Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Take me to churc! Homofóbiaell...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Take me to churc! Homofóbiaellenes vagy Istenkáromló? Esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés

Feltettem már korábban is ezt a kérdést, de a válaszolók egy Isten-melegség vitába kezdtek (amiből van elég sok) és senkitől sem kaptam választ az igazi kérdésemre, hogy szerintetek ez a szám ténylegesen miről is szól?


Mert nekem mint meleg kereszténynek tetszik a dal, viszont szövegét tekintve eléggé durva, viszont szerintem a sorok közt olvasva nem is igazán Isten ellen van, hanem a vallás ellen.



2015. nov. 8. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Felfoghatatlan, hogy egy keresztény miért a saját magánügyeit reklámozza a nagyvilág felé, ahelyett, hogy szeretettel az embertársait segítené, amiről a kereszténységnek szólnia kéne.
2015. nov. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 opened paradise ***** válasza:
100%

Bármi is,én szeretem azt a számot.


Tessék:

[link]

2015. nov. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
18%
Igazad van, nem Isten ellen van, hanem a vallás ellen. Sőt tovább gondolva, nem is a vallás ellen, hanem az emberek kétszínűsége ellen. Egy igaz "hívő kereszténynek" mondott ember, miért érez magában felsőbbrendűséget ahhoz, hogy megítéljen olyan dolgokat mint a melegség kérdése. Én is keresztény vagyok, és nem ítélem el a melegeket. Miért tenném? Nem vagyok jobb...úgy vélem, hogy keresztény szemmel ez is ugyanolyan bűn mint bármely más emberi bűn amelyet nem tudunk megfékezni, mert bűnben születtünk. És hát az vesse a másik emberre az első követ aki nem vétkes...
2015. nov. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Éltem Írországban és elég jól beszélek angolul. A következők a tények:


-a szám szövege egy heteró kapcsolatról szól

-a szám nem istenkáromló, de még nem is kereszténység ellenes.

-ha láttál már durván katolikus országot, hát az írek ebben vezetnek. ez a szám nem lett volna rádiókompatibilis ha csak egy rossz szót is szól.

-csak a videó foglalkozik a homofób támadásokkal, mint jelenséggel. tudatosan nincs benne egy vallási vonatkozás se...ott simán összead a pap egy meleg párt

-az előadó bevallottan vallásos keresztény, habár az egyház mint intézmény azt hiszem neki nem jött be


A szám szimbolikus szófordulatokat használ:

take me to church = dugjunk (templom=suna)

alapvetően a szexualitásról és az emberi természetről szól, egy vallási megközelítésben.


De benne van az egész ír néplélek, az éhezős, a tengeres, az alázatos-de-fölöttem-ne-uralkodj...


Az az ország tényleg olyan, hogy vasárnap a lakosság háromnegyede elmegy templomba, a böjti időszakban nemhogy nem vehetsz alkoholt, de le is takarják.

2015. nov. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha maga a "Take me to church" a dugásra akar egy szimbólum lenni, akkor számomra a többi rész értelmetlenné válik. Szerintem 1 ember kitalálta, hogy ez a szexről szól, és ez volt a legelfogadottabb tézis ami nem szült vitát, ezért el is terjedt. De nem létezik, hogy Hozier előadjon egy primitív számot a szexről...
2015. nov. 8. 02:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A dal a szexről és a szexualitásról szól, és arról, hogy az egyház bűnösnek tartja ezeket. Nem csak a melegeket, de a heterókat is, akik "paráználkodnak".
2015. nov. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egészen mostanáig nem láttam a klipet, de az albumot már közel fél éve meghallgattam. Ha el vonatkoztatsz a kliptől, akkor a dal - ahogy már előttem írták - nagyon is egy heteró kapcsolatról szól, de ez nem nagyon számít. Tanulmányaimat tekintve elég messze vagyok a humán területtől, de szerintem nem a vallás és nem is Isten ellen szól, sokkal inkább az egyház ellen. A dal a szexualitást emeli vallási magasságokba, ami szerves része az emberségünknek. Továbbá a szexualitás minden egészséges formája (a pedofília nem az, de ebbe ne menjünk bele ennél jobban) természetes. Az, hogy egy szervezet - más néven egyház - a saját szabályrendszerén keresztül az emberi szexualitást vagy annak egy részét "bűnössé" teszi, az az emberségünket bántja.


Az, hogy ki hogy értelmezi, az emberfüggő. Amit leírtam, csak az én gondolatmenetem, ami se nem jobb, se nem helyesebb, mint akárki másé.

2015. nov. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha maga a "Take me to church" a dugásra akar egy szimbólum lenni, akkor számomra a többi rész értelmetlenné válik. "


Pedig arról szól, és nem is primitív.

Mert nem arról szól, hogy gyere babám, keféljünk.


Arról szól, hogy a kapcsolatában milyen szerepe van a szexnek.


Egyéb utalások amik egyértelműen a szexre utalnak:

deathless death = orgazmus

something meaty for the main course = nem egyértelmű milyen testrész, de a bekapod logika szerint...

we were born sick =utalás az eredendő bűnre

2015. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!