Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Apám nemtörődömsége okozhatta-...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám nemtörődömsége okozhatta-e azt, hogy meleg lettem?

Figyelt kérdés
23 éves fiú vagyok és már 14 éves korom óta éreztem, hogy a saját nememhez vonzódom. 19 éves koromra már nem harcoltam ellene... Kerestem a lehetséges okokat.. A neten írnak mindenfélét, hogy ez már születéskor eldől, máshol azt írják, hogy a nevelésen múlik és azon , hogy milyen környezetben nő fel egy gyerek, vannak akik szerint pedig 50-50%-ban nevelés és vele születettség kérdése... Én nem tudom mi okozhatja, de ha abból indulunk ki, hogy egyke vagyok, szüleim 3 éves koromban elváltak és apám sosem foglalkozott velem úgy ahogy egy apának kéne, akkor ez biztosan lehet az egyik okozója... nagymamám és anyukám nevelt fel, sosem volt előttem egy egészséges férfi minta, vagy példakép. Ráadásul mivel gyakran láttam anyát meztelenül (lévén hogy sosem szégyellte magát előttem) úgy érzem semmilyen hatással nincs rám a meztelen női test.. Ellentétben a férfi testtel, ami után mindig is vágyakoztam. Ráadásul a tőlem picit idősebb fiúk, vagy férfiak jönnek be, akik már kellően férfiasak koruknál fogva is. Szerintetek ez egyértelműen a körülményeim miatt alakult így, vagy akkoris meleg lennék, ha a szüleim nem válnak el?

2013. febr. 12. 14:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
19%
10:04 Attól, hogy leírták egy könyvbe, még nem lesz igaz... sőt, az efféle slágerkönyvek íróit általában inkább vezérli az eladhatóság, mint a tudományos alaposság.
2013. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
32%
Világvége sem lett, pedig leírták.
2013. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
81%

Ebben a könyvben tudósok kutatásairól és annak eredményeiről írnak, ha nem olvastad, akkor ne alkoss véleményt.

Inkább hiszem el azt, amit egy könyvben olvasok, mint amit egyesek az interneten írogatnak.

A világvége meg nem tudom hogy került szóba, semmi köze ehhez a témához. Néhány hülye kitalálta, a többi idióta meg el is hitte.

2013. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
22%
NA itt is pont ez a helyzet, csak ezt egy hülye találta ki:D
2013. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Mintha teljesen magamat olvasnám, szóról szóra. Ugyanezt a kérdést tettem és teszem fel. De lényegében az ok már nem számít, erre kell rájönnöd, persze könnyű mondani tudom :D


23/F meleg

2013. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
69%-os nem fogok veled vitatkozni, én hiszek a tudománynak. Szerencsére nem vagyunk egyformák.
2013. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
15%
Csak aki ezt a könyvet írta, bölcsész, nem tudós, köze nincs hozzá.
2013. febr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudós, hanem pszichológus, matematikai programozó és attól még a tudósok által végzett kutatások igazak, mindegyik forrása és dátuma is megvan jelölve, nem ő találta ki ezeket, hanem összegyűjtötte és leírta.
2013. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna a kérdést, a különbség csupán az hogy én 1 évvel fiatalabb vagyok és apám azért nagyon-nagyon ritkán foglalkozott velem, amikor épp nem dolgozott :) Én a másságomat annak tudom be hogy az iskolában is sok konfliktusom volt és volt hogy lelkileg eléggé kikészültem...
2013. febr. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%

[link]

talán ez kicsit segít. főleg magyar publikációk alapján készült, benne van az egész szexuális imprinting-gel kapcsolatos összefoglalás (kontroll, ellenvélemények is), valamint további genetikai és pszichológiai kutatások a témával kapcsolatban. a "genetikailag kódolva van" duma eléggé általánosítás. nem lehet szinte olyat mondani, amire a hajlam ne lenne kódolva. nem tudhatod mi lenne ha nem ilyen gyermekkorod lett volna, tehát nem hiszem, hogy tudnál találni bármilyen okot.

2013. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!