Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi az, ami miatt örültök,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az, ami miatt örültök, hogy melegnek születtetek, amiért hálásak vagytok, amiben egyébként nem lett volna részetek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 01:42
1 2 3 4
 21/37 Béla211 ***** válasza:
100%

Szerintem az 1.arra gondolt, ha egy heterónak és egy melegnek ugyan olyanokk az életkörülményei akkor nagyon valószínű, hogy a melegnek nehezebb lesz a sorsa. Sőt nagyobb eséllyel lesz öngyílkos. Sajnos a melegek között ez a szám jóval magasabb mint a heterók között.

Transzneműeknél meg még magasabb.


Amúgy én amíg nem mondtam el otthon baromira egyedül éreztem magam. És úgyéreztem, ha kiderül senkire sem számíthatók.

Ezt a kirekesztetséget és sehova sem tartozást se egy nőnek se egy nem fehérbőrű férfinak nem kell át élnie.

Nőkről

Én csak körülnézek magamkörűl egy fiattal nőnek már az elhelyezkedés nehezebb. A munkaadók 90 % megkérdezi akkar e gyereket. És van e párja ha van szinte biztos, hogy nem veszik fel a munkára.

Ezért sokan letagadják.

Ugyan ez, ha egy nőnek gyereke van szintén sokkal nehezebb munkához jutnia.

Húgommal már több aburzus történt. 16 éves volt mikor villamoson a srác elő vette a fa... át és ott verte a villamoson, úgy, hogy csak ő lássa. Amint kinyilt az ajtó leszaladt pont találkoztunk Moszkva téren a srác jött útána akkor fordult el. Bulikba jobb ha volt fiú társaságban mert nem érteték baromi sokszor ha egy nő azt mondta, hogy nem akkar táncolni.Nagyon agresszíven nyomult sok heteró férfi.

Hugom főnöke nagyon durván kivételezet a férfi alkalmazotakkal. Volt olyan kolléganője aki 3 év ottani munka után idegösszeropanást kapott.

Húgom is több éjszakát végig sírt miatta.

De van ilyen főnököm nekem is. Aki mondjuk folyton csapkodta a kolléganők fenekét. Meg hangosan ecsetelte kit, hogy kéne megbaszni. Amikor ez több kolléganő sérelmezte nála ugyan úgy folytata. Aztán az egyik kolléganő feljelentette a szakszervezetnél. Az lett az ügy vége, hogy a főnököm kapott egy fegyelmit. A kolléganőt meg kirugták.

Szóval közel sincsen szerintem nők és férfiak között sem egyenlőség.Amúgy fizetésben sem.

2021. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Béla211 ***** válasza:
84%
Legalább is sok helyen ugyan azért a munkáért kevesebbet kapnak. Mondjuk ebben azért nagyot fejlődtünk.
2021. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
24%
Én is így értelmeztem a 1 ahogyan te 21,22es. És teljesen egyetértek veled és vele is.
2021. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
23%

#21


Ezeket senki se tagadta, legalábbis én (11-es) biztosan nem. Ezekben teljesen egyetértek. A probléma az, hogy az 1-es kommentelő nem ezt állította. Hanem azt, hogy a hetero fehér férfiak (általában) privilegizált helyzetben vannak. Ez kb. ugyanolyan állítás, mint hogy az egészséges városi huszonévesek privilegizált helyzetben vannak. Káros és veszélyes általánosítás, mely vakká tesz az ő szenvedéseikre, nehézségeikre. Az emberi sorsokat szerintem mindig egyénileg kell nézni, mert az élettől mindenki egy csomagot kap, és nincs olyan ember, akinek csokrában ne lenne egy-két tövises virág. Ha valaki csak a saját maga tövisét látja, az biztosan nem a társadalmi kohéziót és az élhető világ kialakulását segíti elő.

2021. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
22%
Az egyes válaszoló azt hiszi konkrétan, hogy a tolerancia bajnoka, közben pont ugyanolyan mint akik ellen ágáll ilyen nagy lendülettel. Érvekkel sem meggyőzhető, ki ha én nem mentalitású egyén lehet, akiben sok az elfojtott frusztráció és valakire kivetíti ezt (a válaszai után egyértelmű, hogy kikre). Aki meg van békélve saját magával, abban nincs ennyi gyűlölet pont saját maga felé, vagy nem is ezzel foglalkozik. Azt sem tartom kizártnak, hogy több fiókja is van itt, a válaszok leértékelésére.
2021. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdemi válaszokat, viszont kérném, hogy fókuszáljunk a kérdésre, és ne minősítsük egymást vagy egymás világnézetét. Mindannyian mások vagyunk, érthető, hogy mindannyian másért vagyunk hálásak.
2021. aug. 24. 19:20
 27/37 anonim ***** válasza:
92%

#26


Én nagyon hálás vagyok pl., hogy a melegeket érő előítéletek és verbális támadások személyes átélése miatt sokkal érzékenyebb vagyok mindenféle általánosításra, akkor is, ha azok a fehér heterókat érik.

