Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mennyire gyakori?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lány vagyok és egy barátommal eléggé mélyen belementünk egy vitába a melegszerelemmel kapcsolatban. A barátom ugye hetero fiú, és nem igazán tudja elképzelni, hogy lehet szerelmes egy férfi egy másikba (a szexuális vonzalmat vágja), állítása szerint ilyen nem is létezik. Én viszont váltig állítottam, hogy biztosan van, elképzelhetetlen, hogy ne legyen. Viszont elég gyakran hallani olyanokat, hogy amíg nekünk lányoknak ugye sokáig kell tenni a szépet, hogy a fiúk leimádkozzák rólunk a bugyit, addig ez a fiúk között elég gyorsan megtörténik.

Szeretném megkérdezni, létezik olyan meleg, akinek nem számít, ki hol szőrös, mennyire izmos vagy mekkora a farka, hanem egyszerűen csak bele van esve a másikba és leszarja ezeket? Ha igen, mennyien vagytok így? Illetve hány évesen kezdtetek el komoly kapcsolatra vágyni? Meleg barátom szerintem csak egy van, meg sok biszex, szóval én nem tudom megítélni.



2022. okt. 15. 22:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

"Szeretném megkérdezni, létezik olyan meleg, akinek nem számít, ki hol szőrös, mennyire izmos vagy mekkora a farka"


- Létezik,nagyon elenyésztő mennyiségben.

Ha látnád milyen elvárások vannak a netes társkeresésben akkor fognád a fejed. A frizura és a öltözködés is kikötés már valakinél..


De ugyanúgy a heteróknál (főleg a tipikus tinicsajok javarészénél) is ez van.

2022. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert valakinek számít hogy néz ki a másik, még lehet szerelmes. Bármekkora tabu ez egyeseknél, az egy tény hogy a legtöbb embernél a szerelem része a fizikai vonzalom is. Ha valaki egyáltalán nem tetszik abba nem leszek szerelmes, ez nem jelenti azt hogy tökéletesnek kell lennie persze. Biztos vannak akiknél nagyok az elvárások, de én átlagos srácként is tudtam eddig párt vagy randipartnert találni, nem érzem hogy olyan lehetetlen dolog lenne.


Az meg hülyeség, hogy ne lehet egy férfi egy szerelmes egy másikba, ugyan miért ne lehetne? Max. a barátodnak elképzelhetetlen. Vannak meleg szerelmesek, vannak párok, nekem is volt már több éves kapcsolatom, voltam már szerelmes, voltam már viszonzatlanul szerelmes, meg belém is voltak szerelmesek úgy hogy nem volt kölcsönös szóval azt hiszem ezt határozottan cáfolhatom. Szóval szerintem ugyanazok amik a hetero emberek között léteznek, itt is megvannak, azzal együtt hogy én is úgy látom ez a világ nyitottabb szexuálisan, nagyobb a promiszkuitás, általánosabb a szexrandi, meg a nyitott kapcsolat.

2022. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Bármekkora tabu ez egyeseknél, az egy tény hogy a legtöbb embernél a szerelem része a fizikai vonzalom is." Én itt nem erről beszélek. Én is elég sok férfihoz vonzódtam már ahhoz, hogy tudjam, hogyan lesz szerelmes az ember és mi alapján. Én olyanokról beszélek, hogy pl a pasim elvárná, hogy tükör sima legyek mindig mindenhol. Nyilván ha neki a csupasz tetszik, akkor leszedem, de lehetetlenség úgy kinézni folyamatosan, mint a babapopsi. Ő meg rinyál, hogy milyen csúnya így és ő undorodik a szőrtől. Vagy ha mondjuk felszaladna rám 2 kiló, mert felhalmozódtak a teendők és nem volt időm topmodellre edzeni magam, akkor megjegyzi, hogy jó lenne, ha leadnék pár kilót, mert ő nem így ismert meg. Szerencsére nekem nem volt ilyen pasim, csak ismerősömnek, de elég hátborzongató, hogy milyen alternatív valóságok élnek egyesek fejében. Én tudok úgy vonzódni egy férfihoz, hogy van rajta súlyfelesleg, hogy szőrös, sőt nagyon taszít, mikor egy férfi csak a külsejével foglalkozik. Más dolog az igényesség, és az, hogy két hajszálad másfelé áll, ezért megállsz rendezgetni, hogy biztosan jól mutasson az instaképeden. Ez szerintem általános probléma szexualitástól függetlenül.


"ugyan miért ne lehetne? Max. a barátodnak elképzelhetetlen" én azért nem pöccentem be erre a kijelentésére, mert el tudom képzelni, mennyire idegen lehet egy hetero fiúnak belegondolni abba, hogy vannak más fiúk, akik máshogy működnek. Nekem se világos, két nő hogy a viharba nem hiányolja a tesztoszteront a házból, de úgy voltam vele, hogy nyilván ha sokan értik, csak én nem, akkor bennem van a hiba és nem fordítva.

