Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Van Magyarországon tömegesen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van Magyarországon tömegesen valódi homofóbia?

Figyelt kérdés
Én úgy látom hogy igazából nincs. Az LMBTQ problémát politikai okokból élezi mindkét politikai oldal, de ennek valódi tömegtámogatása nincs, a szavazók 8-10%-ért folyik ez a játék.

2021. okt. 16. 00:49
1 2
 11/16 Béla211 ***** válasza:
100%
De amúgy kis számba mérhető azok száma akik tényleg bántalmaznának az utcán, ha ezt látják.
2021. okt. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Lacás1976 ***** válasza:
100%
Nem lenne max minimális ha nem szítanák fentről hogy ezzel fedjék el a mocskos ügyleteiket.
2021. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy nagyon érdekes és nagyon jó kérdés. Ahhoz, hogy válaszolni lehessen rá, pontosan meg kellene határozni, hogy mi is az a homofóbia. Szerintem ennek KÜLÖNBÖZŐ FOKOZATAI vannak onnantól kezdve, hogy "engem nem érdekelnek a b.zik, csak ne reklámozzák magukat, ne tolják a képembe a ferde hajlamukat" vagy "azt csinálnak amit akarnak, csak ne tegyék kötelezővé" egészen odáig, hogy valakit megvernek a melegsége miatt vagy a családja kidobja, kitagadja a gyermekét, a saját fiát/lányát emiatt az utcára. Vannak köztes fokozatok is, pl. a "nekem nincs bajom a melegekkel, DE..." típusú mondatoknál. Nincs bajom velük, DE ne fogadhassanak örökbe, ne házasodhassanak, ne mutogassák magukat, ne vonulgassanak, bizonyos munkaköröket ne tölthessenek be (pl. pedagógus) stb. Gyakorlatilag ne is látszódjanak, csak bújjanak meg csendben és észrevétlenül valahol, ahol nem zavarják az "erre érzékeny" hetero embereket.

Tehát a kérdés az, hogy ki mit ért pontosan "valódi homofóbia" alatt, ahogy a kérdező fogalmazott. Ha úgy értelmezzük, hogy tömegével ér-e minket fizikai erőszak és bántalmazás, rendszeres, napi szintű-e a b.ziverés, akkor a válasz valószínűleg az, hogy NEM, nincs tömegesen homofóbia. Viszont ha azt nézzük, hogy az elmúlt 10 évben ugrásszerűen megugrott a melegek elleni intolerancia, különösen a homofób törvény megalkotása óta az utóbbi egy évben, (a melegek elutasítottsága a 2010-es ~15%-ról mára elérte a ~40-45%-ot) és ezzel párhuzamosan megjelent a tömeges félretájékoztatás (LMBTQ propaganda az óvodákban, nemátalakító műtétekre való "rábeszélés" stb.), akkor azt kell mondani, hogy IGEN, drasztikusan megugrott a homofóbia mértéke az utóbbi pár évben a társadalomban Magyarországon és ennek a hétköznapokban, a mindennapokban is vannak már kézzelfogható jelei.

Ezek alapján én azt mondom, hogy IGEN, Mo-on terjed a homofóbia és már TÖMEGES mértékben terjed (15-ről 40-45%-ra ugrás azért nem kevés), csak még egyelőre nem a b.ziverés szintjén, nem a tettlegesség szintjén, hanem egyelőre még "csak" a fejekben, az emberek gondolkodásában (pontosabban az ERRE FOGÉKONY EMBEREK gondolkodásában) és a szavakban érhető tetten ez a változás. (A "csak" szó nagyon sok idézőjelben.)


"Az LMBTQ problémát politikai okokból élezi mindkét politikai oldal, de ennek valódi tömegtámogatása nincs"

Fizikai értelemben véve nincs. Viszont a fejekben nagyon mélyen elültettek negatív gondolatokat és negatív attitűdöt az emberek nagy tömegében a melegekkel szemben. És ez a későbbiekben lehetne akár valami nagyon rossz dolognak is az alapja. Elég lenne csak egy kis szikra, csak egy kis rásegítés.

2021. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13 Ezzel a logikaval viszont szerintem az a baj, hogy igy bármilyen -fóbia létét be tudod bizonyítani.