2021. aug. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Erik0987 válasza:
74%

Hálás vagyok azért mert melegként nem kell meg játszanom azt, hogy férfias vagyok és az lehetek aki igazán én vagyok. Mert sok ember amúgy is elítél így megtanultam nem figyelni mások véleményét. Meg azt hogy eléggé érzékeny vagyok és nem félek kimutatni mit érzek.

Amúgy elolvastam az összes kommentet és akár hányan támadják az #1 én egyetértek vele, és rávilágított olyan dolgokra amiket eddig nem vettem figyelembe. Szerintem bármennyire is próbálják itt páran támadni őt, igaza lehet.

2021. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
77%

#1 és #21

A gyilkosságok 78%-ának áldozata férfi (ez azt jelenti, hogy több, mint 3 férfi áldozatra jut egy nő), úgyhogy azért annyira ne érezd biztonságban magad. Ennek ellenére sokkal gyakrabban lehet hallani, hogy "jajj a lányok ne menjenek haza este, és vigyázni kell rájuk", annak ellenére, hogy jóval több a férfi áldozat, ritka az olyan család, aki a fiát is ugyanúgy félti, mint a lányát. Igen, a nőket gyakrabban erőszakoljak meg, de a nemi erőszak és a halál között én inkább a nemi erőszakot választanám. A fiúkat mégsem féltik annyira.

Miért?


Nézd meg bármilyen katasztrófánál a túlélők arányát! (Persze ne olyannál, ahol nem volt lehetséges a menekülés pl. WTC, ott a természet szelektál, nyilván nagyjából 50-50% lesz az arány.) Olyat nézz meg, ahol lehetséges a menekülés, pl. Titanic. A túlélők 72%-a nő! A többinél is hasonló, vagy még magasabb arányt fogsz látni. Azt mondd meg nekem, milyen tulajdonsága van a nőknek, hogy ennyire jobban tudnak menekülni? Elárulom: semmilyen. Csak a társadalmunkba mélyen bele van ivódva az, hogy a nőket mindenáron menteni kell, ellenben a férfiak feláldozhatóak, az ő életük nem olyan fontos. És ez 1912-ben történt, a feminizmus előtt, amikor a nők állítólag még fene nagy elnyomásban éltek. Mégis jobban segítettek az ő életüket menteni, mint a férfiakét.

Miért?


Vagy nézzünk meg egy friss példát, az afgán háborút. A háború halálos áldozatainak túlnyomó többsége férfi, ez viszont csak egy egysoros hír. Arról, hogy a nőknek majd milyen elnyomás alatt kell élniük, mert nem járhatnak iskolába a tálibok alatt, ezer cikk van.

Miért?


Ha egy férfi elmenekül egy háborús övezetből, akkor arra azt mondják, hogy hogy hagyhatta otthon a feleségét, gyerekeit, meg miért nem harcol otthon a hazájáért (ha férfi vagy, háborúban az a morálisan elfogadható cselekedet, ha meghalsz.) Ha nő menekül el, akkor jajj szegény mennyit bánthatták, segíteni kell neki.

Miért?


Négyszer annyi férfi lesz öngyilkos, mint nő, és a függőségek előfordulási gyakorisága is többszörös. Márpedig senki nem jókedvéből lesz öngyilkos, vagy szerfüggő. Mégsem látsz semmi nagyobb volumenű kampányt vagy programot, amelyik a férfiak lelki világával foglalkozna.

Miért?


És hogy a nőknek nehezebb elhelyezkedni? Hány olyan álláshirdetés van, melyik kifejezetten női munkaerőt keres? Sok. És amelyik kifejezetten férfit? Olyan nem nagyon. Azt mondd meg, milyen különleges tulajdonsága van egy nőnek, hogy jobb pl. ruhabolti eladó legyen, mint egy férfi? Mit nem tud a férfi teljesíteni?


És akkor még nem beszéltem arról a töménytelen mennyiségű kapcsolaton belüli lelki erőszakról, megalázásról, zsarolásról, hisztiről, amit a környezetemben látok a heteroszexuális kapcsolatokban a nők részéről.


Na ezért örülök, hogy meleg vagyok.

2021. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
9%
#29 tiéd a korona! Jobban nem is lehetett volna leírni! Szóról szóra ugyanezt gondolom.
2021. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!