt a megkülönböztető jegy (pl. a bőrszín) és az elrendelt hátrányok között (pl. alacsonyabb bér).


Ebből következően az rendben van, hogy ne kriminalizálják a homoszexualitást. Továbbá hogy például egy állásinterjún vagy bármilyen semleges területen ne részesüljön hátrányos elbánásban valaki azért, mert meleg. Ezeknek az elveknek a kimondásáig ugyanakkor mára már eljutottunk, ezeket elméletben nem nagyon kérdőjelezi meg senki. Legfeljebb azért kéne tenni, hogy ezek valóban érvényesüljenek is a gyakorlatban.


Ugyanakkor vannak olyan kérdések, melyek a családdal, a szexualitással szorosan összefüggnek. Például ilyen, hogy egy meleg pár fogadhasson-e örökbe közösen gyereket. Véleményem szerint itt igenis indokolható a korlátozás, pláne ha tudományosan is igazolható, hogy a gyereknek jobb, ha olyan családban nő fel, ahol anyai és apai mintát egyaránt kap. Szóval bizonyos jogokat nem kéne automatikusan, gondolkodás nélkül megadni.


2016. júl. 2. 17:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
6%

jah mert a gyereknevelés az olyan dolog, hogy csak úgy nyugodtan... ha káros az majd elvállik szegény gyerek meg ha mégis máshogy látja majd a világot, érte nem kár igaz?


kifejezetten nem értek egyet ezzel az egésszel, szerintem neveljen az gyereket aki akar, de ez amit leírtál így szó szerint ez így nem normális. Mi az hogy nincsenek adatok?! Mik a gyerekek? Valami tesztalanyok? És ha tényleg kóros, akkor mi lesz azokkal akik így nőttel fel? Egy tudományt támasztanak alá, cserébe kukázhatják az életüket?


Ne beszélj már úgy a gyerekekről mintha valami tesztegerek lennének valamelyik laborban.

2016. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen kutatásoknál, már meglévő családokat vizsgálnak, nem raknak csak-e miatt össze embereket. A vizsgálat csak megfigyeli, de nem módosíthatja a történést, mert akkor már változik. Így ugyan ott tartunk, hogy az nevel gyereket aki akar.
2016. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
egyenlőséget kell tenni, mert minden ilyen mozgalmat érdekkörök pénzelnek. Szerinted honnan van a pénz? Kik tartják fenn? Nyilván nem zsebpénzből okádják a dogmákat magukból szüntelen.
2016. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

#10: Mark Regnerus professzor tanulmányáról van szó Amerikában. Ott már egy ideje megy ez az agymenés, és meg is van az eredménye. A szexuális zaklatás csak egy dolog. Ehhez adódott még hozzá az öngyilkosság hajlam, munkanélküliség, problémák a párkapcsolatokban, depresszió. Persze ezek a problémák mind jelen vannak azokban a heteró családokban is, ahol rosszak a körülmények. Csakhogy míg a heteró családok zöme azért egészséges felnőtteket nevel ki, a homokos párok által nevelt gyerekek között kiugró arányban volt tapasztalható valamilyen szociális deviancia, ami a gyerekkorából ered. A tanulmányra guglizz rá. Meg fogod találni.


Egyébként #7-es válaszoló tökéletesen összefoglalta a lényeget, hogy ha eltekintünk a tudományos tényektől és statisztikáktól, mi az oka annak, amiért élből el lehet utasítani a homokosok gyerekigényét.

2016. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért egy Texas állambéli egyetem kutatását nem venném annyira komolyan, ill maga a kutatás, ha jól értem, nem olyan gyerekeket vizsgál, akik azonos nemű szülei lenének, hanem akik egy hetero kapcsolat gyermekei, de az egyik szülő később azonos neművel folyatta.
2016. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a gyermekvállalás a fő kérdése a kérdezőnek, de akkor először arra: ugyanolyan vizsgálat alá kellene vetni minden örökbefogadót, függetlenül a szexuális irányultságától. Tök fontos kiszürni a családon belüli erőszak lehetőségét is, de ez nem az lmbt+ kizárása téma. Ma azt gondolom, hogy lehetetlen kizárni bármelyik nemi mintát, amit a családban nem kap meg. Emellett még szerintem fontos, hogy a mai heteró kapcsolatokban is átalakult, ami tök klassz. :)


Egyébként pedig egyet is értek, meg nem is. Polgárjogi átalakulás történik az lmbt+ témában, és mozzanataiban nagyon hasonló utat járnak be, de tétben nekem is kevesebbnek tűnik. Szerintem (és ezt mint egykori meleg aktívista mondom) sok helyen jogos az érdekvédelem, de nagyon sok esetben a civilek keresnek és csinálnak problémákat, amiket aztán nem tudnak megoldani.

2016. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!