Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért nem hajlandóak sokan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hajlandóak sokan elhinni, hogy egy ember gyógyszer szedése mellett ha akarna se tudna megfertőzni másokat hivvel?

Figyelt kérdés
Nyilván olyan gyógyszerről beszélünk ami a hiv-számot hatásosan 0-ra csökkenti, nem egyéb gyógyszerekről.

2023. febr. 22. 14:59
1 2 3 4
 1/33 steven95 ***** válasza:
100%
Azt elhiszi a többség hogy nem fertőz -szerintem-, azt nem hiszi el, hogy jól szedi őket...
2023. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Az a helyzet, hogy ha te HIV fertőzött vagy, akkor benned van a vírus.

Az lehet, hogy a vérben éppen ki nem mutatható kicsi mennyiségben van a gyógyszer miatt.

De akkor is benned van, és nem tudni, hogy mikor szabadul ki egy adag, ami aztán fertőzni is tud.

Persze nyilván kicsi az esély, de a normális emberek nem szeretik az orosz rulettet, még dobtárral se.

2023. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Az a hatásos nulla inkább kimérhetetlen nulla, nem valódi nulla. Nem túl életszerű példa, de egy frissen csontvelőtranszplantot kapott emberkére már jelent mérhető kockázatot ez a ki nem mérhetően alacsony vírusszám is. De nyilván aki ilyen állapotban van, örül, hogy meg bír mozdulni, nemhogy még szexeljen.
2023. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
normális ember nem kockáztatna
2023. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit hasonlít a herpeszhez.

Az is bujkál - de azért ott van!

2023. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

#2

Erre szedik ők a gyógyszert. Megakadályozza ezt a kicsi esélyt is. Orvosok bizonyították, meg lehet kérdezni bármelyik releváns orvost aki ilyen embereket kezel. (Én megtettem, ők maguk mondták hogy gyógyszer szedése mellett nem lehet, illetve hogy kereken 0 ilyen esetet jegyeztek fel hogy valaki 0 vírusszámmal fertőzött volna meg valakit.


Amennyiben valaki meg nem szed gyógyszert és ezáltal megnövekszik a vírusszáma, az pedig kívül esik a kérdésen mivel a kérdés a gyógyszert szedőekről szól.

2023. febr. 22. 15:11
 7/33 A kérdező kommentje:

#3

Valóban, a pontos megfogalmazás a "határérték alatti vírusszám", ami gyakorlatilag 0-nak vehető a való életben. (Innen az, hogy sokan így fogalmaznak, mint én is.)

2023. febr. 22. 15:12
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
okok mondtak valamit de felelősség teljes ember akkor se szexelne óvszer nélkül
2023. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Nézd, ez nálam bizalmon múlna. Ha teszem azt megismerkednénk, látnám, hogy *pontosan* szeded a gyógyszert, eljársz rendesen kontrollra, akkor csakugyan, mivel nincs semmi fizikai bajom, ami azt indokolná, hogy a kimérhetetlenül alacsony vírusszám kockázatot jelentene rám, akkor nem okozna gondot. Volt egy félév valszámom, egy félév statom, egy félév alkstatom, egy félév valelméletem, tudom, mit jelent a valószínűség. :D

És pontos gyógyszerelés és orvosi gondozás mellett annyira kicsi az a valószínűség, ami gyakorlatilag is nullának tekinthető. (És akkor itt jön elő belőlem a valelmélet, a nulla valószínűségű esemény NEM lehetetlen, ez csak megfordítva igaz, de ez más kérdés. xD)

Szóval ez bizalmi kérdés lenne nálam. Ha megismerek valakit, és látom, hogy maradéktalanul betartja az orvosi utasításokat, akkor nem okozna gondot. Csak itt a megismerés és az első aktus között eltelt idő azért hosszabb lenne, de ez azt hiszem, érthető.


Az más kérdés, és erről azt hiszem, beszélni kell méghozzá sokat, hogy a HIV nem tüsszentéssel meg kézfogással, öleléssel terjed, és nem kell úgy kezelni a HIV-pozitív embereket, mintha minimum bubópestist eresztenének Európára. Az intimebb, szexuális természetű dolgokon kívül az égvilágon semmi veszélyt nem jelent kontaktusba lépni egy HIV-pozitív emberrel. És ne jöjjön nekem senki a vérátömlesztéssel, tesztelik a leadott vért...

2023. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

"Amennyiben valaki meg nem szed gyógyszert és ezáltal megnövekszik a vírusszáma, az pedig kívül esik a kérdésen mivel a kérdés a gyógyszert szedőekről szól."

Csakhogy nem lehetsz biztos benne, hogy tényleg szedi-e...

2023. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!