2022. okt. 15. 23:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3: Hát figyelj, nekem van olyan meleg barátom aki egy vékony, szálkás srácnak indult amikor összejöttek a párjával, de annyira megborult egyetem meg munka mellett, hogy nem volt semmire ideje csak dolgozott/tanult és evett hogy jó 30-40 kilót felszedett mire lediplomázott. Túlélte a kapcsolatuk. (Most van újra élete, visszafogyott amúgy.) De én is voltam a kapcsolatom alatt 69 meg 85 kiló is, az más dolog hogy a 185 centimhez egyik sem olyan vészes. Tehát van ilyen is, lehet van olyan is akinek olyan irreális igényei vannak mint amiket írsz, de alapvetően a mi kapcsolataink sem működnek annyira másképp mint egy hetero kapcsolat. Nem tudom miért hiszik páran, hogy kb. egy külön állatfaj vagyunk más érzelmekkel, vágyakkal.
2022. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
"Nem tudom miért hiszik páran, hogy kb. egy külön állatfaj vagyunk más érzelmekkel, vágyakkal." Tudtam, hogy lesz olyan, aki megsértődik/magára veszi a kérdést, pedig igazán nem kell, én már nem az a generáció vagyok, aki felkapja arra a fejét, ha két férfi fogja egymás kezét, ahogy a barátom se. Nem gondolja, hogy külön állatfaj lennétek (szerintem igazából ő elfogadóbb, mint a melegek nagy része), egyszerűen ha folyamatosan azt látod magad körül, hogy minden melegnek az a coming outja, hogy barátnő mellett összejárogat srácokkal (ilyen tényleg nagyon sok van), és ez véletlenül kiderül, akkor azért elgondolkozol, hogy ez vajon általános-e. Meg konkrétan egy meleget láttam úgy rendesen randizni és nem csak szexre menni vkihez, az pedig a 35 éves nagybátyám, szóval elgondolkodtató, hogy az én korosztályomban van-e olyan meleg, aki komolyan gondolja. Mert lányokról tudom, hogy azért vannak bőven.
2022. okt. 16. 00:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rosszul tudtad, nem azért írtam mert megsértődtem volna a kérdésen hanem arra reagáltam amin elvileg te is összeütköztél a barátoddal, hogy szerinte nem létezik szerelem két férfi között. Ennyire azért nem kell másnak elképzelni minket. Azt nem értem miért egy hetero srác véleménye lenne irányadó annak kapcsán, hogy mi hogy érzünk ha egyszer mást állítunk mint ő, vagy hogy ennek tükrében pontosan miben "elfogadóbb mint a legtöbb meleg" de mindegy. Azért a legtöbb melegnek nem az a coming outja, hogy barátnő mellett összejárkál a srácokkal : D Bár tény, vannak akik tiniként még magukra erőltetik, hogy megfelelnek az elvárásoknak és márpedig barátnőjük lesz, aztán be kell látniuk hogy nem működik a dolog mert nem erre vágynak. Meg léteznek biszex srácok is. Nyilván van egy csomó meleg srác aki komolyan gondolja, meg van sok aki nem. A gimiben én is tudnám sorolni hány olyan hetero kapcsolat volt, amelyiknek az lett a vége hogy valamelyik félrekúrt. Ez olyan mintha erre alapozva kijelenteném hogy férfi és nő között nem létezik szerelem. A szerelem amúgy is egy pár hónapig tartó átmeneti érzelmi állapot, utána már egy másfajta érzelmi kötődés tartja össze a párokat.
2022. okt. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"miért egy hetero srác véleménye lenne irányadó annak kapcsán, hogy mi hogy érzünk ha egyszer mást állítunk mint ő, vagy hogy ennek tükrében pontosan miben "elfogadóbb mint a legtöbb meleg""

Nem irányadó, sose gondoltam, hogy igaza lenne, egyszerűen megértem, hogy miért feltételez ilyet, látom mögötte az okot. És azért elfogadóbb, mert minden embert szeret. És attól még, hogy nem érti, nem gondolja az ördögtől valónak, nem ítéli el. Valójában az ismeretségi körömben lévő lmbtq tagokból 10ből 9 többször ítélkezik és szidja a heterokat, mint ahányszor a barátom bárki felett is ítélkezett volna. Egyszerűen van, amit két tini még nem tud, én se értek még sok dolgot.

"A gimiben én is tudnám sorolni hány olyan hetero kapcsolat volt, amelyiknek az lett a vége hogy valamelyik félrekúrt." Tiszta sor, ez sajnos így van.

"Azért a legtöbb melegnek nem az a coming outja, hogy barátnő mellett összejárkál a srácokkal : D"

Remélem, hogy így van. Nem akarok ebből generációs problémát csinálni, de azt vettem észre, hogy a velem egykorúak nagy része nem a sziklaszilárd erkölcseiről híres. De igazából lehetne erről vitatkozni hosszabban, ebbe annyira nem is mennék bele.

"A szerelem amúgy is egy pár hónapig tartó átmeneti érzelmi állapot, utána már egy másfajta érzelmi kötődés tartja össze a párokat." Lehet hogy túl fiatal és naiv vagyok, de ezt nem így tapasztaltam :)

2022. okt. 16. 01:13
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
Lány vagy..
2022. okt. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, és képes vagyok felfogni dolgokat (annak ellenére, hogy lány vagyok😭)
2022. okt. 16. 01:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

7: Ha látod mögötte az okot, akkor azt is látnod kell hogy nagyjából annyira logikus mintha azt mondanám férfi és nő között nem létezik szerelem. Ha egyiket kijelentjük, a másikat nem annak jó eséllyel az az oka, hogy valamelyik irányba elfogultak vagyunk. Nem kell mindent érteni, ezért kell meghallgatni és meghallani másokat.

Én őszinte leszek, még nem hallottam melegektől hogy úgy általában szidták volna a heterokat, ez nem egy megfogható csoport, kisebbség hanem generálisan a társadalom 90-95%-a. A heteroszexualitáshoz nem igazán kapcsolódnak olyan sztereotípiák, stigmák mint ahhoz hogy pl. meleg vagy.

A szerelemmel kapcsolatosan, meg lehet. Ez tudományos tény, hogy az az eufórikus szerelmi állapot amit "rózsaszín ködnek" is neveznek egy átmeneti jelenség, erről olvashatsz mind pszichológiai munkákban a párkapcsolatok fázisai kapcsán mind természettudományos publikációkban amik az érzelmek biokémiai hátterét vizsgálják.

2022. okt. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!