Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Tényleg az epigenetika okozza...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg az epigenetika okozza a homoszekszualitást?

Figyelt kérdés
[link]

2014. dec. 14. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

"Ahogy egy embrió fejlődik, a nemhez kapcsolódó gének ki-be kapcsolnak az anyaméhben ingadozó hormonok hatására, melyeket az anya és a gyerek is termel."

Ilyet még az életben nem hallottam. Nem tudom, honnan szedi az index az "elméleteit", azért megnézném, milyen megbízható tudományos forrásból merítette ezt.

2014. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

"...megváltoztathatnak olyan génaktivációs részeket, amelyek a gyerek agyi fejlődésének szexuális vonzalommal kapcsolatos részét szabályozzák. "


Van a gyerek agyának a szexuális vonzalommal kapcsolatos része? Na és hol van?

Vagy az agyi fejlődésnek van szexuális vonzalommal kapcsolatos része? És melyik fejlődési szakasz?


A nem tökéletes tudományossággal megfogalmazott részt akárhogy értelmezem, elég sok kérdést, nem alátámasztott dolgot vet fel.

2014. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

A cikktől eltekintve: Nyilván elképzelhető, hogy erre valaki jobban hajlamos lehet, mint más, de akkor is sokkal döntőbb, hogy milyen identitása alakul ki az embernek, fiúnak, férfinak nevelik-e és minden szempontból az is lesz, vagy úgy nevelik, hogy az identitása nem tud normálisan kialakulni.


Írja még a cikk, hogy a tudós az ablakból látott sirályokat, hím-hím párokat. Egyébként azt leírja egyáltalán bárhol is az etológia, hogy akár a sirályok mindig csak ellenkező nemű másik sirály társaságában lehetnek? Ennyivel ha látok két férfit bemenni egy ajtón, és onnan pár óra múlva kijönni, akkor azt kell gondolnom, hogy ők homoszexuálisak? Nem hinném. Igaz, máshol is lehetett olvasni, hogy az állatvilágban is van ilyen, de ez a sirályos példa nagyon sántít így. És ha van is ilyen az állatvilágban, annak tudjuk az okát? Nem. Kedvezőtlen környezeti hatás is lehet az ok hátterében. Tehát egyáltalán nem bizonyít itt semmi semmit.

2014. dec. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!