Nem lehet kötekezővé tenni hogy mindenki rajongjon értünk. A cél egy élhető világ. A te logikád viszont azt nyomozza hogy hol lehet egy minimalis konfliktust találni, és arra ráfeszülni. Ez valahol szerintem épp a konfliktus generálása...ez pedig mindenkinek rossz. Nekünk is es a hetetóknak is.

2021. okt. 17. 06:32
 15/16 anonim ***** válasza:
87%

#14

Nagyon nem arról írtam, hogy "mindenki rajongjon értünk".

Nagyon nem arról írtam, hogy szándékosan keressük vagy pláne generáljuk a konfliktust.

A többieknek átjött a mondanivalóm lényege. Ők megértették a fokozatok közötti különbségeket. Te nem. Szerinted csak a péppé verés a homofóbia. Szerintem (és sokan mások szerint) meg nem. Minden fóbia a fejekben, az agyakban, a gondolatokban kezdődik (első szint). A szavakban, a verbalitásban folytatódik (második szint) és a tettlegességben, a bántalmazásban teljesedik ki (harmadik szint). Te már csak a legutolsóról beszélsz, de valójában sokkal hamarabb elkezdődik a dolog. Ez nem az én "logikám", hanem ezek tények.

Lehet, hogy szerinted addig nem homofóbia a dolog, amíg nem verik laposra az embert, szerintem meg már az is homofóbia, ha a családom szégyelli mások előtt, hogy meleg vagyok és azért nem hívnak meg közös családi eseményekre minket a párommal, mert szégyellnek minket. Vagy azt mondják, hogy oké, hogy meleg vagy, de ezt ne "reklámozd"! Tagadd le, titkold el, ne derüljön ki rólad mások előtt. (Egyébként szerencsére nálunk nem így van, csak a példa kedvéért hoztam.)

Szóval vannak fokozatok, amit a többiek megértettek. Ez nem szándékos konfliktuskeresés meg nem konfliktusgenerálás, hanem az ember valamilyen HÁTRÁNYBA kerül pusztán a szexuális orientációja miatt. Nem az egyéb tulajdonságai miatt, hanem azért, mert azonos nemű embert szeret. Ha csak azért nem vihetem el a párom egy közös családi eseményre, mert nekem azonos nemű a párom, de az összes többi családtagnak rajtam kívül mindenkinek ott lehet az eseményen a párja, na akkor az bizony HOMOfóbia. Mert azért nem lehet ott az én párom is, mert HOMOszexuálisak vagyunk. Nem kell, hogy megverjenek, már a negatív megkülönböztetés is homofóbia. Ha azért nem kapsz meg egy állást, mert meleg vagy, akkor az homofóbia. Ha azért nem ad a Katalin neked örökbe fogadható gyereket, mert meleg vagy, egyébként minden tekintetben alkalmas lennél szülőnek, akkor az homofóbia. Negatív megkülönböztetés a szexuális orientációd miatt.

2021. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15%

A nagybátyám sajnos ilyen volt.

Még szegény nagyanyám mondta nekem életében, "úgy félesk.."

kárdeztem, mitől?

"..a Laci meg a fiúk.."

konkrétan mire gondolsz nagyi?

A családnak mindenét "..ezekre" akarja majd hagyni, mondta sírós hangon a fál oldalára lebénult nagyanyám.


A nagymama halálos ágyához oda se jött, csak sürgetett minket, siessünk, menjünk már mi is.. Az arcátlan disznó már alig várta, hogy magában azt hívhasson oda, akit akar a beteges dolgait művelni, amivel nem is lett volna kivetni való, ha emberszámba veszi az édesanyját, legalább a halálos ágyán.


Úgy is lett, meghalt a vén disznó b..i gazember és a családnak a dolgait idegenekre hagyta.


Nem az a baj, hogy milyen hajlamú, hanem ahogy a családhoz viszonyult öreg korában. A vsalűdi otthont, ahol felnőttem én is, másokra, teljesen idegenekre hagyta.

Az édesanyját addig respektálta, amíg egészséges volt.

Utána viszont teljesen megváltozott. Hogy tudja így kiforgatni az emberi mivoltából valakit a ferde hajlama, hogy még a saját anyjával is így bánjon. 😲

Soha nem gondoltam volna róla fiatal korában. Akkor nagyon jül megjátszotta magát, hogy mindenki tisztességes embernek lássa.


Nem azzal van baj, ha valaki diszkréten éli az életét, ahogy neki jólesik, hanem ha a közvetlen rokonait nem veszi semmibe a beteges kapcsolatai miatt.

2021. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!